שתף קטע נבחר

מיום א': 3,000 שקל בחודש לזכאי הדיור הציבורי

העלאת הסיוע בשכר דירה למשפחות זכאיות הממתינות לדיור ציבורי יוצאת לדרך: המדינה תעניק לזכאים סיוע של עד 3,000 שקל בחודש עד למציאת דירה עבורן - ללא הגבלת זמן

העלאת הסיוע בשכר דירה למשפחות זכאיות הממתינות לדיור הציבורי יוצאת לדרך: החל מיום ראשון תיכנס לתוקף החלטת הממשלה, במסגרת אישור דו"ח טרכטנברג, לפיה משפחות אלה יזכו לסיוע בשכר דירה של עד 3,000 שקל - מבלי שהסיוע מוציא אותם מהתור לדיור הציבורי. זאת במקום סיוע של עד 1,750 שקל עד כה.

 

עוד כתבות בנושא בערוץ הנדל"ן :

 

לצורך כך תקצה הממשלה 800 מיליון שקל על פני חמש שנים (160 מיליון שקל בשנה). מהשינוי ייהנו כ-2,400 משפחות הממתינות לדירה בדיור הציבורי, לאחר שהמדינה הכירה בזכאותם לכך.

 

לשם המחשה, משפחות הזכאיות לדיור ציבורי עם עד שלושה ילדים, שקיבלו עד היום 1,250 שקל בזמן ההמתנה לדירה, יקבלו החל מהשבוע הבא 2,500 שקל בחודש. למשפחות זכאיות עם ארבעה ילדים ומעלה יוגדל מימון שכר הדירה מ-1,550 שקל לחודש ל-3,000 שקל לחודש - כלומר הכפלה של הסיוע החודשי.

 

גם לנכים רתוקים לכיסאות גלגלים הוגדל הסיוע לשכר דירה - מ-1,500 שקל ל-2,500 שקל ליחיד ו-3,000 שקל למשפחה (כולל משפחות קטנות). ממשרד השיכון נמסר כי לצד הכפלת הסיוע החודשי, בשבוע הבא יקבלו גם עשרות אלפי משפחות מקרב המשפחות המקבלות סיוע חודשי בשכר דירה תוספת לסיוע החודשי באופן אוטומטי לחשבון הבנק שלהם.

 

אטיאס: "צדק חברתי"

על פי ההחלטה, הסיוע למשפחה עם 1-3 ילדים, שהשכר של משק הבית שלהם מקביל לשכר של הבטחת הכנסה, יעלה מ-600 שקל ל-1,170 שקל בחודש. עבור משפחות עם ארבעה ילדים ויותר יעלה הסיוע בשכר דירה מ-700 שקל ל-1,470 שקל בחודש.

 

עבור אלה שרמת ההכנסה שלהן גבוהה מעט יותר, כלומר מרוויחים עד 25% מעל הסכום של הבטחת הכנסה, הסיוע למשפחה עם 1-3 ילדים יגדל מ-450 ל-740 שקל בחודש. עבור משפחה עם ארבעה ילדים ומעלה יעלה הסיוע מ-550 שקל ל-930 שקל בחודש.

 

קבוצות הזכאים לדיור הציבורי כוללת בעיקר אוכלוסייה נתמכת של נכים ומקבלי הבטחת הכנסה ושל אנשים שעובדים עם הכנסה נמוכה, בתנאי שאחד מבני הזוג ממצה כושר השתכרות. במשרד השיכון מסבירים כי "בקרב הזכאים יש גידול רב במשפחות, שאחד מבני הזוג עובד וממצה כושר השתכרות. כלומר: הסיוע נותן מענה הן לחלשים ביותר שהם זכאים לדיור ציבורי ונכים רתוקים, ובנוסף שם דגש על המשפחות העובדות שלא יכולות להתחיל את החודש, ולא רק שלא "לגמור את החודש".

 

השר אטיאס אמר בתגובה כי "3,000 שקל בחודש זה צדק חברתי שנעשה עם השכבות החלשות ביותר, שנשכחו בצדי הדרך בדו"ח טרכטנברג. ההישג הגדול לדיירי הדיור הציבורי במאבק שניהלתי מול משרד האוצר שווה לכ-80% משכר הדירה החודשי הממוצע. במקביל אמשיך להיאבק לקידום הצעתי לחייב במכרזי משרד השיכון להקצות 5% מהדירות להגדלת מלאי הדיור הציבורי".

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
צילום: חגי אהרון
שלט למכירה בפרויקט לדיור ציבורי
צילום: חגי אהרון
אריאל אטיאס
צילום: גיל יוחנן
מומלצים