שתף קטע נבחר

בניית "מגדלי הצעירים" בתל-אביב יצאה לדרך

כשנה וחצי לאחר השלמת רכישת הקרקע של "מגדלי הצעירים" בדרך בגין בת"א על ידי קבוצת חג'ג' וחברת אור סיטי נדל"ן, עלו על הקרקע הטרקטורים והחלו בעבודות החפירה והדיפון של הפרויקט. סיום הבנייה המשוער: 3.5 שנים

כשנה וחצי לאחר מימוש האופציה על המגרש של "מגדלי הצעירים ", הודיעה אמש (ד') קבוצת חג'ג' כי בניית המגדלים בדרך בגין בתל-אביב יוצאת לדרך. זאת לאחר שביום ראשון האחרון נתנה הוועדה המקומית של עיריית תל-אביב לקבוצה ולשותפתה בפרויקט, חברת אור סיטי נדל"ן שבשליטת ענבל אור, היתר להתחיל בעבודות החפירה והדיפון - כחודשיים לאחר מתן ההיתר על ידי הוועדה המחוזית מחוז תל-אביב.

 

עוד כתבות בנושא בערוץ הנדל"ן :

 

הבוקר עלתה חברת הבנייה א.דורי על הקרקע, הצמודה לאולמי רסיטל (שאותם רכשה קבוצת חג'ג' לפני כחודשיים), והחלה בעבודות החפירה והדיפון של מרתפי החניה. בתוך שלוש וחצי שנים, מבטיחים בקבוצת חג'ג', הדיירים שרכשו את הדירות במסגרת של קבוצת רכישה יאכלסו את 486 הדירות שנמכרו במקום.

 

הפרויקט כולל שני בניינים בני 46 ו-40 קומות בהם יהיו 486 דירות בנות 4-2 חדרים, 5 קומות מסחר ומשרדים, בריכת שחייה, חדר כושר, ספא ובית קפה. כמו כן, כולל הפרויקט 50 דירות במסגרת דיור בר-השגה שיושכרו לצעירים, על פי קריטריונים שתקבע העירייה, בכ-3,500 שקל לחודש.

 

בקבוצה מספרים כי דיירי המגדל לא יחויבו לשלם לחברה החיצונית שתפעיל את הבריכה, חדר הכושר והספא דמי ניהול קבועים, ורק מי שירצה להשתמש בשירותים אלו יצטרך לעשות זאת. מחירי הדירות בפרויקט נעו בין 950 אלף שקל ל-1.7 מיליון שקל. לטענת הקבוצה, כל הדירות כבר נמכרו.

 

שנה וחצי של תקלות

בשנה וחצי האחרונות נתקלה הקרקע בבעיות, ולדברי קבוצת חג'ג' מדובר באחת הקרקעות המסובכות ביותר למימוש בתל-אביב. הקרקע מצויה במרכז העסקים הצפוני של העיר, עם נגישות ישירה לדרך נמיר ולנתיבי איילון הצמודים.

 

בקבוצה מוסיפים כי "על הקרקע עובר קו מתח מרכזי של חברת חשמל ומתחתיה עובר קו ניקוז ראשי ותשתיות רבות של בזק. כמו כן, המיקום על נתיבי איילון הקשה את התוויית דרכי הגישה לפרויקט. במסגרת הפרויקט הושגו הסכמות מול הרשויות והארגונים השונים בעיריית תל-אביב, לגבי הטיית קו הניקוז וקווי הבזק, וכן נחתם הסכם עם חברת החשמל במסגרתה התחייבה חברת החשמל לבטל את קו המתח עד לסוף שנת 2012".

 

עוד נמסר כי במקביל אושרה תוכנית עיצוב לשני המגדלים, תוך שהוגדלו במסגרתה מספר היחידות לכדי 486 יחידות דיור, בשונה מהתב"ע התקפה ומדיניות עיריית תל-אביב שהתירו 320 יחידות דיור בלבד.

 

יו"ר קבוצת חג'ג', עו"ד צחי חג'ג', אמר הערב כי "קבוצת הרכישה הגדולה בישראל עד היום יוצאת היום לבנייה, לאחר שעמדה בכל יעדיה, הן ביחס למחיר המשוער שנמסר לחברי הקבוצה והן ביחס למועדים שנצפו. מדובר בפרויקט מורכב מאין כמוהו, ואנו גאים על היכולת לעמוד במשימות שהצבנו לעצמנו. הפרויקט מוכיח את יכולותיה של קבוצת חג'ג' ואת יכולתה לעמוד בפני האתגרים המורכבים ביותר".


פורסם לראשונה 02/05/2012 20:59

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
מגדלי הצעירים
צילום הדמיה: באדיבות קבוצת חג'ג'
צחי ועידו חג'ג'
צילום: עמית שעל
ענבל אור
צילום: צביקה טישלר
מומלצים