שתף קטע נבחר

ערעור על העונש לנער שהרג את גלר: 'לא מרתיע'

חודש וחצי לאחר שבית המשפט המחוזי בבאר-שבע שלח לשמונה שנות מאסר את הנער שדקר למוות את פיליפ גלר, טוענת המדינה בערעור לעליון: "העונש אינו הולם את חומרת המעשים ואת ערך חיי האדם"

המדינה ערערה על קלות העונש שהוטל על הנער שהרג את פיליפ גלר ז"ל בן ה-15 בבאר-שבע: פרקליטות המדינה הגישה היום (ה') לבית המשפט העליון ערעור על קולת העונש, שהטיל בית המשפט המחוזי בבאר-שבע, שם נגזרו שמונה שנות מאסר בפועל על הנער שהורשע בהריגה.

 

בהודעת הערעור שהוגשה לבית המשפט העליון, הפרקליטות טוענת כי העונש שהוטל על המשיב אינו הולם את חומרת המעשים שבהם הורשע ואת ערך חיי האדם, אינו מבטא כראוי את שיקול הגמול, ואין בו כדי להרתיע את הנער שהרג, ונערים אחרים כמותו, משימוש בסכין לשם פתרון סכסוכים.

 

בפרקליטות הוסיפו כי אסור להקל בעונשו של הנער שדקר למוות את גלר, בפרט שמדובר בהצטיידות מראש בסכין לקראת מפגש עם יריב ושימוש מכוון ואלים ביותר בו המתבטא, בין היתר, בנעיצתו עמוק בגופו של האחר, קורבן העבירה. על רקע זה, וחרף גילו הצעיר, הפרקליטות מבקשת להחמיר באופן ניכר בתקופת המאסר בפועל, שנגזרה על רוצחו של גלר.

 

כמו כן הפרקליטות טוענת, בהודעת הערעור, כי בית המשפט שגה בכך שנתן משקל יתר להיותו של המשיב בן פחות מ-18. זאת בייחוד לאור השכיחות ההולכת וגוברת של תופעות אלימות בקרב בני נוער. ההחלטה על הגשת הערעור, שהוגש על-ידי ג'ואי אש, התקבלה בתום דיון בלשכת פרקליט המדינה.

 

מרינה גלר, אמו של פיליפ, הביעה אכזבה נוכח החלטת בית המשפט. לדבריה, "המסר שעבר הוא שמותר להרוג, זה המסר של השופט וזה ברור לי לחלוטין. הוא

 מקבל שמונה שנים והם עוד רוצים לערער, אולי שייתנו לו שנה, אולי שישחררו אותו כבר עכשיו, זה בדיחה. אחר-כך מורידים שליש ומה יישאר, ואיפה הילד שלי?"

 

האם הוסיפה: "זה שופט שאין לו מצפון, הוא נותן מסר לכולם שמתור להרוג, זה לא עולה יקר, קצת לשבת בכלא ואז לצאת. שאלתי את השופט איזה מין עונש היה נותן אם זה היה הבן שלו". אירנה, דודתו של פיליפ הצטרפה לביקורת. לדבריה, "מדובר בקרקס ישראלי, זה עונש קל מדי ולא הוגן. פותחים את הדרך לרצוח אנשים סתם ככה ונותנים לגיטימציה לרצח".

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
הנער שנידון לשמונה שנות מאסר. ארכיון
צילום: בני בן סימון
צילום רפרודקוציה: רועי עידן
פיליפ גלר ז"ל
צילום רפרודקוציה: רועי עידן
מומלצים