שתף קטע נבחר

גם באיטליה שואלים: איפה הכסף?

ראש ממשלת איטליה הבטיח לקצץ מיליארדי אירו כדי להימנע מהעלאת מסים. ביוזמה חדשה הוא מבקש מהאזרחים לעזור ו"להלשין" על בזבזנות בגופים ממשלתיים

יאיר לפיד לא לבד בחיפושו אחר המשאבים הפיננסיים הנעלמים של ארצו. ממשלת איטליה, הסובלת, כמו מדינות נוספות באירופה, ממשבר חוב עמוק, מבקשת מאזרחיה לעזור לה לאתר בזבזנות ממשלתית. החל מהיום (יום ה') יכולים האזרחים להצביע על גופים ממשלתיים בזבזניים בלחיצת עכבר.

 

הפגנות למען צדק חברתי בקולוסיאום ברומא (צילום: AFP) (צילום: AFP)
הפגנות למען צדק חברתי בקולוסיאום ברומא(צילום: AFP)

 

חדשות נוספות מהעולם:

האקסית של אובמה: הוא נהג לעשן ולפתור תשבץ

ב-3 שנים: 'איראן ייבאה נשק ב-560 מיליון דולר'

העימות בצרפת: 3.5 שעות של קרב אגרוף מלוכלך

 

ראש הממשלה מריו מונטי, כלכלן שהחליף בשלטון את סילביו ברלוסקוני, הבטיח השבוע לקצץ 4.2 מיליארד אירו בהוצאות הממשלה כדי להימנע מהעלאה נוספת במע"מ. לשם מילוי ההבטחה, הוא פונה לעזרת התושבים.

 

באמצעות טופס אינטרנטי באתר הממשלה, יכול כל אזרח לדווח על משאבים שמתבזבזים במסדרונות השלטון והשירות הציבורי. בטופס נדרש הגולש למלא את שמו המלא, וכמה פרשנים הביעו חשש שהדבר ירתיע אנשים מהדיווח.

 

החלטות בנושא הקיצוצים צפויות להתקבל עד סוף החודש. לשם קבלתן גייס מונטי את אנריקו בונדי, שנחשב מומחה לשיקום חברות במצוקה.

 

מונטי מונה בידי הנשיא בנובמבר האחרון כדי לעמוד בראש ממשלת טכנוקרטים שתוציא לפועל רפורמות כלכליות מקיפות עד לקיום בחירות ב-2013.

 

התוכנית, שהיקפה 59 מיליארד אירו, אמורה להתמודד עם הגירעון הלאומי האיטלקי העומד על 2.6 טריליון אירו, וזאת על-ידי מכירת נכסים של המדינה, העלאת מע"מ והעלאת גיל הפרישה מ-65 ל-67 עד שנת 2026. התוכנית גם תחליש את כוחם העצום של האיגודים המקצועיים באיטליה, ותציע הטבות מס לחברות שמשקיעות בתשתיות ומוכנות להעסיק עובדים צעירים.

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
מומלצים