שתף קטע נבחר

רצח בב"ש: "ראיתי מהמרפסת איך בעלי נדקר"

אשתו של גדי ויכמן, שנרצח לאחר שהעיר לחבורת נערים על רעש שעשו מתחת לביתו, ניסתה לעצור אותו. "פחדתי ממה שעלול לקרות לו למטה. מישהו התקרב אליו, נגח בו ודקר אותו. ראיתי אותו קורס". אתמול חגגה המשפחה יום הולדת שנתיים לבתם. "הוא מת לי בידיים", שחזרה האשה, האזינו לגרסתה

גדי ויכמן, שנרצח הלילה (שבת) בבאר שבע לאחר שהעיר לקבוצת נערים על רעש שעשו בגן סמוך לביתו, חגג אתמול יום הולדת לילדתו הקטנה, בת שנתיים. בנו הבכור, בן תשע, שהה במהלך רוב היום אצל שכנים, ורק אחר הצהריים סיפרה לו אמו על מות אביו. המשטרה ממשיכה במאמציה לאתר את החשודים במעשה, ככל הנראה שלושה נערים ונערה.

 

"ניסיתי לחסום אותו, שלא יירד", סיפרה מיכל, אשתו. "פחדתי ממה שיכול לקרות. מישהו התקרב אליו בהליכה מהירה, נגח בו ודקר אותו. הוא התמוטט, ואני ראיתי הכול מהמרפסת". המשטרה עדיין לא עצרה חשודים במעשה, ומוסיפה לחקור את האירוע במטרה ללכוד במהירות את הדוקרים.

 

רצח בבאר שבע - כותרות אחרונות ב-ynet:

 

לדבריה, "אתמול הייתי לבד. בעלי עוד לא חזר. שמעתי רעשים, קללות. הנערים רבו ביניהם, כל שנייה קיללו. בסוף הזמנתי משטרה. אמרו לי שמגיעה ניידת אבל היא לא הגיעה, כמו בהרבה פעמים שהזמנו ניידת בשישי-שבת.

 

"בסביבות 00:30 בעלי חזר הביתה. הילדה כל הזמן התעוררה בגלל הרעש. הוא ניסה להשכיב אותה לישון, אבל היא כל שנייה קמה. זה היה רעש בלתי נסבל, אז הוא יצא למרפסת והעיר להם: 'גרים פה, בבקשה תהיו יותר בשקט'. הוא אמר את זה בעדינות וקיבל מטר של קללות. הוא ניסה שוב להשכיב אותה לישון ואני הזמנתי משטרה אבל היא הגיעה רק אחרי שהוא כבר נדקר".

 

לדבריה, "ניסיתי לעצור בעדו לפני שיצא. היה לי פחד שיעשו לו משהו. ראיתי את הכול מהמרפסת. הנער שדקר אותו קילל גם אותי. הוא הגיע אליו בהליכה מהירה, נגח לו בראש ודקר אותו. ראיתי אותו משתטח, תופס את הבטן וקורס. אני נשארתי עם הילדה למעלה וקראתי: 'גדי, בוא הביתה'. נתתי לאחת השכנות את הילדה ורצתי אליו למטה. תפסתי לו את הראש. הוא נשם שתי נשימות וזהו. מד"א הגיעו באיחור. אני ראיתי הכול והוא מת לי בידיים". 

 

ויכמן סיפרה על יום ההולדת לבתם, שנחגג אתמול. "היום התחיל ביום הולדת בגן ונגמר ברצח. אני לא מעכלת באיזו קלות אנשים לוקחים סכין, הורסים משפחה שלמה והורסים גם את החיים שלהם. הם כל כך אימפולסיביים. ברגע אחד הכול מתהפך. זה לא נתפס".

 

חגיגות יום ההולדת לבת, אתמול (צילום רפרודוקציה: הרצל יוסף) (צילום רפרודוקציה: הרצל יוסף)
חגיגות יום ההולדת לבת, אתמול(צילום רפרודוקציה: הרצל יוסף)
 

במקביל, התייחסו במשטרה לטענות חברים ושכנים שהתלוננו כי למרות שיחות שנעשו למוקד, איחרו השוטרים להגיע למקום. מבדיקת המשטרה עלה כי שתי שיחות טלפון שהתלוננו על רעש הגיעו למוקד 100 של המחוז הדרומי - אחת בשעה 00:15 והשנייה כעבור שלוש דקות. ניידת הגיעה למקום ולא מצאה דבר. בשעה 02:15, הגיעו שתי שיחות נוספות למוקד משכנים ברחוב בר ניסן, שדיווחו על קטטה ודקירות. לטענת המשטרה, תוך דקות בודדות הגיעו למקום כוחות גדולים.

 

ויכמן הגיבה לדברים ואמרה כי אף ניידת לא הגיעה למקום. "המשטרה לא הייתה פה לשנייה, הרעש לא הפסיק. אולי לשוטרים קל לומר 'היינו', והם לא היו פה. אם הייתה משטרה, הם היו נעלמים ואז חוזרים. אפשר היה למנוע את זה, ועדיין צריך להילחם באלימות בחוץ. נער רוצח גבר בן 36 שלא בא להילחם, הוא בא לדבר. איזה דור גדל לנו פה".

 

גופת הנרצח בזירת האירוע, הלילה בבאר שבע (צילום: הרצל יוסף) (צילום: הרצל יוסף)
גופת הנרצח בזירת האירוע, הלילה בבאר שבע(צילום: הרצל יוסף)
 

בני הזוג ויכמן, לפני כשבועיים (צילום: הרצל יוסף) (צילום: הרצל יוסף)
בני הזוג ויכמן, לפני כשבועיים(צילום: הרצל יוסף)

 

גופתו של ויכמן הייתה מוטלת הלילה באמצע הפארק הקטן שברחוב. הוא נדקר בפלג גופו העליון. פרמדיקים ביצעו בו פעולות החייאה, אך נאלצו לקבוע את מותו.  אלי הרפז, שמתגורר בסמוך, אמר כי "יושבים פה כמעט כל ערב ובקיץ זה על בסיס קבוע בסוף השבוע. ביום ראשון אנחנו באים עם הילדים ורואים את כל בקבוקי האלכוהול ואת הקיא ואביזרי העישון. זה מחריד. זה פשוט בלתי נסבל שדבר כזה קורה.

 

"זה היה צפוי שמישהו מאתנו ישלם את המחיר, שאחד ההורים הצעירים שבאים לפה כדי לגדל את המשפחה ישלם", הוסיף. "בסך הכול בן אדם רצה להשכיב את הילדה שלו לישון".

 

גם ראש העיר באר שבע, רוביק דנילוביץ', התייחס לאירוע ואמר כי "מדובר ברצח מזעזע שאסור לעבור עליו לסדר היום. לצערי, אנו עדים לאלימות גוברת בקרב בני נוער וצעירים ברחבי מדינת ישראל והגיע הזמן להיאבק בכך בחומרה". דנילוביץ' הוסיף כי שוחח בנושא עם מפכ"ל המשטרה, רב-ניצב יוחנן דנינו, וביקש ממנו לתגבר כוחות בסופי שבוע במוקדים המועדים לפורענות.

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
גדי ויכמן
צילום: הרצל יוסף
הרצל יוסף
גופתו של ויכמן, הלילה
הרצל יוסף
מיכל ויכמן
צילום: הרצל יוסף
שוטרים ושכנים בזירת האירוע
צילום: הרצל יוסף
ויכמן ושני ילדיו
צילום רפרודוקציה: הרצל יוסף
מומלצים