שתף קטע נבחר

אתם שיתפתם

  אהרונוביץ' לאלמנה מב"ש: המשטרה תפיק לקחים

  "אני מזועזע ונחרד ממקרי הרצח הכואבים שאירעו בימים האחרונים", אמר השר לביטחון פנים לאלמנתו של גדי ויכמן, שנרצח בבאר שבע. הוא הבטיח מעצר מהיר של המרצחים ובדיקה של התנהלות הרשויות באירוע

  "אעשה הכול על מנת להילחם בתופעות הפשיעה ובהתנהגות פושעת וחמורה שמביאה לתוצאות נוראיות כאלה", כך התחייב הבוקר (יום א') השר לביטחון הפנים, יצחק אהרונוביץ', כששוחח עם מיכל ויכמן, אלמנתו של גדי ויכמן שנרצח בסוף השבוע בבאר שבע. ויכמן נדקר בחזהו למוות לאחר שהעיר לבני נוער שהרעישו בשכונת מגוריו.

   

  דיווחי חדשות נוספים ב-ynet:

  דודו של הנרצח מרחובות: "להחמיר את הענישה"

  שיחות למוקד בב"ש: מרעש לדקירות, תוך שעתיים

  "מהפחד - עכשיו אף אחד כבר לא יעיר לבני נוער" 


  בסוף השבוע הגיעה האלימות לשיא כשזמן קצר לפני הירצחו של ויכמן נרצח בנצרת צעיר בן 19, שנדקר למוות ברחוב. בהמשך נרצח ביריות בן 27 מבת ים בעודו נתון במעצר בית. בליל שבת נרצח ביריות צעיר בן 24 ביישוב הבדואי ערוער שבנגב, במהלך סכסוך בין משפחות. לאחר מכן נרצח ברחובות נער בן 17.

   

  השר הביע את תנחומיו בפני ויכמן והתייחס למקרי הרצח האחרונים. "שוחחתי הבוקר עם מיכל ויכמן, אלמנתו של גדי. הבעתי בפניה את צערי העמוק ואת תנחומיי על האובדן הנורא. אני מזועזע ונחרד ממקרי הרצח הכואבים שאירעו בימים האחרונים. הקלות הבלתי נתפשת שבה נוהגים פושעים אלו, שלוקחים חיים של אחרים, אינה יכולה להימשך".

   

  השר התחייב בפני האלמנה כי "משטרת ישראל בראשות המפכ"ל תבדוק ותחקור את ההתנהלות באירוע, ותפיק את כלל המסקנות והלקחים, זאת לצד חקירה מאומצת, מקצועית ונחושה שתביא למעצר מהיר של המרצחים".

   

  דבריו של השר נאמרו על רקע טענותיהם של התושבים כלפי המשטרה, שביקרו את התנהלותה במהלך האירועים. אלו אמרו כי למרות שיחות שביצעו למוקד העירוני ולמוקד 100, איחרו השוטרים להגיע למקום, ולא הצליחו למנוע את השתלשלות האירועים הטראגית.

   

  השר אמר כי הוא ואנשיו ממשיכים "לפעול ככל הניתן להגדיל ולהרחיב את פרויקט שיטור עירוני שהחל לפעול באופן ניסיוני ב-13 רשויות לכל עיר בישראל. זאת לצד פרוייקט המצלמות שירשת את מוקדי ריכוז בני הנוער ומוקדי החיכוך בערים, במטרה למנוע אירועי פשיעה חמורים".

   

  לפנייה לכתב/ת
   תגובה חדשה
  הצג:
  אזהרה:
  פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
  מיכל ויכמן
  צילום: הרצל יוסף
  גדי ויכמן
  צילום רפרודוקציה: הרצל יוסף
  אהרונוביץ'. מזועזע ונחרד
  צילום: אליעד לוי
  אורגיל מואטי. נרצח ברחובות
  יזן מרעי. נרצח בנצרת
  צילום: אתר פאנט
  מומלצים