שתף קטע נבחר

אתם שיתפתם
  זירת הקניות
  ההונאה בי-ם: "חשד סביר, המנהל פעל בתחכום"
  לפי החשד, באמצעות רישום פיקטיבי של תלמידים הצליח מנהל תלמודי תורה בבירה להעביר לרשותו עשרות מיליוני שקלים. מעצרו ומעצר עוזרו האישי הוארכו, השופט קבע כי "אין ספק שהורים לא ידעו שילדיהם רשומים"

  קיים חשד סביר שמנהל תלמודי התורה בירושלים ביצע את המעשים המיוחסים לו יחד עם עוזרו האישי - כך פסק בצהריים (יום ב') שופט בית משפט השלום בבירה, כשדן בהארכת מעצרו של מנהל תלמודי תורה, החשוד בגניבת כספי מדינה בגובה עשרות מיליוני שקלים באמצעות רישום פיקטיבי של תלמידי ישיבה שעבורם קיבל תקציבים.

   

  דיווחי חדשות נוספים ב-ynet:

  בת 92 שמכרה ערכות התאבדות לא תורשע בהרג

  אישום: אנס צעירה בחיפה וזוהה בזכות קעקועים

  "מאהל הפראיירים" נגד נתניהו: "מרח אותנו"

   

  מעצרו של המנהל הוארך בשבעה ימים, ועוזרו האישי יישאר במעצר למשך ארבעה ימים. שלושה חשודים נוספים בפרשה שוחררו אתמול למעצר בית בתנאים מגבילים. נציג המשטרה רס"ר דודי כהן אמר בדיון: "מדובר בפרשייה של מרמה בנסיבות מחמירות והלבנת הון, תוך דיווח שקרי למשרדי הממשלה על כמות תלמידים במוסדות השייכים לאחד החשודים. את הכספים הוציאו מחשבונות העמותה בדרכים שונות ומתוחכמות".

   

  לדברי השוטר, מדובר בפרשה גדולה שבה מעורבים מספר רב של חשודים. כהן הציג לבית המשפט עדויות של הורים לתלמידים שאותם רשמו באופן פיקטיבי בתלמודי התורה השונים. בדיון התברר כי רשם העמותות ביקר בעבר את העמותה שמפעילה את תלמודי התורה אך לא הגיש תלונה למשטרה.

   

  סנגוריהם של שני החשודים ביקשו לאסור את פרסום שמם ובית המשפט נעתר לבקשה. אך בהחלטתו כתב נשיא בית המשפט השופט גד ארנברג: "מחומר החקירה שהוגש בפניי עולה חשד סביר שהמשיבים ביצעו את המעשים המיוחסים להם. הוגשו חקירות של הורים ושל עדים נוספים, מהן עולה כי אין ספק שישנם תלמידים שרשומים במוסדותיו של המשיב 1 מבלי שהוריהם ידעו כלל שזה המצב".

   

  השופט קבע: "ברור שמצב כזה גורם לקבלת כספים שאינם מגיעים לפי חוק. מדובר בעבירות שבוצעו בתחכום לאורך תקופה ממושכת ובצוותא עם אחרים".

   

  Read this article in English

   

  לפנייה לכתב/ת
   תגובה חדשה
  הצג:
  אזהרה:
  פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
  אחד החשודים בבית המשפט
  צילום: אוהד צויגנברג
  מומלצים