שתף קטע נבחר

בקרוב: אלפי דירות חדשות בצפון קריית גת

הוועדה לדיור לאומי אישרה תוכנית לבניית 2,500 דירות בשכונת קריית גת צפון. עוד בתוכנית: פארק עירוני שיכלול שטחים ירוקים ושטחי נופש וספורט. באופקים הציע שר השיכון סבסוד בגובה 207 אלף שקל עבור רכישת מגרשים לבניית פרויקטים למגורים

רוצים לעבור לפריפריה? הנה הזדמנות נוספת לשקול את הנושא: הוועדה לדיור לאומי מחוז דרום אישרה היום (ב') להפקדה את תוכנית מינהל מקרקעי ישראל לבניית 2,500 יחידות דיור בפרויקט "קריית גת צפון". מדובר בשכונה הצפונית החדשה בעיר, מצפון לנחל לכיש ולכביש 35, שתיבנה סביב פארק עירוני חדש שייקרא "פארק לכיש". הפארק המתוכנן יכלול שטחי פנאי ונופש, מתקני ספורט ושטחי בילוי.

 

עוד על דיור בדרום הארץ בערוץ הנדל"ן :

 

השכונה משתרעת על פני 3,000 דונם המוגדרים כיום כקרקע חקלאית, בין מסילת הרכבת ממזרח ודרך מס' 40 (באזור מחלף פלוגות) במערב. למי שמתעניין ברכישת דירה בשכונה, תמהיל הבנייה המגוון כולל את כל סוגי הבנייה: בנייה צמודת קרקע, בניינים בני ארבע קומות ומגדלים גבוהים. על פיתוחה אחראית עיריית קריית גת, ועל פי התוכנית סיום הבנייה המשוער יהיה בתוך שנתיים.

 

הדמיה של שכונת קריית גת צפון (הדמיה: מינהל מקרקעי ישראל) (הדמיה: מינהל מקרקעי ישראל)
הדמיה של שכונת קריית גת צפון(הדמיה: מינהל מקרקעי ישראל)

 

זוהי התוכנית השנייה מתוך ארבע תוכניות שמקדם מחוז ירושלים של המינהל, המרכיבות את פרויקט "קרית גת צפון", שהיקפן הכולל 7,000 יחידות דיור. התוכנית הראשונה, שהיקפה 1,600 יחידות דיור, אושרה לפני כחודש להפקדה. שתי התוכניות הנוספות יובאו אף הן בקרוב לאישור במסגרת הוד"ל.

 

לדברי בנצי ליברמן, מנהל מינהל מקרקעי ישראל, "התוכנית החדשה תחזק את קריית גת ותהפוך אותה ליעד אטרקטיבי עבור צעירים ומשפחות. קריית גת כבר מהווה היום כתובת למשרות הנחשבות איכותיות, והתוכנית, המתוכננת בסטנדרט גבוה, תסייע למשוך לקריית גת אוכלוסייה חזקה מבחינה סוציו-אקונומית, ולהגדיל את מספר התושבים בה מ-50 אלף כיום ל-75 אלף".

 

עוד הוסיף ליברמן כי התוכנית נערכה בדגש על תיכנון סביבתי וירוק, והתחשבה גם בקריאותיהם של ארגוני הסביבה להעדיף הרחבת יישובים קיימים על פני הקמת יישובים חדשים.

 

הדמיה נוספת של השכונה החדשה (הדמיה: מינהל מקרקעי ישראל) (הדמיה: מינהל מקרקעי ישראל)
הדמיה נוספת של השכונה החדשה(הדמיה: מינהל מקרקעי ישראל)

 

אופקים: מגרשים בסבסוד של 207 אלף שקל

לא רחוק משם, בשכונת קריית מנחם בעיר אופקים, ערך אתמול משרד השיכון הגרלה לבחירת 255 מגרשים לבניית צמודי קרקע בסבסוד של עשרות אלפי שקלים - רק יממה לפני שוועדת השרים אישרה להעביר את הצעת החוק להקדמת הבחירות. במשרד השיכון הסבירו שרוכשי המגרשים יקבלו סבסוד של עלויות הפיתוח ושל הקרקע, עליה ישלמו רק 31% מערך השומה.

 

כך, למשל, הסבירו במשרד, מגרש בשטח של 500 מ"ר שיש בו זכויות בנייה של 372 מ"ר יימכר ב-227 אלף שקל. על עלויות הפיתוח ישלם הרוכש 164 אלף שקל במקום 228 אלף שקל - סבסוד של 64 אלף שקל. על הקרקע ישלם 63 אלף שקל במקום 206 אלף שקל – כלומר הנחה של 143 אלף שקל על הקרקע. בסך הכל מסתכמות ההטבות על 207 אלף שקל למגרש זה.

 

עוד נמסר כי ההגרלה נערכה בהתאם להחלטה 1103 של מועצת מקרקעי ישראל, המאפשרת להקצות באזורי עדיפות לאומית קרקע בדרך של הרשמה והגרלה, ולא רק במכרזים לפיהם הזוכים הם כל המרבה במחיר. במסגרת ההגרלה הייתה הקצאה לבני מקום, כלומר העדפה לבני מקום במכרזים באמצעות הקצאת 50% מהמגרשים בפרויקטים צמודי קרקע לבני מקום. החלטה זו יושמה בין השאר בבית שאן, מיתר ונתיבות.

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
צילום: אליעד לוי
קריית גת. בקרוב שכונה חדשה בצפון
צילום: אליעד לוי
מומלצים