שתף קטע נבחר

ח"כ א-סאנע נאם בערבית; אלדד: נשנה את החוק

הח"כ מרע"מ-תע"ל נאם בערבית במהלך הדיון בהצעה לפזר את הכנסת, וח"כ אלדד שעלה אחריו הודיע: "ההצעה הראשונה שלי לכנסת הבאה - העברית תהיה השפה הרשמית היחידה"

חבר הכנסת טאלב א-סאנע (רע"מ-תע"ל) ניצל הערב (יום ב') את רגעיה האחרונים של הכנסת לצעד שעלול להיתפש כמתריס בקרב סיעות הימין. במהלך הדיון המתמשך בהצעה לפיזור הכנסת, הוא נשא דברים בערבית ותקף את הממשלה. ח"כ אריה אלדד (האיחוד הלאומי), שנאם אחריו, לא נותר אדיש ואמר שבכוונתו ליזום הצעת חוק שלפיה העברית תהיה השפה הרשמית היחידה בישראל - בניגוד למצב כיום.

 

עוד בערוץ החדשות:

ח"כים בקדימה: ועדה מסדרת במקום פריימריז

מופז: שיטת הממשל מקדשת את הסחטנות

 

"הדבר הטוב ביותר שהממשלה עשתה בכהונה שלה שהיא פיזרה את עצמה", אמר א-סאנע בעברית אחרי הנאום שנשא בשפת אמו, "חבל שעשתה את זה באיחור של שלוש שנים שבמהלכן סבל האזרח. המנדט יחזור לעם. העם אלה האזרחים, הם צריכים אם סבלו, להגיד את הדברים שלהם בקלפי, הם צריכים להעניש את אלה שהתעללו בהם במשך שלוש שנים ולכן אנחנו בעד להקדים את הבחירות כמה שיותר מוקדם. ביקשנו להתחשב בחגים שלנו אבל איננו מעוניינים להאריך את כהונתה של הממשלה הזו".

 

אחריו, כאמור, עלה ח"כ אלדד. "תודה לח"כ טאלב א-סאנע, שמאפשר לי בזאת

להציג את הצעת החוק הראשונה שלי לכנסת הבאה - העברית תהיה השפה הרשמית היחידה של מדינת ישראל". מיד לאחר מכן, שב לעניינים שעל סדר היום, ותקף בעצמו את הממשלה על רקע החלטת בג"ץ להרוס חמישה מבנים בגבעת האולפנה שבבית אל עד 1 ביולי.

 

"אין לי הרבה טענות לבית המשפט העליון, כי המדינה באיוולתה באה אליו פעם ופעמיים והצהירה - מה שעל קרקע פרטית יוסר", אמר ח"כ אלדד. לדבריו, "הפתרון היחיד שהמדינה יכולה לבצע בתקופה הקצרה שקצב לה בית המשפט, הוא לחוקק חוק שאומר שבמקרה כזה יפוצו בעלי הקרקע ולא תיהרס השכונה. אלא שהמדינה הזדרזה והחליטה לפזר את הכנסת".

 

Read this article in English

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
טאלב א-סאנע
צילום: גיל יוחנן
אריה אלדד
צילום: גיל יוחנן
מומלצים