שתף קטע נבחר

886,839 קולות נגנבו באישון ליל

מופז וברק מחזיקים את קולות הבוחרים כבני ערובה ומותירים את העם לבד באופוזיציה. היום כבר ברור: זה לא שמאל מול ימין אלא הממשלה מול העם. אבל לא ניתן להם לגנוב לנו אותה, בלי מאבק

הסקרים מראים זאת חד-משמעית: ברק לא יעבור את אחוז החסימה ומופז נמצא בצניחה חופשית. למרות זאת, נכון לעכשיו, הצמד הזה מחזיק יחד 33 מנדטים, שמייצגים כ-886,839 קולות בוחרים. קרוב למיליון אזרחים יושבים כרגע בבית בידיעה שגנבו להם את הקול. קרוב למיליון אזרחים דורשים באופן מובהק: תחזירו לנו את המנדט.

 

בימים האחרונים רובנו מבולבלים. האם הליכה לבחירות זה טוב או רע, כשר או מסריח? משרת את השמאל או את הימין? לא רק העם, גם המומחים עמדו נבוכים ולא ידעו אם לתמוך או להתנגד. אבל היום זה ברור, לא ייתכן שעל רבע ממושבי הכנסת יישבו פוליטיקאים המחזיקים בקולות הבוחרים כבני ערובה. מי שבחר בקדימה לא הצביע עבור מופז ומי שהצביע עבודה לא מעוניין לממן את מפלגת עצמאות הקיקיונית.

 

עוד בערוץ הדעות של ynet:

הברית החדשה והמבישה / זיו לנצ'נר

מי צריך חרדים בצה"ל? / שלום פרוינד

 

מצביעי קדימה ביקשו מפלגת מרכז עם שאיפה לפוליטיקה חדשה. במקום זה, הם קיבלו פרק נוסף ב"הישרדות: גבעת רם", אלא שהפרק לא נגמר אחרי שעה והקומבינות מתגלגלות הלאה מהמתמודדים, אל כיסם של האזרחים, אל מערכת החינוך, אל הבריאות ואל הביטחון. כל האמצעים כשרים במשחק הכיסאות של בית "הנבחרים" והסמסים מהבית לא משפיעים.

 

יציבות זחוחה ושקרית

מה מקומם יותר: שקר של פוליטיקאי המשנה את עורו בִּן-ליל? הזחיחות העוטפת את מעשיו? או פרצופם המדושן של מנהיגינו היוצאים באישון לילה, כיאה לגנבים, עם חיוך חתולי שמנמן ועיני במבי מלאות תום? זה הכול בשבילכם, הם יטענו. ממשלת אחדות, ממשלה יציבה. המילים הללו מסבות גם לי עונג מסוים, תחושה של גאווה וביטחון. אך אלו מילים ריקות. הקואליציה מורכבת ממפלגות שהאידיאולוגיה שלהן מנוגדת באופן קיצוני זו מזו, והדבק היחיד המייצב אותה אינו נאמנות לבוחרים אלא כספי הציבור.

 

כמה שונות מפלגות ש"ס וישראל ביתנו, הבית היהודי וקדימה. נתניהו דאג לרפד את מושבי שותפיו בעשרות משרות שר, סגני שר וג'ובים אחרים. מאות מיליוני שקלים נשפכים על תחזוקת המשרות, ועוד לא הזכרנו את ההתרפסות התקציבית בעת חלוקת העוגה. אין לזה שם אחר פרט לטובת הנאה, לשחיתות. נתניהו העניק לברק לא פחות מארבעה (!) תפקידי שר וראש ועדה לחמשת חברי מפלגתו. מופז לא הצטרף למפלגת נתניהו כדי להשפיע על דרך פעולתה, אלא כדי להחזיק את הראש מעל המים לעוד כמה חודשים. בדרך הוא מקבל משכורת שר ללא תיק, עם כל הטבות השרד הנלוות, וכך גם חברי סיעתו שצפויים היו לחתום אבטלה בחמישה בספטמבר. אין כאן שמאל וימין, רק ממשלה נגד אזרחים.

 

כל העם אופוזיציה

פוליטיקאים שמבינים שזו סוף דרכם אומרים: אם לא תתנו לנו - ניקח. כי מה אכפת להם, הם יודעים שאנחנו נמושות. שלא השמענו רעש לפני כן ולא נעשה כך גם עכשיו. הם יעשו ככל העולה על רוחם ויועצי התקשורת ידאגו לנקות אחריהם. יאשימו את האנרכיסטים, את הזרים, את אירופה, את המחאה. כולם פועלים מאינטרס אישי ורק הם, קודקודי הקואליציה, פועלים מפילנתרופיה טהורה.

 

לא הייתה סיבה ללכת לבחירות עד אתמול, אבל היום הם נתנו לנו 886,839 סיבות לעשות כך. כי זה לא תרגיל מסריח, זה פשע נבזי. קואליציה של 94 ח"כים אומרת למעשה שאין אופוזיציה בכנסת, שאנו כבר לא חיים בדמוקרטיה. ואם אין אופוזיציה בכנסת, העם יהיה האופוזיציה. הגיע הזמן למחוק להם את החיוך, לעמוד מול הזחיחות ולומר - זאת המדינה שלנו. זה לא שמאל מול ימין, אלא הממשלה נגד העם. לא ניתן לקומץ אנרכיסטים לגנוב לנו אותה, לא בלי מאבק.   

 

אמש, 8.5.2012, נערכו ברחבי הארץ הפגנות תחת הכותרת "כל העם אופוזיציה - כל הארץ יוצאת לרחובות". פרטים בעמוד הפייסבוק.

 

שלמה קראוס, עיתונאי ומשורר, מפעילי המחאה החברתית. לקריאת כל הטורים שלו - בעמוד הבא.

 

גולשים מוזמנים להציע טורים במייל הבא: opinions@y-i.co.il

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
גנבו לנו את הקול. מופז ונתניהו
צילום: גיל יוחנן
מומלצים