שתף קטע נבחר

אלמנת גדי ויכמן לשר: זו לא בושה לומר 'טעינו'

השר לביטחון הפנים הגיע לנחם את מיכל לוי, אלמנתו של גדי ויכמן שנרצח בדקירות בבאר-שבע. היא הביעה חשש שהמעורבים לא יועמדו לדין בגין רצח ואמרה לאהרונוביץ': "יש צורך בלקיחת אחריות". הוא ענה: התנהלות המשטרה תיבדק

השר הממונה על המשטרה הגיע לביתה של האלמנה ודיבר על "תיק סגור", אבל האלמנה המשיכה להדגיש את התנהלות המשטרה באירוע שבו נרצח בעלה. שלושה ימים לאחר רצח גדי ויכמן בבאר שבע, הגיע היום (ג') השר לביטחון הפנים יצחק אהרונוביץ' לביקור אבלים בבית שבו נותרו האלמנה מיכל לוי ושני ילדיה הקטנים.

 

רצח גדי ויכמן בבאר שבע - דיווחים אחרונים ב-ynet:

המחנכת דיווחה לרשויות; מעצרו של החשוד הוארך

אמו של פיליפ גלר: "ילדים התרגלו שאין עונשים"

שיחות למוקד בב"ש: מרעש לדקירות, תוך שעתיים

 

"המקרה הזה הוא טרגדיה", אמר אהרונוביץ' לאלמנה בתחילת שיחתם, אך בהמשך מתחה מיכל ביקורת על התנהלות המשטרה. כבר לאחר הרצח התקוממה האלמנה על דבריו של מפקד תחנת באר שבע, ניצב-משנה תומר בדש, שטען כי הוא לא יודע אם התקבלה שיחה ממנה במהלך האירוע. מיכל הציגה צילום מסך של הטלפון הנייד שלה, שבה מתועדת השיחה שחייגה למוקד 100 ורק לאחר מכן הודיעה המשטרה כי השיחה אכן התקיימה.

 

האלמנה אמרה היום לשר אהרונוביץ' כי "יש משהו שצרם לי וזה לקיחת אחריות. זו לא בושה לומר 'טעינו', להפיק לקחים ולהמשיך הלאה כדי שבמקרה הבא זה לא יקרה". השר אמר בתגובה: "את צודקת. כל תפקוד המשטרה צריך להיבדק. אם יגמרו את התחקיר והם לא יהיו בסדר, צריך לומר זאת. באותו אירוע היו עשרות אירועי הקמת רעש במקביל, אבל זה לא מצדיק. נשלים את התחקיר ומה שיתגלה לא נסתיר".

 

"המקרה הזה הוא טרגדיה". אהרונוביץ' בביקור הניחומים, היום (צילום: הרצל יוסף) (צילום: הרצל יוסף)
"המקרה הזה הוא טרגדיה". אהרונוביץ' בביקור הניחומים, היום(צילום: הרצל יוסף)

 

על החשודים ברצח אמר אהרונוביץ' כי "חשוב שנמצה את הדין עם המעורבים. המשטרה עשתה עבודה מקצועית". השר אמר כי אינו יודע אם נגד המעורבים ברצח יוגש כתב אישום בגין רצח או הריגה ועל כך אמרה האלמנה: "חשוב לי שלא יסגרו את התיק עם הסדר. עכשיו הוא (החשוד העיקרי ברצח, עדן אוחיון. א"ק) רוצה לומר שגדי תקף אותו ולי חשוב שיקבל את העונש שמגיע לו, שיירקב בכלא. הוא רצח והרס משפחה".

 

האלמנה הוסיפה כי "זה לא ילד מבית טוב. אם יקלו איתו הוא יעשה את זה שוב וצריך לקחת את המקרה בכובד ראש, כדי שגם אנשים מסביב יקבלו את זה וילד יחשוב פעמיים לפני שהוא מוציא סכין ודוקר". אהרונוביץ' אמר למיכל כי מבחינתו "התיק סגור" וכי "תופעת לקיחת חיים בכזאת קלות היא בלתי-נסבלת".

 

בתוך כך, בית משפט השלום בבאר שבע שחרר היום למעצר בית למשך 15 ימים את הנערה בת ה-16, שנעצרה בחשד למעורבות ברצח. אתמול הוארך מעצרו של החשוד העיקרי ברצח, עדן אוחיון, בשמונה ימים. לפי גרסת חלק משמונת החשודים במעורבות ברצח, לאירוע הדקירה קדמה קטטה עם ויכמן. אחד החשודים טען כי הנרצח הוא זה שנגח בחשוד המרכזי ואז נדקר באמצעות שבר זכוכית.

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
"להפיק לקחים". האלמנה לוי, היום
צילום: הרצל יוסף
מומלצים