שתף קטע נבחר

אבי הנער שנרצח: היום על סכסוך יש גזר דין מוות

"לא הספיקה להם דקירה אחת, הם היו צריכים לעשות וידוא הריגה", אמר בכאב אביו של אורגיל מואטי שנרצח ברחובות בתחילת השבוע, ונזכר כיצד בנו הזדעזע מהרצח של גדי ויכמן יום קודם לפני שנדקר בעצמו: "לא ידענו שניכנס לסטטיסטיקה"

"ראיתי אותו עם בקבוק קולה ביד וכוסות חד-פעמיות. הוא אמר לי 'אבא אני הולך פה לחבר'ה, אני אשב איתם קצת ואני אחזור חזרה'. לצערי הרב, רק ב-4:15 דופקים לי בדלת, מצלצלים, אני מסתכל דרך העינית ואני רואה שוטרים. אמרתי 'אוי אוי אוי במה הסתבך לי הילד'. בדיעבד כשאני חושב על זה, אני אומר הלוואי שהיה מסתבך - אז אולי הוא היה בחיים".

 

איציק מואטי, אביו של אורגיל בן ה-17 שנדקר למוות ביום ראשון ברחובות, שחזר היום (ד') את הלילה הארור שבו איבד את בנו. "אמרו לי שהוא פצוע", סיפר, "בדיעבד אנחנו מבינים שהוא כבר שעתיים, שעתיים ורבע, לא היה בין החיים. אין לי מושג למה, מה קרה. ומסתבר היום שאם אתה פוגע בילד אחר או קיללת או הסתכסכת, אז יש גזר דין מוות עם הוצאה לפועל מיידית כנראה".

 

שלושה נערים נעצרו בחשד שדקרו את בנו של מואטי באמצעות כמה סכינים בעקבות סכסוך. "הם ארבו לו פה", אמר האב, "האם ייתכן דבר כזה, שידקרו אותו, דקרו אותו פעם אחת. זה כנראה לא הספיק להם, הילד רץ עוד כמה, 100-150 מטר, התמוטט מהדקירה הראשונה, זה לא מספיק? אז הם היו צריכים לבוא ולהשלים את העבודה, לעשות וידוא הריגה".

 

"הוא ילד מקסים, ילד מיוחד, חכם, אינטליגנט, חד, ילד מאוד חד", נזכר מואטי בבנו, "קצת שובב. ילד שכל הזמן חייך, ולצערי הרב בגיל 17 וחצי לקחו לי אותו". לדבריו, יום לפני שנרצח, הביע בנו

זעזוע מהרצח של גדי ויכמן בבאר שבע, לאחר שהעיר לצעירים שהרעישו מתחת לביתו.

 

"ראיתי כתבה בטלוויזיה, יצאתי כל כך מזועזע. הרמתי טלפון לאורגיל. הוא אומר לי 'אבא אני בדיוק ראיתי את הכתבה, יש לו ילדים קטנים, הם רצחו אותו סתם, הוא ביקש שקט'. לא ידענו שאנחנו ניכנס לסטטיסטיקה הזאת של הסוף שבוע האחרון".

 

מואטי קרא לבני הנוער לטייל, לעשות חיים, לבלות במסיבות, "אבל די עם כל האלכוהול הזה ברחובות, עם הסכינים. הסכין זה לא איזה משהו שיעשה מכם גבר. אתם תהיו גברים אם תדעו לבטא את עצמכם, לדבר, לנסות להציל את מי שנמצא במצוקה, לנסות למנוע, זה פשוט בלתי נתפש".

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
הוריו של מואטי בהלוויה
צילום: אמיר לוי
אורגיל מואטי. "בגיל 17 וחצי לקחו לי אותו"
מומלצים