שתף קטע נבחר

150 חוגגים נזקקו לטיפול רפואי בהילולה במירון

במהלך חגיגת ל"ג בעומר טיפלו פרמדיקים בעשרות מקרים של כוויות ושאיפת עשן. צעיר נפצע קשה בראשו מנפילה ונלקח במסוק לבית החולים. אוהל האורחים עלה באש: "התחילו דחיפות ואנשים נחנקו". בשאר חלקי הארץ נפצעו כ-80 איש

הילולת ל"ג בעומר בהר מירון טרם הגיעה לסיומה, אך עבור כ-150 משתתפים שנפצעו במהלך הלילה (בין רביעי לחמישי), החגיגה נגמרה מוקדם מדי. עד 6:00 בבוקר נרשמו עשרות מקרים שבהם נזקקו משתתפים לטיפול רפואי כתוצאה משאיפת עשן, כוויות, חבלות, שברים, חתכים והתעלפויות. כמו כן טיפלו שירותי הכיבוי באוהל שעלה באש.

 

המקרה הקשה ביותר היה נפילתו של בן 24 מטריבונה בגובה ארבעה מטרים. הוא נפצע באורח קשה בראשו ופונה במסוק מד"א לבית החולים רמב"ם בחיפה. הצעיר מעד כשביקש לצפות בהדלקת המדורה, ונחת על משטח בטון. עד ראייה למקרה סיפר: "הוא נפל דווקא בחלק ריק של הרחבה. אם הוא היה נופל על הקהל - לא היה קורה לו כלום".

 

ההילולה במירון. "עיר שמתנקזת למקום קטן" (צילום: סוכנות הידיעות "חדשות 24" ) (צילום: סוכנות הידיעות
ההילולה במירון. "עיר שמתנקזת למקום קטן"(צילום: סוכנות הידיעות "חדשות 24" )

 

כותרות נוספות בערוץ החדשות של ynet:

 

מאיר ולדר, פרמדיק מד"א השוהה במרפאה הראשית במירון, סיפר על הלילה שעבר: "הגיעו כ-80 איש למרפאה הראשית. היו שנחבלו או נכוו מהמדורה. הפצוע הקשה נפל מהטריבונה כשרקד עליה לפני הדלקת המדורה״.

 

על פי הערכות המשטרה, למעלה מ-100 אלף משתתפים חגגו בהילולה במהלך הלילה. "זה כמו עיר בינונית שמתנקזת למקום אחד קטן. כך שיש פה את כל הבעיות של עיר בתוך מתחם קטן", סיכם ולדר.

 

בנוסף לפצוע הקשה, פונו 16 משתתפים אחרים לבית החולים "זיו" בצפת. בין המפונים היה גבר שסבל מאוטם בשריר הלב, ילד בן 9 ששבר את כף ידו, מקרה של פריקת כתף, חשד לשבר בקרסול, וחולים כרוניים באסטמה ובסוכרת שנזקקו לטיפול.

 

ארגון "איחוד הצלה" דיווח ששריפה פרצה במטבח של אוהל בית הכנסת במירון, בסמוך לאתר ציון קבר הרשב"י. חובשי הארגון טיפלו בשישה נפגעים קל כתוצאה משאיפת עשן, והאוהל ומערת הציון התרוקנו במהירות מיושביהם. "השריפה התחילה במטבח של אוהל בית הכנסת", סיפר זאב קשש, יו"ר איחוד הצלה. "התחילו דחיפות ואנשים נחנקו בפנים. הם טופלו על ידי מתן חמצן".

 

75 אירועים בתל אביב, שריפה בבני ברק

במהלך הלילה טופלו כ-75 אירועים על ידי שירותי הכבאות תל אביב. כוחות הכיבוי יצאו לכ-50 מדורות שהוגדרו "מסוכנות",

ונרשמו גם אירועי שריפות פסולת רבים. גם בשעות הבוקר המשיכו הכבאים בפעולותיהם ל"חיסול" המדורות. למרות זאת, שירותי הכיבוי בעיר מציינים שהלילה עבר ללא אירועים חריגים.

 

בבני ברק אירעה שריפה ברחוב המכללה. קבוצת אנשים הציתה קרטונים כדי להבעיר מדורה, והאש נתפסה בכמה כלי רכב נטושים. כוחות הכיבוי מתחנת בני ברק השתלטו על האש תוך חצי שעה, ללא נפגעים. בסך הכול טופלו בבני ברק בין 50 ל-60 אירועים של כיבוי מדורות.

 

בראש העין התרחשה קטטה ליד מדורה ואדם נפצע בינוני. להוציא את האירועים בהר מירון, נפצעו ברחבי הארץ כ-80 בני אדם שהשתתפו בחגיגות ל"ג בעומר. 30 נפגעו קל מכוויות ושאיפות עשן; 37 משתיית יתר של אלכוהול ו-13 באירועי אלימות ליד מדורות.

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
ל"ג בעומר. כ-80 איש הגיעו למרפאה הראשית בהר מירון
צילום: AFP
מכבים שריפה במירון
צילום: "חדשות 24"
מומלצים