שתף קטע נבחר

חקירת ראש העיר: חשד לאונס בדירה לדוגמה

תיבת הפנדורה נפתחת: המשטרה חושדת שראש העיר קריית מלאכי, מוטי מלכה, אנס את העובדת בדירה שקיבל מקבלן תמורת הגדלת אחוזי בנייה. הוא ובנו חשודים שאיימו בצומת קסטינה על חבר מועצה שלא יפנה למשטרה: "נציג תמונות מביכות שלכם"

מעצרו של ראש העיר קריית מלאכי בחשד לאונס פתח תיבת פנדורה: ככל שמתעמקת חקירת הפרשה המינית, שבמהלכה נעצר ראש העיר מוטי מלכה יחד עם בנו, ממלא מקומו בעירייה וחמישה אחרים, חושפים החוקרים פרטים חדשים על השערורייה - ומגלים כי עוד רבים ידעו ולא דיווחו.

 

טלטלה בעירייה, כתבות אחרונות:

מלכה אמר על קצב: חרד לתושבי קריית מלאכי

ראש העיר קריית מלאכי לעמיתו: "אתה אנסת". צפו

החשוד באונס העובדת: ראש העיר קריית מלאכי

שוב חשד בקריית מלאכי: "שיישב בתא עם קצב"

האונס, הצילום והשתיקה בעירייה: כל החשדות

  

בחקירה הסמויה שערכו בלשי היחידה הכלכלית הם גילו כי כשמלכה ומקורביו חששו שהפרשה תיחשף, הם קבעו פגישה עם חבר מועצה בצומת קסטינה ואיימו עליו שלא יפתח את הפה. "זה ממש כמו ארגון פשע", אמרו במשטרה. מלכה חשוד כי אנס את העובדת, ביצע מעשה סדום, תקף אותה והטריד אותה מינית. בנוסף, הוא חשוד כי סחט באיומים חבר מועצה ולקח שוחד מקבלן שמעניק שירותים לעירייה.

 

בנו של ראש העיר, שחר מלכה, הגיע עם חבר המועצה ואדם אחר לפגישה בצומת קסטינה והבהיר לו על פי החשד כי אם יעז לדבר על המקרה, הוא יציג בקריית מלאכי תמונות מביכות שיפגעו בו ובמשפחתו. גם ראש העיר עצמו, שמעצרו הוארך אתמול (יום ד') בשמונה ימים, הגיע למקום בסיום הפגישה, כדי לוודא שהמסר התקבל.

 

מ"מ ראש העיר צילם את מעשי מלכה בביתו

על פי חשד המשטרה, ה"תיווך" בין ראש העיר לבין הנאנסת נעשה על ידי אלי ביטון, עוזרו של מלכה. ביטון, שכונה בקריית מלאכי "שר הרווחה" בשל תפקידו לדאוג לנזקקים ולמשפחות חד-הוריות, הכיר לראש העיר את האשה. על פי החשד, לפחות במקרה אחד ביצע ראש העיר מעשים מגונים באשה, כשהוא נמצא ברכבו של ביטון, שנהג באותה עת ברכב. גם ביטון נעצר בפרשה.

 

במקרה אחר גילו צוות חוקרי זרוע מקרקעין, בראשותו של נצ"מ אלון גרוסמן, כי מלכה קיבל מפתח של דירה לדוגמה מהקבלן שמעון וקנין, שאישר לו על פי החשד הגדלת אחוזי בנייה. בעת שמלכה היה מעוניין להיפגש בדיסקרטיות עם העובדת, הוא היה קובע איתה מפגש באותה דירה.

 

דמות מפתח אחרת בפרשה היא ממלא מקומו של מלכה, יוסי סולימני. האחרון העניק את ביתו לטובת המפגשים המיניים של מלכה והאשה. על פי החשד, הוא התקין מצלמה בביתו - כדי שיהיה בידו חומר נגד ראש העיר. "הייתי אצלו בבית ודיברתי איתו לא פעם", סיפר תושב קריית מלאכי בשיחה עם ynet. "כשהזהרתי אותו מראש העיר, הוא אמר לי 'אם הוא יעשה משהו, אני אזיין אותו'. אני זוכר שהייתי אצלו בבית וראיתי מצלמה. אחרי זה הבנתי שכנראה המעשים הונצחו".

 

ידעו ושתקו

פרט לעצורים, רבים אחרים ידעו על מערכת היחסים עם האשה - ושתקו. על פי עדויות שהגיעו ל-ynet, רב מוכר בקריית מלאכי שמע על הפרשה כבר לפני כמה חודשים, אך לא הגיע להתלונן במשטרה. נורות האזהרה היו צריכות להידלק עוד זמן רב לפני המעצר, כאשר האשה הגיעה לבניין העירייה וצעקה שלא קיבלה את שהובטח לה. לאחר מכן אף ירדה לחניון ושרטה את רכבו את מלכה.

 

במשך חודשים פעלו בלשי היחידה הכלכלית, בפיקודו של ראש מחלק בילוש, רפ"ק אבי סיקסיק, בקריית מלאכי באופן סמוי. גם הם הופתעו מכך שהסיפור היה ידוע לכול בקריית מלאכי, ועיקר העבודה שלהם היה לאסוף ראיות נגד החשודים ובעיקר לשכנע את הבחורה למסור עדות במשטרה.

 

ראש העיר מלכה מסר במשטרה גרסה ולפיה היה לו קשר עם המתלוננת, דבר שאסור לו על פי חוק שכן היא הייתה תחת מרותו, ואילו סולימני מכחיש כל קשר מיני איתה. "מרשי מכחיש את החשדות המיוחסים לו. מדובר בבעל תפקיד בעירייה שביצע את תפקידו במשך שנים במסירות וללא רבב", אמר בא כוחו, עו"ד גיא שמר.

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
ראש העיר, מוטי מלכה
צילום: אליעד לוי
ממלא המקום, יוסי סולימני
צילום: מוטי קמחי
הבן, שחר מלכה
צילום: מוטי קמחי
צילום: אלי סניור
רפ"ק אבי סיקסיק
צילום: אלי סניור
מומלצים