שתף קטע נבחר

נשיא המדינה פרס עבר בהצלחה ניתוח בבטנו

בית הנשיא הודיע כי בביקורו בקנדה התגלה אצל הנשיא בקע בדופן הבטן, ואחר הצהריים, לאחר שובו ארצה, הוא נותח בשיבא. בית הנשיא הדגיש כי מדובר בניתוח פשוט ומקובל, ובהמשך עדכן כי הסתיים בהצלחה: "הנשיא מודה לדורשים בשלומו"

בית הנשיא הודיע הערב (יום ו') כי נשיא המדינה, שמעון פרס, עבר בהצלחה ניתוח בדופן הבטן. מוקדם יותר, אחר הצהריים, נמסר מבית הנשיא כי במהלך ביקורו הממלכתי של הנשיא בקנדה, התגלה אצלו בקע (הרנייה) בדופן הבטן. לפי בית הנשיא, פרס קיבל טיפול מקומי מרופאו האישי, פרופ' רפי ולדן, והמשיך בסדר יומו הרגיל שתוכנן לביקור.

 

עוד חדשות ב-ynet:

 

לפי הודעתו המוקדמת של בית הנשיא, עם שובו ארצה הועבר הנשיא לביצוע ניתוח במרכז הרפואי שיבא בתל השומר. בבית הנשיא ביקשו להדגיש כי מדובר בניתוח פשוט, המקובל במקרים כאלה, וכי הנשיא צפוי לשוב לביתו ביום ראשון הקרוב.

 

כשעתיים אחרי פרסום ההודעה על הניתוח שעובר פרס, פרסם בית הנשיא הודעה נוספת על סיומו של הניתוח. "רופאו האישי של הנשיא פרופ' ולדן, שליווה את הניתוח, עדכן כי הניתוח עבר בהצלחה מלאה, וכי הנשיא התעורר מן ההרדמה וחש בטוב", נמסר. עוד נכתב בהודעה: "הנשיא שוחח עם בני משפחתו ויועציו וביקש למסור את תודתו העמוקה לכל הדורשים בשלומו ולאחל שבת שלום לכל בית ישראל".

 

הערב התקשר אל פרס ראש הממשלה, בנימין נתניהו, כדי לדרוש בשלומו ולאחל לו רפואה שלמה.

 

כתבנו ד"ר איתי גל מציין כי הרנייה הוא אחד הסיבוכים הרפואיים השכיחים ביותר בעולם הרפואה. מדי שנה מתבצעים בישראל מאות ניתוחים לתיקון המצב, שבו בשל היחלשות דופן הבטן קיימת פלישה של איברים דרך אזור החולשה והתוצאה היא הופעה של בלט באותו אזור.

 

במרבית הפעמים מדובר בתופעה שאינה גורמת כאב או תסמינים אחרים, אולם במקרים מסוימים האיבר הבטני שפלש נכלא ועובר תהליך

מסוכן של נמק. כל מקרה כזה דורש בדיקה רפואית והחלטה על הצורך לניתוח לתיקון.

 

הניתוחים מתבצעים היום בשיטה הלפרוסקופית שבה בניגוד לניתוחים הוותיקים אין פותחים את הבטן, אלא מבצעים את התיקון באמצעות צינור ובקצהו מצלמת וידאו. הניתוח נראה על מסך הטלוויזיה וההחלמה מהירה ובטוחה.

 

הנשיא פרס בן 88 ויחסית לגילו בריאותו תקינה. עם זאת, בספטמבר 2009 הוא אושפז בבית החולים שיבא בתל השומר ללילה של בדיקות, לאחר שהתמוטט במהלך נאום שנשא במרכז רבין.

 

Read this article in English


פורסם לראשונה 11/05/2012 17:02

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
נשיא המדינה פרס. ישוב הביתה ביום ראשון
צילום: רויטרס
מומלצים