שתף קטע נבחר

מדוע ביטל המפכ"ל הופעה פומבית בבאר שבע?

רב-ניצב יוחנן דנינו אישר לפני שבועיים את הגעתו לאירוע "שבתרבות". בעירייה טוענים שרק שלשוםביטל, אחרי שהפיצו פרסומים. במטה הארצי אומרים שהודעה נשלחה לפני רצח גדי ויכמן ושהסיבה היא "אירוע אישי". למי להאמין? שפטו בעצמכם

מה יש למפכ"ל לומר על תפקוד המשטרה בליל הרצח בבאר שבע? הזדמנות נהדרת נקרתה בדרכו של מפכ"ל המשטרה, רב-ניצב יוחנן דנינו, לספר לציבור בבאר שבע מה בדיוק קרה בליל הרצח של גדי ויכמן לפני שבוע ומדוע שוטריו לא הגיעו בזמן כשנקראו למקום, אך הוא החליט לוותר על הופעה היום (שבת) באירוע "שבתרבות" בעיר. תושבי בירת הנגב יצטרכו לחכות לשמוע את תשובותיו אולי בהזדמנות אחרת.

 

והאלימות נמשכת - כתבות אחרונות ב-ynet:

 

על השאלה מתי הודיע על ביטול הופעתו קיבלנו אמש תשובות מעניינות וגם סותרות לחלוטין מהמטה הארצי ומעיריית באר שבע. בעירייה טוענים שההודעה על הביטול התקבלה רק שלשום, לאחר שכבר הפיצו את המידע על הגעתו בלוחות המודעות ובפרסומי העירייה. במטה הארצי טוענים שההודעה נשלחה לעירייה עוד לפני הרצח ושהמפכ"ל לא יוכל להגיע בגלל "אירוע אישי". במשטרה מדגישים: "אין שום קשר בין אי-הגעתו לבין האירועים בבאר שבע".

 

החשוד ברצח, עדן אוחיון, משחזר את הדקירה הקטלנית (צילום: הרצל יוסף) (צילום: הרצל יוסף)
החשוד ברצח, עדן אוחיון, משחזר את הדקירה הקטלנית(צילום: הרצל יוסף)

 

לעירייה, כאמור, גרסה שונה. דובר העירייה והעורך הראשי של תוכנית "שבתרבות", אמנון יוסף, מסר שהמפכ"ל אישר את השתתפותו לפני כשבועיים: "מלשכת המפכ"ל נמסר אמש שהוא נאלץ לבטל את הגעתו עקב סיבה אישית". הוא הביע תקווה שהמפכ"ל יסכים להתארח באחת התוכניות הקרובות. בפרסומי העירייה, שהודפסו מבעוד מועד, מופיע עדיין שמו של דנינו. הדובר הבטיח כי האירוע יתקיים גם בהיעדרו של דנינו, והקהל יוכל לשמוע את סגן שר החוץ, דני איילון, וראש אמ"ן לשעבר, עמוס ידלין.

 

עם ובלי קשר לאי-הגעתו של המפכ"ל לאירוע הפומבי בבאר שבע, חקירת רצח גדי ויכמן העלתה פרטים מביכים ובעייתיים ביותר על תפקוד המשטרה. מפקד התחנה בבאר שבע, ניצב-משנה תומר בדש, מיהר להודיע למחרת הרצח כי המשטרה הגיעה לפארק כאשר נקראה להחזיר את השקט, כשעתיים לפני הרצח, אולם מבדיקה מעמיקה יתר, התברר שהשוטרת שיקרה ולא הגיעה לזירה.

 

על פי תחקיר שנערך במחוז הדרום של המשטרה, ניכרה "בעיית אמינות קשה" בדיווח השוטרת והפקח העירוני שהיה עמה מזירת האירוע. השניים דיווחו בתחקיר הראשוני כי היו במקום וראו שגן המשחקים ריק מאדם, אולם עורכי התחקיר מצאו כי הם בכלל לא הגיבו לקריאה, ושהו באותה עת במקום אחר.

 

מפכ"ל המשטרה דנינו קיבל את המלצות מפקד המחוז, ניצב יוסי פריינטי, והורה להשעות לאלתר את השוטרת, שצפויה להיחקר במחלקה לחקירות שוטרים. ניצב פריינטי ציין כי "הממצאים שלנו חד-משמעיים. אותה שוטרת ואותו פקח לא התנהגו ברמה המצופה ממשטרת ישראל".

 

האלמנה התקשרה למוקד 100? ועוד איך התקשרה  ()
האלמנה התקשרה למוקד 100? ועוד איך התקשרה

 

התנהלות המשטרה בפרשה עוררה ביקורת רבה גם מצד אלמנתו של ויכמן, מיכל לוי, שטענה כי התקשרה לפני הרצח למשטרה, אך

השוטרים הגיעו באיחור. גם תושבים אחרים בשכונה תמכו בה. מפקד תחנת באר שבע טען תחילה כי אינו יודע אם התקבלה שיחה ממנה. ynet פרסם לראשונה צילום מסך של הטלפון הנייד שלה, שבה מתועדת השיחה, ורק לאחר מכן הודיעה המשטרה כי בדקה את הנושא והשיחה אכן התקיימה.


פורסם לראשונה 11/05/2012 21:47

 

בהכנת הכתבה השתתפה אילנה קוריאל
לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
לא יגיע. המפכ"ל דנינו
צילום: יאיר שגיא, ידיעות אחרונות
מומלצים