שתף קטע נבחר

שליחו של נתניהו יעביר מכתב תשובה לאבו-מאזן

מולכו צפוי למסור במוצאי שבת לאבו מאזן את מכתב התגובה של נתניהו לאיגרת הפלסטינית בנוגע לתהליך השלום, שהועברה בחודש שעבר לישראל. על פי המסתמן, מכתב התגובה כולל את משנתו של נתניהו לגבי הסדרי גבולות וביטחון

האם אחרי הקמת ממשלת האחדות ייצא המשא ומתן המדיני מהקפאון? עו"ד יצחק מולכו, שליחו של ראש הממשלה בנימין נתניהו, ייפגש הערב (מוצאי שבת) ברמאללה עם הנשיא הפלסטיני אבו מאזן.

 

עוד חדשות - מהמשא ומתן המדיני:

ארה"ב על הקואליציה: אין שינוי בגישתנו לישראל

הפגנה בבירת ירדן: דגל ישראל הועלה באש

פרס לנציגים הזרים: אנחנו צריכים ליזום שלום

 

מולכו צפוי למסור לאבו מאזן את מכתב התגובה של נתניהו לאיגרת הפלסטינית בנוגע לתהליך השלום, שהועברה בחודש שעבר לישראל. על פי המסתמן, מכתב התגובה כולל את משנתו של נתניהו לגבי הסדרי גבולות וביטחון.

 

חבר הוועד הפועל של אש"ף, ואסל אבו יוסף, אישר כי מולכו יגיע הערב לרמאללה ויעביר בפגישתו עם אבו-מאזן את מכתב התשובה הישראלי. אבו יוסף היה חבר במשלחת הפלסטינית לשיחות שהתקיימו בין ישראל לפלסטינים בעמאן, בראשותם של ראש צוות המו"מ הפלסטיני, סאיב עריקאת ושליחו של ראש הממשלה, יצחק מולכו.

 

הוא העריך כי האיגרת לא תישא בחובה תשובה חיובית. "האיגרת תשקף את מה שהיה בשיחות בעמאן. הם יתעקשו שהצבא הישראלי יישאר בגבולות ושהם יתנו לנו מדינה מקוטעת לחלקים שתהיה מחוברת דרך גשרים ומנהרות, שירושלים תישאר בירת ישראל הנצחית ולא יהיה פתרון לסוגיית הפליטים הפלסטינים".

 

הוועד הפועל של אש"ף יתכנס מחר

אבו יוסף הוסיף כי הוועד הפועל של אש"ף יתכנס מחר לפגישה שבראשה יעמוד אבו מאזן, ובמהלכה ידונו הפלסטינים בתוכן האיגרת של נתניהו, אם היא אכן תגיע לפלסטינים הערב, וכן בנושא סוגיית שביתת הרעב של האסירים הפלסטינים. בנוסף הוועד הפועל צפוי לדון גם בנושא הפיוס הפנים פלסטיני ובשינויים המתוכננים בהרכב הממשלה הפלסטינית, שככל הנראה יתבצעו במהלך השבוע הבא.

  

האיגרת נמסרה על-ידי הבכירים הפלסטינים סאיב עריקאת ומאג'ד פראג', שהגיעו לירושלים באמצע החודש שעבר. בטיוטת האיגרת שהגיעה לידי AFP כתב אבו מאזן כי "הרשות הפלסטינית איבדה את טעם קיומה" והזהיר כי מצב זה לא יכול להימשך. בטיוטה נכתב עוד כי "בעקבות הפעולות הרציפות של ממשלת ישראל, לרשות הפלסטינית כבר אין כל סמכות אמיתית או סמכות שיפוטית בתחומים פוליטיים, כלכליים, חברתיים, טריטוריאליים וביטחוניים".

 

לאחר הפגישה אמרו גורמים מדיניים כי "ספק אם המסמכים שמחליפים הצדדים ישנו

 את המצב בזירה המדינית". הגורמים העריכו כי הנשיא הפלסטיני אינו מתכוון לפרק את הרשות, חרף האיומים שהושמעו בעניין בתקופה האחרונה. במסמך שהעביר לנתניהו כתב אבו מאזן כי המצב אינו יכול להישאר כפי שהוא, וכי הפלסטינים נותרו נטולי רשויות וסמכויות.

 

פקיד ישראלי ציין כי "הפלסטינים מחפשים דרכים יצירתיות לחיזוק הרשות. הם לא יזרקו את המפתחות כי ליותר מדי אנשים יש מה להפסיד, ולכן ההערכה האסטרטגית בישראל היא לא להתייחס לאיומי הפירוק כאיום ממשי בשלב הזה".

 

Read this article in English

 

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
עו"ד יצחק מולכו. פגישה ברמאללה
אבו-מאזן
צילום: AFP
מומלצים