שתף קטע נבחר

יחימוביץ' מוותרת על האאודי המשוריינת

יו"ר האופוזיציה הנכנסת מסרבת לקבל את רכב השרד המשוריין מסוג אאודי A6: "אפשר לשרת את הציבור גם במאזדה"

מוותרת על המושב המפנק: יו"ר העבודה, ח"כ שלי יחימוביץ', הודיעה הערב (שבת) כי היא מסרבת לקבל את רכב השרד המשוריין מסוג אאודי A-6 השמור לראש האופוזיציה, ותמשיך להשתמש במאזדה המשרתת אותה כחברת כנסת מן המניין.  

 

הכנסת מעמידה לרשות ראש האופוזיציה את רכב השרד שעלותו יותר ממיליון שקלים וחצי. יחימוביץ' הודיעה כי אינה רואה סיבה להשתמש ברכב יקר כל כך ומפואר והוסיפה כי את האופוזיציה ואת הציבור ניתן לשרת היטב גם במאזדה.

 

הרכב המשוריין עם יו"ר האופוזיציה לשעבר  (צילום: עופר עמרם) (צילום: עופר עמרם)
הרכב המשוריין עם יו"ר האופוזיציה לשעבר (צילום: עופר עמרם)

 

שירות הביטחון הכללי מאבטח באמצעות היחידה לאבטחת אישים שבעה סמלי שלטון בישראל: נשיא, ראש ממשלה, יו"ר הכנסת, יו"ר האופוזיציה, נשיא בית המשפט העליון, שר החוץ ושר הביטחון. האישים הזכאים לאבטחה מטעם השב"כ אינם מעורבים בשיטות האבטחה, ובדרך כלל הם נענים לדרישות המקצועיות, הכוללות הצבת שומרים ומצלמות סביב ביתם, מכונית משוריינת ומאבטחים צמודים, בהתאם לצרכים של היחידה לאבטחת אישים.

 

אמנם הודיעה יחימוביץ' שהיא מסרבת לקבל את האאודי, ואף מדגישה שתמשיך לנסוע במאזדה 6 העומדת לרשותה, אך לא מן הנמנע שבסופו של דבר יצליחו אנשי השב"כ לשכנעה לנסוע במכונית מאובטחת אחרת, אולי כזו שאינה מנקרת עיניים. גם עלות המכונית אינה רלבנטית בשלב זה, משום שהמכונית כבר נרכשה ומשמשת את שירות הביטחון הכללי למשימות אבטחה שונות.

 

ביום רביעי השבוע, עם מינויו של ראש מפלגת קדימה שאול מופז למשנה ראש הממשלה, וכניסת סיעתו לקואליציה, הפכה יחימוביץ' ליושבת ראש האופוזיציה, המונה כעת עשרים ושישה חברי כנסת בלבד. מלבד רכב השרד המפואר, זכאית יו"ר האופוזיציה ללשכה, חדר דיונים, אבטחה צמודה ותקנים נוספים למזכירות ולעוזרים. מקורביה הבהירו שהיא תוותר על הטבות ראוותניות.

 

השבוע תקפה יחימוביץ' בחריפות את התנהלותו של קודמה בתפקיד, שאול מופז, שחבר לממשלת אחדות. "האם אין ערך למוסד האמת? היינו עדים ביממה האחרונה לזיג-זג המגוחך והנלעג ביותר שנראה אי פעם בפוליטיקה הישראלית, קומבינה שעוד תילמד באוניברסיטאות". היא גם לגלגה לאמירות של מופז שבכוונתו להוביל את המחאה החברתית: "מאיפה יעשה זאת? מהמשרד של נתניהו? אין גבול לדיסוננס".

 

Read this article in English

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
נשארת במאזדה. יחימוביץ'
צילום: מוטי קמחי
מומלצים