שתף קטע נבחר

ארדן: להפסיק תחילה את אספקת החשמל לעזה

בטרם הצבעת הממשלה היום על צעדי ההיערכות למחסור הצפוי בחשמל הקיץ, פנה השר להגנת הסביבה, גלעד ארדן, לממשלה וביקש להפסיק את אספקת החשמל "לרשות הטרור של החמאס בעזה" - לפני כל פגיעה יזומה באספקת החשמל לתושבי ישראל

טרם הצבעת הממשלה על צעדי ההיערכות למחסור בחשמל בקיץ הקרוב, פנה השר להגנת הסביבה, גלעד ארדן, אל שרי הממשלה בבקשה שיתמכו בהצעתו להוסיף סייג להחלטה. ארדן ביקש כי "לפני כל פגיעה יזומה באספקת החשמל לתושבי ישראל, תופסק אספקת החשמל לרשות הטרור של החמאס בעזה".

 

כתבות נוספות בנושא בצורת החשמל:

 

השר ארדן הבהיר בפנייתו כי אין מדובר בסנקציה נגד עזה, ובטח שלא נגד תושביה, אלא מדובר בצעד בסיסי הנדרש מתוך הכרה מלאה כי "עניי עירך קודמים". לדבריו, "לא סביר שאם יווצר מחסור באספקת החשמל, ננתק את החשמל לאזרחי ישראל - ולא נפסיק קודם לכן אספקה לעזה, ממנה יצאנו כבר לפני כשבע שנים, ואין לנו אחריות על הנעשה בה".

 

השר ארדן ציין במכתבו כי אנשי מקצוע רבים סבורים שגם לאחר נקיטת כל האמצעים, לא תתאפשר בקיץ אספקת

חשמל סדירה, ותידרשנה הפסקות חשמל יזומות. הוא ציין כי בבדיקה שערך משרדו עולה כי ישראל מספקת כ-4.5% מסך ייצור החשמל שלה לרשות הפלסטינית.

 

לאור זאת הציע כי במידה שכל האמצעים שיינקטו לא יאפשרו אספקת חשמל סדירה, ותידרשנה הפסקות חשמל יזומות – הפסקות אלו יבוצעו תחילה בחשמל שישראל מספקת לעזה.

 

"בשעה שמשרד האנרגיה מזהיר מפני בצורת חשמל, ואף מציע לנקוט בצעדים מרחיקי לכת עד כדי היערכות להפסקות חשמל יזומות, אין סימן שאלה וההחלטה ברורה - עזה תחילה", כתב השר להגנת הסביבה.

 

מזכ"ל שלום עכשיו, יריב אופנהיימר, אמר בתגובה: "הצעת ארדן היא הצעה כוחנית, אלימה ואנטי דמוקרטית. על פי אותו היגיון, הצעד הבא של השר לאיכות הסביבה יהיה העברת טונות של זבל לרצועה, הזרמת ביוב והעתקת המפעלים המזהמים לרצועה, שתהפוך לשעיר לעזאזל של החברה הישראלית".

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
צילום: אלון לויטה
השר להגנת הסביבה, גלעד ארדן. "עזה תחילה"
צילום: אלון לויטה
צילום: אבישג שאר-ישוב
חדר בקרה של חברת החשמל. היום תדון הממשלה בבצורת החשמל
צילום: אבישג שאר-ישוב
מומלצים