שתף קטע נבחר

צילום: shutterstock

זעמו על העובדת הסוציאלית - והיכו את קרוביה

שלושה תושבי סכנין סירבו לקבל את ההחלטה שקיבלה עובדת סוציאלית והיכו את קרובי משפחתה באלות ובמוטות ברזל. עובדת הרווחה: "טראומה לכל המשפחה, הבן ישן עם מקל". בתגובה יושבתו מחר לשכות הרווחה

שוב אלימות שמכוונת נגד עובדי הרווחה ובני משפחותיהם: איגוד העובדים הסוציאליים החליט כי לשכות הרווחה בכל הארץ ייסגרו מחר (יום ב') לקבלת קהל. זאת לאחר שבני משפחתה של עובדת סוציאלית שמתגוררת בסכנין הותקפו אמש לפי החשד על ידי שלושה אחים תושבי העיר.

 

עוד בערוץ החדשות של ynet

הכסף שנזרק לבור בקריה: "שצה"ל יסביר"

האיש שהיה שם - עד מדינה נגד ראש העיר

פרס לאחר הניתוח: "לא ממליץ להיות חולה"

 

מבדיקה ראשונית עולה כי יום לפני התקיפה, החליטה העובדת הסוציאלית להוציא צעירה בת 20 מביתה ולהעביר אותה למקלט חירום. שלושת אחיה של הצעירה שלפי החשד נקטו כלפיה אלימות מתמשכת, לא השלימו עם החלטת העובדת הסוציאלית וביקשו לכלות בה את זעמם.

 

ר', בעלה של העובדת הסוציאלית ורופא במקצועו, סיפר כי "בדיוק הגעתי הביתה. כשראיתי אותם הם החלו לקלל, לצעוק ולגדף מחוץ לבית וביקשו שאשתי תצא. פחדתי פחד מוות". בזמן הגעת האחים, נעדרה העובדת הסוציאלית מהבית, אולם שלושת האחים המשיכו במעשיהם ותקפו את הבעל ושני בני משפחה נוספים.

 

הבעל הוכה באלות, אבנים ובמוטות ברזל וידו נשברה, אחיו הותקף ברגלו ואילו בנו ננשך קשות בידו. שלושת בני משפחתה של העובדת הסוציאלית פונו לקבלת טיפול רפואי בבית החולים פוריה בטבריה ובמקביל הגישו תלונה נגד התוקפים. "הילדה הקטנה שלי נצמדת אליי מאז התקיפה ולא עוזבת אותי", סיפר הבעל.

 

"פחדתי פחד מוות". בעלה של העובדת הסוציאלית ()
"פחדתי פחד מוות". בעלה של העובדת הסוציאלית

 

העובדת הסוציאלית אמרה כי היא "בהלם מוחלט ממה שקרה. עד עכשיו

אני לא מתפקדת, יושבת ובוכה כל היום. זו טראומה לכל המשפחה לכל החיים. אחרי כל מה שעשיתי אני מקבלת איומים ואלימות. זה זמן רב שאנחנו חיים בפחד. הבן הבכור שלי ישן עם מקל מפחד".

 

מנהל לשכת הרווחה בסכנין פתחי אבו-יונס ציין כי "זה נס משמים. אם העובדת הסוציאלית הייתה בבית, אין כל ספק שהם היו מנסים לפגוע בה והדבר היה עלול להסתיים ברצח".

 

סגירת לשכות הרווחה מחר תתקיים בדיוק בזמן שוועדת הרווחה של הכנסת תדון בהכנה לקריאה ראשונה של הצעת החוק המשותפת לחברי הכנסת חיים כץ (ליכוד) ורחל אדטו (קדימה) למתן סמכויות לשומרים בלשכות הרווחה וכן בצעדי ענישה חמורים נגד תוקפי עובדי רווחה.

 

"תוקפים אותנו בכל מקום" 

"דמנו אינו הפקר", אמר יו"ר איגוד העובדים הסוציאליים, איציק פרי. "אנשים שאינם מרוצים מהחלטותיהם של עובדים סוציאליים תוקפים אותם בלשכות הרווחה, ברחוב, בעת ביקור בבית, בבית משפט ועכשיו גם בביתם. ואם לא מוצאים אותם, תוקפים את בני משפחתם. אנחנו לא יכולים לעבור על כך לסדר היום ודורשים הגנה מרבית על העובדים הסוציאליים".

 

ממלא מקום דובר המחוז הצפוני במשטרה, רב-פקד יקי אוחנה, אמר ל-ynet כי זהותם של החשודים בתקיפה ידועה ושמתבצעות סריקות לאיתורם. אוחנה ציין כי "בעלה של העובדת הסוציאלית העיד ששלושה אנשים תקפו אותו בגלל דברים שקשורים לעבודה של אשתו".

 

דובר עיריית סכנין ד"ר גזאל אבו-ריא, אמר כי "מדובר באירוע חמור ובעקבותיו אנחנו הולכים לסגור את דלתות העירייה ב-13:30. בשבוע שעבר השבתנו את העירייה ליום אחד עקב תקיפת היועץ המשפטי של העירייה ואנחנו לא נשתוק על התנהגות כזאת".

 

בהכנת הכתבה השתתף חסן שעלאן
לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
"הילדה לא עוזבת אותי". הבעל שהותקף
"דמנו אינו הפקר". פרי
מומלצים