שתף קטע נבחר

שר התמ"ת יקים ועדה לבחינת ענף היהלומים

שמחון הורה על הקמת ועדה אסטרטגית חדשה שתפעל להגדלת כמות ייצור וליטוש היהלומים בישראל ולהגדלת שיעור התעסוקה והייצוא של הענף. בראש הוועדה יעמוד מנכ"ל משרד התמ"ת, שרון קדמי

שר התמ"ת שלום שמחון, ומנכ"ל משרדו שרון קדמי, ביקרו בבורסת היהלומים הישראלית ברמת גן והודיעו על הקמת ועדה אסטרטגית לבחינת הענף. לפי שמחון, הוועדה תפעל להגדלת כמות ייצור וליטוש היהלומים בישראל ולהגדלת שיעור התעסוקה בענף תוך טיפוח פוטנציאל הייצוא של הענף.

 

  

בראש הוועדה יעמוד קדמי, ויהיו חברים בה גם נציגי ענף היהלומים: נשיא הבורסה, יאיר סהר; נשיא התאחדות תעשייני היהלומים, בומי טראוב; יו"ר מכון היהלומים, מוטי גנץ והמפקח על היהלומים מטעם משרד התמ"ת, שמואל מרדכי.

 

הוועדה תנתח את הצרכים של ענף היהלומים, תדון בנקודות מכשול ובמציאת פתרונות וסיוע בעזרת משרד התמ"ת והממשלה. הוועדה תתמקד בראש ובראשונה בדרכים להגברת התעסוקה בענף, בדגש על שילוב מגזרים. כמו כן, היא תדון בהיבטי סחר וייצור של ענף היהלומים, שכר העבודה בענף וכן בהקמת מפעלי ליטוש חדשים בישראל ובעולם.

 

במהלך הביקור אמר שמחון כי "מדינת ישראל נמצאת בימים אלה במלחמה באבטלה... אני מאמין שבשיתוף פעולה בין משרד התמ"ת לבין נציגי הבורסה, נוכל להגדיל את מספר מקומות העבודה בבורסה, נוכל לפעול להחזרת מפעלי ליטוש יהלומים לישראל, ולהגדיל את הייצור השנתי של הענף. אנו רואים בענף היהלומים ענף ייצוא חשוב ומרכזי. נשמח לסייע לענף להתמודד עם האתגרים העומדים בפניו".

 

נשיא הבורסה, יאיר סהר, אמר: "הוועדה המשותפת לבחינת ענף היהלומים בישראל, היא צעד מבורך וחשוב ותעניק סיוע נוסף לענף, לתפוס מקומו כענף הכלכלי המוביל והמשמעותי ביותר בכלכלה הישראלית, תוך הגדלת פוטנציאל הייצוא של הענף. אני מודה לשר ולמנכ"ל על ההירתמות שלהם, ועל הנכונות לעזור ולהצעיד את הענף קדימה. אני בטוח, שהוועדה האסטרטגית בה יהיו חברים נציגי המשרד ונציגי הענף, תמצא את הפתרונות והדרכים להצעיד את הענף לשנים רבות נוספות של עשייה והצלחה".

 

לשמחון ולקדמי הוצגו בביקור נתונים אודות פעילות ענף היהלומים והבורסה, ביניהם נתוני הייצוא - 10.7 מיליארד דולר בשנת 2011, המהווים כ-23% מסך הייצוא התעשייתי של מדינת ישראל. יעדי יצוא היהלומים המלוטשים של הבורסה מישראל הוא 39% לארה"ב ו-27% להונג קונג.

 

 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
צילום: יענקל'ה
שר התמ"ת שלום שמחון
צילום: יענקל'ה
מומלצים