שתף קטע נבחר

צילום: רויטרס

הבגרות באנגלית מאחוריהם: "מרגישים הקלה"

תלמידי תיכון ליידי דיוויס בת"א ניגשו נרגשים לבגרות המלחיצה. "לא השתמשתי במילון, היה קל יחסית", סיפרה ענבר. ג'וש, שעלה מבריטניה: "זה אפילו קצת מעליב את האינטליגנציה"

כ-170 אלף תלמידים ניגשו היום (ב') לבחינת הבגרות באנגלית, ובתיכון ליידי דיוויס בתל אביב ההתרגשות הייתה ניכרת. "אנגלית היא מבין המקצועות היותר משמעותיים בעתיד שלי וזה מה שמלחיץ אותי יותר מהמבחן עצמו", סיפר התלמיד יונתן חסדאי רגע לפני שניגש למבחן.

 

"זה נכון שבאנגלית או שיש לך את זה או שאין, כי מי שיש לו קליטת שפות מהירה או ידע אישי יצליח יותר. אבל עדיין זה מקצוע שגם למי שאין את זה כביכול, אפשר להשתפר בו כל הזמן. אני אמנם בהקבצת חמש יחידות לימוד, אבל אני כל הזמן משתפר במקצוע".

 

"אנגלית - מהמקצועות היותר משמעותיים" (צילום: מוטי קמחי) (צילום: מוטי קמחי)
"אנגלית - מהמקצועות היותר משמעותיים"(צילום: מוטי קמחי)

 

ד"ר רחל טל, מנהלת הוראת אנגלית בקבוצת עמל שאליה משתייך בית הספר, דווקא לא מסכימה עם חסדאי. "אני לא מאמינה במשפט הזה - 'יש או אין לך את זה באנגלית', אחרת מה הייתה עבודת המורים לאנגלית? אנחנו מצליחים לקדם את התלמידים בין ההקבצות ועושים פרויקטים רבים כדי לשפר את השפה, בין שבתחרויות דיונים ובין שבשיתוף פעולה עם השגרירות האמריקנית".

 

 (צילום: מוטי קמחי) (צילום: מוטי קמחי)
(צילום: מוטי קמחי)

 

אחרי פחות משעה החלו תלמידים כבר לצאת מהבחינה. הראשון סיים כעבור 20 דקות, אך נאלץ לחכות עוד עשר דקות בהתאם לכללי הבגרויות. יונתן קוגלר יצא שני מהכיתה וסיפר שהייתה בחינה יחסית קלה. "אני אמנם לא במיטבי היום והייתי צריך לחזור על הטקסט כמה פעמים, אבל יש לי אוצר מילים די גבוה וזו הסיבה שגם לא הבאתי מילון לבחינה", סיפר.

 

ענבר צביק, תלמידה נוספת, סיפרה: "לא השתמשתי בכלל במילון, זה היה

שאלון יחסית קל". עם זאת, היא הודתה שאינה חשה הקלה אחרי הבחינה. "אני די בטוחה שאצטרך לחזור בקיץ לבחינה נוספת", אמרה, "אני רוצה שהציון שלי באנגלית יהיה טוב יותר וישקף את היכולות שלי באמת והציון שאיתו מגישים אותי מהתיכון הוא נמוך ולא משקף זאת בגלל שבמשך השנה לא משקיעים את כל כולך במקצוע ולכן זה לא משקף".

 

ג'וש הוקסוורף, שעלה לישראל מבריטניה לפני כשנה וחצי, עבר את המבחן בקלות כצפוי. "אני מרגיש שזה אפילו קצת מעליב את האינטליגנציה, אבל עדיין מרגיש הקלה שסיימתי כי זה דבר אחד פחות להתעסק בו עכשיו". עכשיו רק נותר לחכות לציונים ולהתכונן לבגרות הבאה.

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
תלמידי ליידי דיוויס, הבוקר
צילום: מוטי קמחי
מומלצים