שתף קטע נבחר

הכי מטוקבקות
  זירת הקניות
  מחלקים דיוידנדים: וודי לא הוליוודי
  שיתוף הפעולה בין אורן מוברמן לוודי הארלסון ממשיך להפיק סרטי איכות שמתרחקים מהמיינסטרים האמריקני, האחים דארדן מעולם לא התכוונו להתקרב לשם. זאת ועוד המלצות DVD

  "רמפארט"

  וודי הארלסון חוזר לשתף פעולה עם הבמאי אורן מוברמן, לאחר שביים אותו ב"שליח" ב-2009. הפעם מגלם הרלסון שוטר בלוס אנג'לס של סוף שנות ה-90, בוגר מלחמת וייטנאם, שמאמץ קוד אתי פרטי השולח אותו זועם אל הרחובות למלחמת צדק, ומקדיש את עצמו לעשות את "העבודה השחורה" כדי למגר את הפשיעה והריקבון המתפשטים בעיר.

   

  הטריילר של "רמפארט"

  סגורסגור

  שליחה לחבר

   הקלידו את הקוד המוצג
  תמונה חדשה

  שלח
  הסרטון נשלח לחברך

  סגורסגור

  הטמעת הסרטון באתר שלך

   קוד להטמעה:

  לאחר שנתפס בעודו מכה חשוד, הוא נאלץ להתמודד עם מעשיו ומוצא את עצמו עובר התדרדרות אישית ונפשית, שעלולה לחתום את הקריירה שלו ואת חייו.

   

   

  הראלסון חוזר לקשיחות המוכרת שלו, אבל ללא האפקט הקומי הנלווה לה בדרך כלל. הוא נכנס לתוך סחרחרה רגשית ופיזית בתור שוטר שמחליט להפוך את עצמו לשופט ומוציא לפועל ששולט בלוס אנג'לס ביד רמה, עד שנתקל במציאות המרה ממנה אינו יכול לברוח.

   

  "רמפארט" – דרמת פשע. ארה"ב, 2011. תרגום לעברית. DVD. הוצאה מקומית.

   

  "הילד עם האופניים"

  האחים דארדן חוזרים עם דרמה היפר-ריאליסטית נוספת המתמקדת בדמותו של סיריל, ילד הננטש על ידי אביו וחי במוסד לנערים, עד שבחורה צעירה, סמנתה, מזמינה אותו לגור עמה לקראת אימוץ אפשרי. סיריל הוא ילד מקסים אך חייו הקשים אינם מרפים ממנו והוא מתעקש לחדש את הקשר עם אביו המנוכר, ובמקביל מפתח קשר בעייתי עם סוחר סמים מקומי שמסבך אותו.  

   

  הטריילר של "הילד עם האופניים"

  סגורסגור

  שליחה לחבר

   הקלידו את הקוד המוצג
  תמונה חדשה

  שלח
  הסרטון נשלח לחברך

  סגורסגור

  הטמעת הסרטון באתר שלך

   קוד להטמעה:

  דארדן ממשיכים לעשות את מה שהם טובים בו – דמויות אינטנסיביות ואמוציונליות שנמצאות בתקופת משבר ולכודות בין הפטיש לסדן. הפעם הם בוחרים דווקא בילד שעל כתפיו מוטל משקל הסרט, ומעבירים אותו דרך ייסורים עד לגאולה אפשרית.

   

   

  הילד המגלם את סיריל עושה זאת בהצלחה ומעביר תחושה של חיים צעירים ונאיביים מלאי תשוקה ואנרגיה שמוצאים את עצמם מול מחסומים המדכאים ומבלבלים אותו. תחושת המתח שהולכת ונבנית סביב גורלו של הילד מעוררת ציפייה לאסון ודאי, אך המציאות מורכבת יותר מכך.

   

  "הילד עם האופניים" – דרמה. צרפת/בלגיה, 2011. תרגום לעברית. DVD. הוצאה מקומית.  

   

  "המסע הארוך"

  בניגוד למה שרובינו ידענו, "ההתחלפות" של ערן קולירין הוא הפיצ'ר השלישי שלו. איפשהו, בין "ביקור התזמורת" לסרט החדש, התחבאה יצירה סוריאליסטית מוקדמת נוספת של היוצר המוכשר הזה. בסרט הביכורים שלו מגולל קולירין סיפור על משפחה מפוררת, העשויה מתלכיד מוזר, מפוזר למדי, של אגואיזם ואינטרסים אישיים, חובות ושנאה הדדית.

   

  הילד, שליח הבמאי למשימות ההדבקה ואיסוף השברים, חולף ומגשר כהנרי קיסנג'ר קטן במסעות דילוגים, מנסה לתווך ולהציל את משפחתו. אביו מכור להימורים וחייב כסף רב, אמו הגרושה מפשפשת באתרי היכרויות אחר בן זוג חלופי, הסבא מסוכסך עם השכן, בעוד הסבתא מוצאת בו עניין. עולם תיאטרלי שותק ועגום, שמאיים לקרוס לילד על הראש.

   

  בסרטו הראשון, קולירין (שגם אותו צילם שי גולדמן, הצלם הקבוע שלו) מסמן את דרכו הבטוחה, הווירטואוזית והמדויקת בדרכו ליצור זירה קולנועית מעוררת מחשבה ומקסימה. מרגשת אך סוחפת בקיצונית שלה.

   

  "המסע הארוך " - ישראל 2004. דרמה. DVD. הוצאה מקומית ונדירה.

   

  "Hara-Kiri: Death of a Samurai"

  הבמאי היפני הקיצוני טאקאשי מיאיקה ממשיך לביים סרט סמוראים נוסף אחרי "13 מתנקשים", הפעם הוא עושה רימייק לסרטו הקלאסי של מסאקי קובאיאשי מ-1962.  

   

  הטריילר של "Hara-Kiri: Death of a Samurai"

   

  לאחר שהתרחש שינוי מהותי במבנה הפוליטי של יפן במאה ה-17, השיטה הפיאודלית המבוססת על השוגון (דיקטטור צבאי) איבדה את כוחה, מה שגרם לסמוראים רבים לאבד את פרנסתם ולנדוד ברחבי המדינה, כביכול כדי לבצע חרקירי במקום ראוי. בפועל, כאשר ביקשו לבצע את ההתאבדות הטקסית, האדונים המקומיים הציעו לסמוראים מעט עבודה ומזון. כאשר הנשירו מגיע לבית אדונים כדי להתאבד, הוא שומע סיפור שגורם לו לשנות את דעתו, ומחליט לנקום את כבוד ביתו.

   

  הסיפור המרתק של יפן שלאחר השלטון השוגוני זכה לעיבוד מרהיב של קובאיאשי, מגדולי במאי יפן, אך נדמה שמיאיקה, מאחרוני הבמאים היפנים המוכשרים והפורה שבהם, מצליח לביים גרסה מרתקת ומהנה שאינה מביישת את הקלאסיקה. סיפור הנקמה של הסמוראי הבודד בגרסתו העכשווית נותר מרגש ומעניין גם תחת ידיו האכזריות של מיאיקה.

   

  "Hara-Kiri: Death of a Samurai" – דרמה. יפן, 2011. תרגום לאנגלית. DVD. יבוא.

    

  "כרוניקה בזמן אמת"

  אנדרו הדחוי חברתית מחליט לקנות מצלמה ולתעד כל רגע בחייו. יחד עם שני חברים הוא נכנס למערה והשלושה יוצאים משם עם כוחות טלקינטיים ויכולים עתה להזיז חפצים עם כוח המחשבה ואף לעוף. בתחילה הם נהנים מן היכולת החדשה, אך במהרה אנדרו, שאביו מתעלל בו ואמו גוססת, מתמסר לצד האפל של כוחותיו ונכנס למסלול התנגשות מול שני חבריו המנסים לרסנו.  

   

  הטריילר של "כרוניקה בזמן אמת"

  סגורסגור

  שליחה לחבר

   הקלידו את הקוד המוצג
  תמונה חדשה

  שלח
  הסרטון נשלח לחברך

  סגורסגור

  הטמעת הסרטון באתר שלך

   קוד להטמעה:

  לפי המסורת החדשה שבה הסרט הוא כולו קלטת שהושארה מאחור על ידי אחד מן הגיבורים ("פרויקט המכשפה מבלייר", "קלוברפילד"), גם "כרוניקה" הוא הצצה לתוך עולמם של נערים בדור התיעוד האינסופי. את מעלליהם של הנערים אנו רואים מנקודת המבט של מצלמתו של אנדרו, או של מצלמות אחרות בסביבה.

   

   

  הפעם הבמאי עושה בטכניקה המוכרת שימוש יצירתי יותר, מאחר שאנדרו מזיז את המצלמה עצמה עם כוחותיו, מה שמעניק לסרט מראה "מרחף", והדבר ניכר בסצנות התעופה המרשימות והמהנות במיוחד. למרות שהקונספט של הסרט אינו חדש, ההפקה העצמאית והאפקטים הפשוטים אך האפקטיביים מפצים על כך ומצליחים לסחוף למשך שעה קלה.

   

  "כרוניקה בזמן אמת " – מד"ב, דרמה. ארה"ב, 2012. תרגום לאנגלית. DVD/ בלוריי. יבוא.

   

  "Trip To The Moon: Air Soundtrack"

  סרטו החשוב והמכונן של הקולנוען והקוסם ז'ורז' מלייס על משלחת של אסטרונאוטים שיוצאת אל הירח ופוגשת מיני יצורים, מקבל עתה פסקול של צמד האלקטרוניקה הצרפתי אייר. מדובר בסרט המד"ב הראשון בהיסטוריה, ולכן גם בסרט הראשון שעזב את העיסוק הריאליסטי של הקולנוע בתקופתו, ונגע בפנטזיה ובסוריאליזם.  

   

  הטריילר של "Trip To The Moon: Air Soundtrack"

   

  ב-2011 ביים מרטין סקורסזה את הסרט "הוגו", שמתרחש מעט לאחר ימיו המזהירים של מלייס, בתקופה שבה התייאש מן הקולנוע וחי כאלמוני, מבלי שאיש ידע אם הוא חי או מת. כיום ידוע שמלייס הוא אחד מאבות הקולנוע ומפעלו זכה להוקרות והנצחות אינספור, אך סקורסזה מתמקד בימים שבהם הוא נעלם לחלוטין מן החיים הציבוריים וסרטיו נחשבו לאבודים. הגרסה החדשה של Air לסרט היא הזדמנות מצוינת להתוודע שוב לאיש היקר הזה.

   

  "Trip To The Moon: Air Soundtrack" – מד"ב. ארה"ב, צרפת. 1902/2011. DVD. יבוא.

   

  ועל מה אתם ממליצים?

  רוצים להכניס את הקוראים לסלון ביתכם ולחלוק את חוויות הצפייה שלכם? אתם מוזמנים לשלוח לנו המלצה קצרה לאימייל dvd.ynet@yahoo.com. אנחנו נפרסם במדור את ההמלצות המשכנעות והיצירתיות ביותר.

   

   

  לפנייה לכתב/ת
   תגובה חדשה
  הצג:
  אזהרה:
  פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
  וודי הארלסון ב"רמפארט"
  מתוך "הילד עם האופניים"
  מתוך הסרט
  מתוך "כרוניקה בזמן אמת"
  מתוך הסרט
  מתוך "Hara-Kiri: Death of a Samurai"
  לאתר ההטבות
  מומלצים