שתף קטע נבחר
הכי מטוקבקות

  מחקר: נשים עדיין מעדיפות את הילדים הרעים

  למרות שילדים רעים נוטים להעדיף קשרים מזדמנים על פני מערכות יחסים ארוכות, נשים מוסיפות להמשך אליהם, ולא רק: מחקר חדש מראה שנשים מאמינות שמניאקים לא רק טובים יותר במיטה, הם גם חומר טוב לחתונה ולאבהות עתידית

  נשים רבות מעידות שהן אוהבות לשכב עם "הילדים הרעים", אבל כשזה מגיע לחתונה, או אז יגיע תורו של הבחור הטוב, הנחמד, זה שיכבד אותן, יוכיח נאמנות ויהווה אב לתפארת.

   

  עוד בנושא:

  5 סיבות למה כדאי לצאת עם הילדים הרעים

  שאלת השאלות: פעם מניאק תמיד מניאק?

  אולי הן צודקות ואני באמת ילד טוב

   

  מחקרי עבר של חוקרים כמו גנגסטד ותורנהיל, הוכיחו שגברים מתחלקים לשתי קבוצות: אלו שנוטים להיכנס לקשרים לטווח קצר ואלו שבוחרים בקשרים לטווח הארוך. חובבי הקשרים המזדמנים, מאופיינים במראה מושך יותר, סקסיות מתפרצת, אהבה עצמית, דומיננטיות, אך גם מרדנות חברתית.

   

  שובר לבבות? אבא למופת!

  הבחורים הללו ממעטים להעניק ולהפגין חום אנושי, וסובלים מכישורים נמוכים מאד בכל הקשור בהפגנת נאמנות. לעומתם, הבוחרים באסטרטגיית מערכות היחסים הארוכות, נוטים להיות פחות כריזמטיים, פחות דומיננטיים, אבל הרבה יותר חמים, נאמנים וידידותיים. נשים כמובן, מעדיפות את הגבר שלהן מושלם. כלומר, אשה תעדיף שהגבר שלה יהיה גם סקסי, גם דומיננטי, אך באותה נשימה שיאהב אותה, יפגין כלפיה חום וכמובן – שיישאר נאמן.

   

  בזמן שמדריכי הדייטינג לנשים, מייעצים להן להתרחק מהגברים המרדניים ולהתמקד בבחורים הטובים, נשים ברחבי העולם, עדיין בוחרות בילדים הרעים. אכן, לא סתם נטבע הביטוי המפורסם "בחורים נחמדים מסיימים אחרונים" - מחקר חדש מאשש מחדש את הפרדיגמה המוכרת, וטוען כי נשים בעת הביוץ מעדיפות את שוברי הלבבות שלהן גם בתור אבות פוטנציאליים, ולא רק זה: המבייצות מאמינות שהבחורים הרעים והסקסיים, יכולים לתפקד כאבות לא פחות טובים מהבחורים הנחמדים, אם לא יותר.

   

  מעגל הורמונלי של תשוקה

  כריסטינה דורנטה מאוניברסיטת USTA, התבססה במחקרה החדש על מחקרים קודמים שהראו שנשים לקראת הביוץ, נוטות להמשך לבחורים סקסיים, מרדנים וחתיכים, או בקיצור: לילדים הרעים והמוכרים, אלו שמתאפיינים בגוף הכי הורס, באמביציה מתפרצת וכמובן, במעט מאד נאמנות. החידוש הוא שהפעם לא מדובר רק במשיכה מינית, אלא ברצון או אפילו אמונה, שאותו גבר הורס ומושך, מסוגל לתפקד גם על תקן בן זוג ואבא לעתיד.

   

  כלומר, התשוקה והמשיכה של נשים כלפי הגבר הסקסי, הדומיננטי והכריזמטי, קשורות באופן חד משמעי בהורמונים שלהן, ויותר מדויק - במעגל הביוץ המחזורי. המחקר החדש מראה כיצד הביוץ משפיע על הדרך בה נשים תופשות זוגיות, ועל האמונה שלהן שגם "הילד הרע" עשוי להפוך לאבא מופתי ומסור.

   

  בניסוי הראשון נשים בשלבים שונים של הפוריות החודשית, התבקשו לבחון פרופילים של גברים מאתרי היכרויות, חלקם כמובן מושכים מאד ואחרים מושכים פחות, אבל נראים נאמנים מעט יותר. המשתתפות התבקשו לדרג את מידת היכולת האבהית של הבחורים: עד כמה כל גבר נראה לדעתן כמו אבא טוב, דואג, כזה שידאג לכל צרכיו של התינוק העתידי.

   

  נשים שהיו בזמן הביוץ שלהן, האמינו שהגברים הסקסיים יענו טוב יותר על הציפיות שלהן כלפי כל מה שקשור בהורות טובה. "תחת ההשפעה ההורמונלית של הביוץ, נשים האמינו שהילדים הרעים יהפכו להורים מסורים ולאבות טובים יותר", מסבירה דורנטה.

   

  בניסוי נוסף נשים נפגשו עם שחקנים, שחלקם גילמו את ארכיטיפ הילד הרע, בעוד אחרים גילמו את ארכיטיפ הבחור הנחמד והטוב לבב. גם הפעם נשים בעת הביוץ האמינו ש"הילדים הרעים" יתרמו יותר לגידול הילדים, אבל רק אם הן יהיו הפרטנריות שלהם.

   

  "כשנשאלו איזה מן אבא יהיה הבחור הסקסי אם יתחתן עם אשה אחרת, הנשאלות מיהרו להצביע על החסרונות שבבחור. אבל כשזה הגיע לגידול הילד שלהן, הנשים המבייצות האמינו שהגבר הכריזמטי וההרפתקני, יהיה אבא נפלא".

   

  לכל הכתבות, כנסו לעמוד הפייסבוק של ערוץ יחסים

   

  לפנייה לכתב/ת
   תגובה חדשה
  הצג:
  אזהרה:
  פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
  צילום: shutterstock
  אתה כל כך שווה. רוצה להתחתן ולעשות ארבעה ילדים?
  צילום: shutterstock
  הכרויות
  כתבו לנו
  מומלצים