שתף קטע נבחר

השיטה של מוטי מלכה: "נמשך לחלשות ולדתיות"

במשטרה חושדים שנשים רבות נפלו קורבן למעשי מוטי מלכה, חמש העזו להעיד בפני החוקרים. מלכה סימן לפי החקירה במיוחד דתיות וחלשות: "הן היו נכנסות ללשכתו, ואיש לא יכול היה להתפרץ. היציאה הייתה בלחיצת כפתור שלו". הלילה נולד למלכה בן, הוא צפוי לצאת לברית

הנשים היו זקוקות לעזרה, ראש העיר נעל אותן יחד איתו בלשכה ואחר כך ביצע בהן את זממו. כך חושדים במשטרה שפעלה "שיטת הציד" של ראש העיר קריית מלאכי, מוטי מלכה, החשוד באונס עובדות עירייה ונשים נוספות. "הוא נמשך לדתיות וחלשות", אמרו היום (ד') חוקרים.

 

עוד בחדשות ynet:

 

ביחידה הכלכלית של המשטרה, בפיקודו של תת-ניצב אבי נוימן, חושדים שלמלכה הייתה תוכנית סדורה כיצד "לצוד" את הנשים שאיתן קיים יחסי מין, לטענתו - בהסכמה. מדובר היה בדרך כלל בנשים נזקקות שהגיעו לקבל שירות בעירייה. לאחר מכן הן הופנו ללשכתו של ראש העיר, והוא קיים עמן פגישה ביחידות.

 

אחת ביקשה הנחה בארנונה, השנייה רצתה מכתב. מוטי מלכה (צילום: מוטי קמחי) (צילום: מוטי קמחי)
אחת ביקשה הנחה בארנונה, השנייה רצתה מכתב. מוטי מלכה(צילום: מוטי קמחי)

 

במשטרה תיארו את לשכתו של מלכה כמבצר סגור. כשאשה נכנסה, איש לא יכול היה להתפרץ אליה, וגם היציאה הייתה בלחיצת כפתור שלו. בעת הארכת מעצרו של מלכה היום בבית המשפט התברר כי לפחות במקרה של המתלוננת הראשית, הוא אנס אותה לטענתה פעם אחת בכוח.

 

עוד נשים נמנעות מעדות, מחשש למשפחתן

פרט לתלונת המתלוננת הראשית, עובדת עירייה, על אונס, למשטרה יש מידע על עובדת עירייה נוספת שעמה קיים מלכה יחסי מין. אמנם היו אלה יחסי מין בהסכמה, אך בכל מקרה מדובר בעבירה לכאורה של בעילה אסורה בהסכמה, בשל העובדה כי בין השניים היו יחסי מרות.

 

חוץ משתי עובדות העירייה האלה, במשטרה גבו עדות משלוש נשים נוספות שלפי החשד נפלו קורבן למעשיו של מלכה. אחת מהן היא אם חד הורית שביקשה הנחה בארנונה, ואחרת היא אשה שביקשה ממנו מכתב לרשות ממשלתית.

 

פרט לחמש השנים הללו, הגיעו במשטרה לנשים נוספות, דתיות ונזקקות, שלפי החשד מלכה נפגש איתן, הטריד אותן מינית וביצע בהן מעשים מגונים. אלא שנשים אלה סירבו למסור עדות כדי לא לפגוע במשפחותיהן. החשד הוא שגם במקרה של הנשים הללו המעשים בוצעו בלשכה, ולפחות את אחת מהן הוא הצמיד לקיר ונישק.

 

ראש העיר מלכה בהארכת המעצר הקודמת (צילום: ירון ברנר) (צילום: ירון ברנר)
ראש העיר מלכה בהארכת המעצר הקודמת(צילום: ירון ברנר)

 

"אנחנו לא רוצות לפרק את המשפחה", הייתה הטענה שחזרו ושמעו החוקרים מאותן נשים. במשטרה הוסיפו כי "העובדה שמלכה נטפל לנשים חלשות או חרדיות מלמדת על דרך הפעולה שלו".

 

מועצת העיר תבחר מ"מ למלכה

אחר הצהריים הוארך מעצרו של סגן ראש העיר, יוסי סולימני, עד 21 במאי. מוקדם יותר היום האריך בית משפט השלום בראשון-לציון גם את מעצרו של מלכה בשישה ימים נוספים. ככל הנראה תהיה זו הפעם האחרונה שמעצרו מוארך, וביום שני ינסו במשטרה לבוא לבית משפט עם הצהרת תובע נגד מלכה. הצהרת תובע היא השלב האחרון שלפני הגשת כתב אישום. נציג המשטרה אמר כי בידי המשטרה קלטת המתעדת יחסי מין בין מלכה לאחת הנשים.

 

בינתיים, התבשר הלילה מלכה בתאו כי רעייתו, אף היא עובדת עירייה, ילדה את בנם המשותף. במשטרה מעריכים

שיתאפשר לו לצאת לברית המילה של בנו, ככל הנראה ביום שלישי הבא.

 

מועצת העיר קריית-מלאכי תבחר ביום ראשון לממלא מקומו של ראש העיר מלכה את אחד משני סגניו, חיים שטיינר ובוריס בורוכוב. הנבחר מביניהם ישמש בתפקיד באופן זמני בלבד, אלא אם ראש העיר יפוטר, מצב שעתיד להיווצר אם יוגש נגד מלכה כתב אישום. את עבודת העירייה השוטפת ימשיך לנהל מנכ"ל העירייה אלי פרץ, אך בחירת ממלא המקום חשובה כיוון שהיא תאפשר להמשיך את עבודת מועצת העיר.

 

בהכנת הידיעה השתתפו נרי ברנר ועומרי אפרים
לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
תוכנית הציד. מוטי מלכה
צילום: מוטי קמחי
צילום: אלי סניור
תת ניצב אבי נוימן
צילום: אלי סניור
מומלצים