שתף קטע נבחר

השרים ידונו: יום העצמאות - רק ביום חמישי?

ועדת השרים לענייני חקיקה תדון בהצעת החוק של ח"כ שמטוב, שלפיה יום העצמאות ייחגג ביום חמישי בשבוע שבו חל ה' באייר

יש לי יום יום חג? ועדת השרים לענייני חקיקה תדון ביום ראשון הקרוב בהצעת החוק של ח"כ ליה שמטוב (ישראל ביתנו), שלפיה יום העצמאות ייחגג מדי שנה ביום חמישי בשבוע שבו חל ה' באייר.

 

עוד בערוץ החדשות של ynet:

ישראל חסון: "המאבק הראשון שגדעון לא ניצח בו" 

שריפה ופיצוץ בבניין בחולון: "כל המבנה קרס"  

 

בדברי ההסבר להצעת החוק נכתב כי "ראשי המדינה לא הביאו בחשבון כי ה' באייר נופל בשנים מסוימות בימים שישי או שבת וכבר בשנים הראשונות למדינה תוקן החוק כך שאם ה' באייר נופל בשבת או ביום שישי, יום העצמאות נחגג ביום חמישי".

 

את ההצעה יזם השר סטס מיסז'ניקוב, אך היא מקודמת בשיתוף עם שמטוב. היא ציינה עוד כי "בעקבות תיקוני חקיקה שונים בנוגע ליום הזיכרון לחללי מערכות ישראל, הרי שעולה שכמעט בכל פעם יום העצמאות נחגג ביום חמישי. לכן מוצע לקבע את מועד וחגיגות יום העצמאות ביום חמישי בשבוע שבו חל ה' באייר".

 

"צריך לקבוע מועד אחד ומוסכם שימנע פגיעה בעיריות ובחוגגים שמופתעים לגלות כי היום הלאומי יוצא בסוף שבוע", הוסיפה ח"כ שמטוב וציינה כי היא מקווה שוועדת השרים תאשר את הצעת החוק שלה, שאינה תקציבית.

 

השר מיסז'ניקוב המשמש כיו"ר ועדת השרים לטקסים וסמלים אמר כי "מהלך כזה ימנע ימי שבתון מיוחדים באמצע השבוע למשק הישראלי, כפי שקורה כיום. מטרת ההצעה לאפשר למשפחות השכולות לתכנן ולהיערך ביתר קלות לאירועי יום הזיכרון והעצמאות, לנצל באופן מרבי את שבוע העבודה ולהימנע מחילול שבת".

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
לתקן את החוק
צילום: גיל יוחנן
צילום: גיל יוחנן
ח"כ שמטוב
צילום: גיל יוחנן
מומלצים