שתף קטע נבחר

סולברג: להחמיר בענישה עקב האלימות הפושה

על-רקע גל האלימות, הקל ביהמ"ש העליון בעונשם של ארבעה מעורבים בקטטה שהסתיימה במותו של צעיר, אך הדגיש: "תופעת קרבות הרחוב הייתה לחזון נפרץ במקומותינו"

"מצב דברים שכזה אשר פשה במקומותינו, מחייב תגובה עונשית מחמירה של בתי המשפט". התגברות האירועים האלימים בתקופה האחרונה קיבלה התייחסות בפסק דין שניתן היום (ה') על-ידי שופטי בית המשפט העליון נועם סולברג, יורם דנציגר וסלים ג'ובראן. פסק הדין ניתן בערעור שהגישו ארבעה מורשעים בתגרה ובשיבוש הליכי משפט.

 

אלימות ברחובות - דיווחים אחרונים ב-ynet:

האישום נגד הדוקר מבאר שבע: קילל, ננגח - ורצח

הפחד בטייבה אחרי קרב היריות: "בורחים לשכם"

נערים חשודים באונס בת 15 שנפרדה מאחד מהם

 

הארבעה - מוחמד ותאמר מחאמיד ואדהם וסאלח ג'בארין - הואשמו בתחילה בהריגה, חבלה בנסיבות מחמירות ובשיבוש הליכי משפט, לאחר שנטלו חלק ב-2009 בקטטה בעפולה שבמהלכה נדקר למוות מוחמד שלבי (21) מכפר סולם.

 

בית המשפט המחוזי בנצרת זיכה מחמת הספק את ארבעת הנאשמים מהריגה, אך הרשיע אותם בתגרה ובשיבוש הליכי משפט וגזר על שלושה מהם שנת מאסר בפועל ועל הרביעי עשרה חודשי מאסר. בערעור לבית המשפט העליון, טענו הארבעה כי הורשעו בתגרה למרות שכלל לא הואשמו בעבירה זו ושאף לא הוכח מעל לכל ספק שנטלו חלק כלשהו בתקרית האלימה.

 

הארבעה גם טענו בערעור לעליון כי העונש שנגזר עליהם הוא קיצוני בחומרתו. בפסק הדין שהתקבל היום, דחה השופט סולברג את טענות הארבעה בעניין התגרה, אך זיכה אותם

מעבירה של שיבוש הליכי משפט. בעקבות הזיכוי, הוחלט להפחית את עונשם של הארבעה. שלושה מהם ירצו תשעה חודשי מאסר והרביעי שבעה חודשי מאסר.

 

השופט סולברג כתב בפסק הדין כי "למרבה הצער התופעה של קרבות רחוב אשר מסתיימים בפציעה ובמותם של אנשים הייתה לחזון נפרץ במקומותינו. השתתפות בתגרה המסתיימת במותו של אדם הרי היא נסיבה מחמירה ויש לתת לה משקל רב בגזר הדין". 

 

סולברג הדגיש את התוצאה הנוראה של מעורבות הארבעה בקטטה, שלדבריו "הביאה באחת לגדיעת חייו של אדם, ללא טעם, ללא תכלית, בשל דברים של מה בכך. דומה כי האירוע כאן יעיד שתגרה במקום ציבורי יכולה להפוך ללחימה במקום ציבורי וזאת במיוחד כאשר התגרה מסתיימת במותו של אדם. מצב דברים שכזה אשר פשה במקומותינו מחייב תגובה עונשית מחמירה של בתי המשפט".

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
השופט סולברג
צילום: גיל יוחנן
נדקר למוות. שלבי
רפרודוקציה: אתר בוקרא.נט
מומלצים