שתף קטע נבחר

15 דקות של פחד בדרום תל-אביב

הדקות שחלפו מרגע שידידה שלי ירדה בתחנה המרכזית ועד שאספתי אותה היו הארוכות בחייה. שתי דקות ממרכז העיר, יש עולם אחר, שבו המשטרה חסרת אונים. ישראל בדרך לאסון לאומי, וכדאי לתת לשר ישי לממש את תוכנית הגירוש

אפשר להיות יפה נפש עד מחר, לומר שעלינו להיות נאורים ומכניסי אורחים כמו אברהם אבינו, לחלק להם אוכל ושתייה בגינת לוינסקי ולהזיל דמעה מול עיני ילדיהם התמימים שדוברים עברית וחולמים להתגייס לצבא כשיהיו גדולים, אבל בואו נאמר את האמת: העובדים הזרים, הפליטים וכל מסתנני העבודה הם האסון הכי גדול שקם עלינו לכלותינו. לא אירן, לא חמאס ולא נסראללה מפחידים אותי. מה כן? להסתובב בדרום תל-אביב.

 

השבוע אספתי ידידה מהתחנה המרכזית בתל-אביב. מהרגע שירדה בתחנה ועד שאספתי אותה חלפו 15 דקות. בשבילה, אלו היו הדקות הארוכות ביותר בחייה. אנדי וורהול דיבר על 15 דקות של תהילה. אני עברתי איתה השבוע 15 דקות של אימה. אחרי שני טלפונים ממנה בהפרש של דקה עם השאלה "מתי אני מגיע?" פשוט נשארתי איתה על הקו לאורך כל אותן דקות, מרגיע שאף אחד לא ייגע בה, מבקש ממנה להמתין בחוץ ברחוב במקום הומה ליד עוברים ושבים ומנסה לומר לה מילים חיוביות.

 

השר אהרונוביץ' חולף השבוע על פני זרים בדרום תל-אביב  (צילום: ירון ברנר) (צילום: ירון ברנר)
השר אהרונוביץ' חולף השבוע על פני זרים בדרום תל-אביב (צילום: ירון ברנר)

 

עוד בערוץ הדעות של ynet:

הכסף לא יציל אותי / שלמה קראוס

תנו לנו לפתור לכם את בעיית העגבניות / עבד א-ראוף אבו ספר, עזה

 

שתי דקות ממרכז העיר, בלב הארץ, יש עולם אחר, שבו המשטרה חסרת אונים. יש פשע, והפחד ממשיך גם כשיורדת החשיכה, אז מתכנסים אנשים בבתים הנעולים מחשש בגלל הגברים שמסתובבים משועממים ברחובות החמים. אני מרחם על תושבי דרום תל-אביב, כי הם חיים בגרסה הישראלית לשנות ה-80 בהארלם. אני מרחם עליהם כי להם אין את ג'וליאני שיבוא ויעשה סדר. אני מרחם עליהם כי הם נדפקו פעמיים, כשנזרקו לשם לפני חמישים שנה וכעת, כשהשתכנו לצדם אלפי הפליטים. אחרי זה עוד מתפלאים למה אנשים שם מדברים על קיפוח.

 

אני סולד מארגוני הסעד והרווחה שנזכרים עכשיו שיש אלוהים שבשמיים ומנצלים את האמרה "עם סגולה" כדי לבקש מאיתנו לשמש אור לגויים אבל שוכחים שביהדות יש גם פסוק אחר "עניי עירך קודמים". במקום לדאוג למצוקות של תושבי העיר היהודים, אחיהם, הם מעדיפים לדאוג לזרים גמורים.

 

מגיעים להם חיים טובים, לא כאן

אסור לנו ליפול בפח שאותם ארגונים מנסים להאכיל אותנו ולומר שמדובר בפליטים מסכנים שבחרו לחיות פה מאימת שלטון רודני שמאיים להשמידם. מדובר באנשים מכפר נידח באפריקה בלי חשמל ומים שמחפשים דבר אחד: החיים הטובים. כל מה שמעניין אותם זהו כסף כדי לבנות לעצמם חיים טובים יותר ממה שאפריקה מציעה להם. הם צודקים, באמת מגיעים להם חיים טובים יותר, אבל האם זה צריך להיות כאן ועל חשבוננו? ממש לא. הטענה שנשמעה מצדם נגד אלי ישי על הסתה היא חרב פיפיות שיוצאת נגד האדם היחיד שחזה מראש את הבעיה הגדולה.

 

גזען או לא, בסופו של דבר, ישי צודק וחייבים לסיים את הטיול של הפליטים בישראל. יש לתת לו לבצע את מה שהוא רוצה לעשות כבר הרבה זמן - להחזיר אותם חזרה לארצם. השר אהרונוביץ מגדיל ומציע בנוסף להעניק להם 1,000 דולר כדמי עזיבה. לטעמי זה כבר מוגזם, אבל אם זה מה שינקה לנו את המצפון וייתן להם התחלה טובה בארצם, תפאדל. כשאנחנו מתמודדים ושומעים על מעשי פשיעה קשים של אותם פליטים מידי יום מחדש, אנחנו מבינים שאין ברירה אחרת והם חייבים ללכת מכאן חזרה לביתם, לתרבות שממנה באו ולחיים שהם מורגלים אליהם אי שם באפריקה.

 

ישראל בדרך לאסון לאומי, ואם ממשלתה לא תתעורר זה כבר יהיה מאוחר מכדי להביא לפתרון שיציל את החברה השלנו מאובדן הזהות היהודית. כמו שקם כחלון שחיסל את העושק בתחום הסלולר, יש לחזק את ידיו של ישי ולתת לו להיות ג'וליאני הישראלי. עלינו לסמוך עליו מתוקף תפקידו כשר הפנים שיחזיר את הביטחון לרחובות של תל-אביב, ערד, אילת, אשדוד ומצפה רמון. אז נכון שהוא מש"ס השנואה ואולי יש לו זקן ורחמנא ליצלן, הוא גם לא האדם הכי אהוב במדינה, אבל במבחן הזמן התגלה כמי שצדק וחזה מראש את הבעייתיות שבהגעתם לישראל. יש לסמוך עליו שישים לזה סוף ויחזיר את העובדים הזרים חזרה לארצם ואותנו להיות חברה בטוחה בה אף אשה לא מפחדת לצעוד ברחובות המדינה שלה.

 

גולשים מוזמנים להציע טורים במייל הבא: opinions@y-i.co.il

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
זרים בדרום תל-אביב. הגיע הזמן לגרש
צילום: ירון ברנר
מומלצים