שתף קטע נבחר

אטיאס: "מצב הדיור הציבורי מסכן חיי אדם"

שר השיכון, אריאל אטיאס, פנה לשר האוצר בבקשה להקציב כ-90 מיליון שקל בשנה לתחזוקת הדיור הציבורי. "מצב הדירות גרוע. מי שגר שם זכאי לתנאים אנושיים", אמר אטיאס והוסיף: "האוצר מחסל את הדיור הציבורי ולא נותן את התקציב הדרוש"

אחרי שבתחילת החודש הפילו שרי הליכוד את הצעתו לחיוב דיור ציבורי , שר השיכון אריאל אטיאס ממשיך לנסות להעלות את הנושא על סדר היום ולתקוף את האוצר . בימים האחרונים שלח אטיאס לשר האוצר, יובל שטייניץ, מכתב ובו הוא מפרט את מצבו הבעייתי של הדיור הציבורי ואת התחזוקה הגרועה של הדירות.

 

כתבות נוספות על הדיור הציבורי בערוץ הנדל"ן :

 

"חלק מדיירי הדיור הציבורי חיים בתת-תנאים עם ביוב זורם בדירה, קירות סדוקים, תקרות שבורות ובעיות בטיחות וחשמל חמורות", כתב אטיאס. "אנחנו צריכים לקדם תוכנית חומש כדי שחיי אדם לא יהיו בסכנה, ושמי שגר שם יחיה בתנאים אנושיים המתאימים למדינה מתוקנת".

 

עוד כתב שר השיכון כי "כיום תקציבי האחזקה של השיכון הציבורי אינם מאפשרים אחזקה חיונית ובסיסית. מצב הדירות בדיור הציבורי גרוע עד כדי חשש לסיכון חיי אדם. יש להקציב כ-90 מיליון שקל בשנה לתחזוקה ראויה של דירות הדיור הציבורי, בהתאם לתוכנית שהכינו אנשי המקצוע במשרד הבינוי והשיכון. אנו מחויבים לשלב ידיים בהקדם ולפעול במשותף לתיקון המצב העגום, ויפה שעה אחת קודם. צדק חברתי זה דאגה גם לחלשים ביותר".

 

65 אלף דירות בסטנדרטים נמוכים

לדברי אטיאס, מדובר בכ-65 אלף דירות המצויות בתוך מבנים שנבנו ברובם הגדול לפני כ-30-60 שנה בסטנדרטים נמוכים, והמאוכלסות בדיירים הנכללים באלפיון הסוציו-אקונומי התחתון של האוכלוסייה. הדיירים שנותרו בדיור הציבורי הם אלה, שלמרות מבצעי מכר אטרקטיביים שפורסמו במשך 10 שנים, לא הצליחו לרכוש את הדירה בה הם מתגוררים.

 

"הדבר מעיד", כותב אטיאס, "על כך שבדיור הציבורי נותרה האוכלוסייה החלשה ביותר. תקציבי האחזקה של השיכון הציבורי הולכים ומצטמצמים, ומאידך הדירות והבניינים מזדקנים ומתבלים - תקציבים שאינם מאפשרים אחזקה חיונית ובסיסית של הדירות".

 

אטיאס אמר ל-ynet כי "משרד האוצר מחסל את הדיור הציבורי ולא נותן את התקציבים הדרושים". 

 

ממשרד האוצר נמסר בתגובה: "מכתבו של שר השיכון, אריאל אטיאס, התקבל במשרד האוצר. המכתב הועבר לעיונם של הגורמים המקצועיים על מנת ללמוד את תוכנו ולגבש מדיניות בנושא".

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
דיור ציבורי. "חשש לסיכון חיי אדם"
צילום: שירה אוחיון
שר השיכון, אריאל אטיאס. "
צילום: גיל יוחנן
מומלצים