שתף קטע נבחר
הכי מטוקבקות
  זירת הקניות

  לקראת התנפלות? נאמן קיקה מבקש מכירת חיסול

  הנאמן של חנות הרהיטים מבקש להיכנס להליך פירוק, מהלך שמשמעותו פיטורים מיידיים של 160 עובדים. יתר העובדים ימשיכו לעבוד עוד מספר שבועות במהלכם תיפטר החנות בנתניה מכל המלאי הקיים

  חנות הרהיטים קיקה הגיעה ככל הנראה לסוף דרכה בישראל. רק כשבוע לאחר שנקלעה להקפאת הליכים עקב חובות של 170 מיליון שקל, הודיע לפני זמן קצר הנאמן עו"ד רון בר-ניר לבית המשפט המחוזי מרכז כי לדעתו יש להורות על הפסקת הקפאת ההליכים וכניסה להליך פירוק.

   

    

  משמעות המהלך היא כי 160 עובדים יפוטרו באופן מיידי, והיתר ימשיכו לעבוד עוד מספר שבועות במהלכם תפתח ככל הנראה החנות בנתניה למעין "מכירת חיסול" במטרה להיפטר מכל המלאי הקיים. לפי בקשת הנאמן מביהמ"ש התוכנית היא לפתוח את החנות לפרק זמן של 6 שבועות לכל היותר. 

   

  עו"ד בר-ניר הודיע לביהמ"ש כי בתום שבוע של פעילות אינטנסיבית הוא הגיע למסקנה חד משמעית שלקיקה "אין כל אפשרות להחזיר את חובותיה, ואין גם סיכוי שרוכש פוטנציאלי ירכוש חברה שכזאת על הפסדיה האדירים ונכסיה המעטים יחסית לחובות". 

   

  לדבריו, המסגרת הנכונה היא להמשיך את הליכי חדלות הפרעון במסגרת פירוק, במסגרתו ימוצו הניסיונות למכור את נכסי החברה למשקיעים פוטנציאליים, או שלחלופין ימומש בצורה המהירה ביותר מלאי החברה באופן שימקסם את התמורה, ואילו העובדים שיפוטרו יוכלו לקבל את הכספים המגיעים להם מהביטוח הלאומי, על פי חוק.

   

  במקביל לבקשה לעבור להליכי פירוק, הגיש עו"ד בר-ניר דו"ח פעילות לסיכום השבוע החולף, בו הוא מפרט את הנסיבות שהובילו להחלטה שאין מקום וטעם להפעיל את קיקה לטווח ארוך.

   

  בדו"ח נכתב כי במעט הימים מאז מינויים התרשמו הנאמנים שהיו הרבה הוצאות מיותרות ונהלים כושלים בהפעלת החברה החל מהעסקת כ-240-250 עובדים לחנות אחת, גדולה ככל שתהיה, וכלה בהנחות וזיכויים חריגים ללקוחות בגין שירות לקוי, מנגנון הוצאות תפעול מנופח חלקו גם בשל תלות מוחלטת בגורמים חיצוניים, יחד עם זאת, לו גם היתה מחצית מעלות שכר העבודה נחסכת ושיפור תנאי הסחר מול ספקים ושיפור השירות ללקוחות, שהיה מונע זיכויים בדיעבד ללקוחות, היו מביאים לשיפור הרווח הגולמי בכ-5% עדיין היה רבעון ראשון של 2012 מסתיים בהפסד נקי בסך של כ-20 מיליון שקל.

   

  בתוכנית ההפעלה מפרט הנאמן את העקרונות המוצעים לתוכניתו: החנות תפעל במתכונת של משמרת אחת בתוספת שעה-שעתיים נוספות כל יום, התואמת את ניסיון החברה לגבי שעות ביקור ולרבות פתיחת החנות גם במוצאי שבת.

   

  לפי הנכתב, משום עלות התפעול היקרה המסקנה הכלכלית הברורה היא שעדיף לממש בהנחה מעט גבוהה יותר על מנת לסיים ההפעלה בזמן קצר יותר. כל הסחורה אשר לא תמכר בתקופה הנ"ל, ככל שלא תצלח להימכר, תועבר למחסן חיצוני לאיחסון, ותימכר בשלב שני בדרך של מכירת סטוקים. לגבי מחירי מכירת החיסול נכתב כי במכירת חיסול יופחתו מחירי המכירה בשיעורים הנעים בין 30%-50%.

   

  לפנייה לכתב/ת
   תגובה חדשה
  הצג:
  אזהרה:
  פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
  מומלצים