שתף קטע נבחר

גרמניה: "ייתכן כאן פיגוע איסלאמי כמו בטולוז"

ראש המודיעין הפנימי הגרמני הזהיר כי קיצוני איסלאמי עלול לבצע פיגוע דומה לזה שהוציא לפועל מוחמד מראח בצרפת. "באמצעות התעמולה האינטנסיבית שלהם, הסלפים מגיעים לצעירים", אמר. גרמניה התמודדה לאחרונה עם הפגנות אלימות של קיצונים איסלאמים

גרמניה עלולה להיות מטרה למתקפת טרור איסלאמית שדומה לזו שביצע מוחמד מראח בצרפת לפני כחודשיים. כך הזהיר היום (יום ג') ראש שירות המודיעין הפנימי הגרמני, היינץ פרום. הדברים נאמרו לאחר שבתקופה האחרונה אירעו התנגשויות בין כוחות משטרה לבין מפגינים סלפים במספר ערים בגרמניה.

 

שוטרים עוצרים מפגין סלפי בעיר סולינגן (צילום: AP) (צילום: AP)
שוטרים עוצרים מפגין סלפי בעיר סולינגן(צילום: AP)

 

"למרבה הצער, הסכנה בגרמניה לא פחתה והיא איננה מופשטת", אמר פרום בראיון שפורסם בצהובון "בילד". לדבריו, "פיגוע כמו שהיה בצרפת במרס ייתכן גם כאן". הוא ציין כי למראח היו קשרים עם איסלאמיסטים הנמנים עם הזרם הסלפי הפונדמנטליסטי.

 

מראח, צעיר צרפתי שמוצאו באלג'יריה, רצח שלושה חיילים צרפתים לפני שביצע פיגוע קטלני בבית הספר היהודי בעיר טולוז בבוקר 22 במרס. הוא ירה למוות ביונתן סנדלר, בילדיו גבריאל בן השלוש ואריה בן השש ובמרים מונסונגו בת השמונה.

 

דקת דומייה בצרפת לזכר הנרצחים בבית הספר היהודי (צילום: AP) (צילום: AP)
דקת דומייה בצרפת לזכר הנרצחים בבית הספר היהודי(צילום: AP)

 

ראש המודיעין ציטט בראיון סרטון שנעשה בידי סלפי שחי בברלין, זמר ראפ לשעבר הידוע כ"דניס סי.", שקורא ל"מלחמת קודש" ומהלל את מראח ואת אוסמה בן לאדן. "עלינו לקחת את הסרטון הזה ברצינות", אמר פרום, "ייתכן מאוד שהסרטון הזה ייראה כקריאה לפיגועים".

 

"באמצעות התעמולה האינטנסיבית שלהם באינטרנט, ברחובות, במסגדים וגם בסמינרים איסלאמיים, המטיפים הסלפים מגיעים במיוחד לצעירים שרגישים יותר לאידיאולוגיה הזו", אמר פרום. הוא אמר כי הם מתנגדים לחוקה הדמוקרטית והחילונית של גרמניה ושואפים להקים מדינת הלכה איסלאמית.

 

בתקופה האחרונה ידעה גרמניה הפגנות אלימות מצד סלפים. החודש הודיעה הממשלה כי היא שוקלת להוציא את התנועה מחוץ לחוק. ההפגנה האלימה ביותר התרחשה בעיר בון בתחילת החודש, לנוכח הפגנה נגדית של קיצונים ימנים שהניפו שלטים שבהם קריקטורות של הנביא מוחמד והכעיסו את הסלפים. האיסלאמיסטים פנו נגד השוטרים שהגנו על הפגנת הימין, ופצעו 29 מהם, שניים באורח קשה.

 

כ-4,000 סלפים חיים בגרמניה. הם מהווים רק אחוז קטן מארבעה מיליוני המוסלמים שחיים בגרמניה,

מתוך אוכלוסייה של 80 מיליון תושבים. המדינה מתמודדת לאחרונה עם כוונת ארגון סלפי לחלק 25 מיליון ספרי קוראן במדינה. עד כה חולקו כמה מאות אלפים. מטיף מהעיר קלן, איבראהים אבו נאגי, מוביל את המהלך. הוא הסביר כי הוא רוצה להציל את הלא-מוסלמים מהגיהנום. הספרים שמבקש הארגון להפיץ הם בגרמנית, ועותקים נוספים מחולקים גם באוסטריה ובשוויץ. מפלגות מכל קצוות הקשת הפוליטית בגרמניה יצאו נגד הפצת הספרים.

 

וולקר קאודר, יו"ר הקואליציה השמרנית של מרקל, אמר בחודש שעבר לעיתון מקומי כי "איסלאם אינו חלק מהמסורת ומהזהות שלנו בגרמניה ולא שייך לגרמניה".

 

Read this article in English

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
מראח. "המטיפים הסלפים מגיעים במיוחד לצעירים שרגישים יותר לאידיאולוגיה הזו"
צילום: AFP
מומלצים