שתף קטע נבחר

צילום: אביהו שפירא

משמחה לאבל בבית כנסת אטיאס: אבדו 8 פרחים

כמה שעות לאחר ששמונת בני משפחת אטיאס שנספו בתאונה בטבריה נטמנו זה לצד זה, השתתפו בודדים בתפילת שחרית בבית הכנסת הקרוי על שמו של סב המשפחה. "רק שלשום הייתה כאן שמחה גדולה והיום אנחנו מתפללים תחת האבל"

"רק שלשום היינו כאן בשמחה גדולה, והיום אנחנו מתפללים תחת האבל". שעות ספורות לאחר ששמונת בני משפחת אטיאס שנספו בתאונה בטבריה הובאו למנוחות בבית העלמין בצפת, התקבצו הבוקר (יום ד') מתפללים בודדים בבית הכנסת במגדל העמק שנושא את שמו של הסב שמעון אטיאס.

 

התאונה הקטלנית בטבריה - דיווחים אחרונים ב-ynet:

המשפחה נקברה, רחל ששרדה "מבינה הכול"

דקה אחרי דקה: כך אירעה התאונה הקשה בטבריה

הניצולה לא חגרה: "אמא נישקה לפני שהתהפכנו"  

 

זמן קצר לפני התאונה הקטלנית חגגה משפחת אטיאס את טקס חנוכת בית הכנסת במגדל העמק. הטקס כלל גם הכנסת ספר תורה שאותו כתב סב המשפחה. הבוקר שררה במקום אווירה קשה מאוד. מישל, אחד המשתתפים בתפילת שחרית סיפר כי "שמונה פרחים כאלה הלכו ואי אפשר להתאושש מדבר כזה, כנראה שהכול מידי שמים. זו ממש טרגדיה".

 

מתפלל נוסף אמר כי "המעבר בין השמחה הגדולה שהייתה פה לטרגדיה הוא בלתי יתואר. שמעתי שהאמא יצאה יומיים לפני האסון לטיול בקבר רחל והדבר היחיד הטוב שקרה כאן זה שיש שורדת של המשפחה והיא רחל הקטנה. יש לכך משמעות".

 

שמונת בני המשפחה שנספו באסון ()
שמונת בני המשפחה שנספו באסון

 

אחד המתפללים בבית הכנסת הציג את ספר התורה שכתב סב המשפחה וסיפר כי "הייתה צריכה להיות בספר הקדשה להנצחת ההורים שלו, אבל בגלל חוסר זמן שכחו להכניס את זה. לאחר ההלוויה, בני המשפחה החליטו שההקדשה שתופיע בספר תהיה לזכר עילוי נשמת הנספים בתאונה. כנראה שכך השם רצה".

 

יובל צידון, שגם הוא הגיע לתפילה בשעת בוקר מוקדמת, אמר כי "אתמול בבוקר הגענו לתפילה ולא הבנו היכן בני המשפחה ורק לאחר כמה שעות קיבלנו את הבשורה. היום זה יום קשה מאוד, אני לא זוכר את מגדל העמק כל כך מרוסקת ושבורה. אנחנו מנסים לתת למשפחה תחושה שזה לא אסון פרטי של אדם אחד או עיר אחת, אלא של כל עם ישראל".

 

בבית הכנסת פגשנו גם את יוסי אוחיון. "מאוד קשה לי", הוא אומר בקול חנוק, "אני מתפלל עם האבא הרבה שנים ואני מכיר חלק מהבנים. אחרי שהכניסו את ספר התורה הייתה הרגשה של הילה, אבל אז החזן עשה הפסקה באמצע הקדיש, כאילו דיברו איתו משמים שהולך לקרות משהו באותו ערב".

 

זוהר, שמכיר את משפחת אטיאס מילדות, סיפר כי הערב תתקיים בבית הכנסת פעילות שנקבעה מראש. לדבריו, "היה תכנון לקיים פעילות של בני נוער לחיזוק בית הכנסת. אחיו של האבא דרש מאיתנו לא לבטל ולכן ב-20:00 בערב נקיים כנס הזדהות לזכר המשפחה ואנחנו מקווים שיגיעו לכאן מאות אנשים".

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
אבל בבית הכנסת
צילום: חגי אהרון
שמונה קברים
צילום: אביהו שפירא
מומלצים