שתף קטע נבחר

נאסר שידור פרסומות לצמיד נגד קרינה

הרשות השנייה הורתה להסיר את הפרסומת לצמיד "ביוגראד" לאחר שהתברר כי הפרסומת מטעה את הציבור. משרד הבריאות טען כי בדק את המחקרים שמציג היצרן: "הצמיד אינו מגן מפני קרינה, לא הוכחו כל התועלות הבריאותיות שהיצרן מייחס לו"

בהוראת הרשות השנייה לטלוויזיה ולרדיו הוסרה בימים האחרונים משידור פרסומת לצמידים נגד קרינה אלקטרומגנטית - "ביוגראד" - לאחר שהתברר כי הפרסומת מטעה את הציבור.

 

 

באחרונה הגיעו ללשכת נציב פניות הציבור ברשות, דוד רגב, תלונות רבות נגד הפרסומת לצמידי "ביוגראד". על פי הפרסומת ששודרה בערוצים 2 ו-10 מדובר בצמידים נגד קרינה אלקטרומגנטית ובכך הם מגנים על מי שעונדים אותם. התשדיר מלכתחילה אושר לשידור על ידי זכייני הערוצים המסחריים ללא שפנו להתערבות הרשות השנייה.

 

בעקבות התלונות, אגף טלוויזיה ברשות השנייה המפקח על הפרסומות בדק את הפרסומת מחדש ובמקביל נערך בירור על ידי משרד הבריאות בנושא.

 

המפרסם לא סיפק לרשות נתונים מספקים המוכיחים את הנטען בתשדיר בנוגע למוצר, ולפיכך החליטה הרשות שלא ניתן להמשיך ולשדר את התשדיר.

 

בימים האחרונים אף העביר משרד הבריאות את חוות דעתו לרשות השנייה ממנה עולה כי המפרסם לא הציג נתונים מספקים מהם עולה מידע שמוכיח את מה שנטען בשידור ולפיו הצמידים מגינים מפני קרינה אלקטרומגנטית.

 

הרשות השנייה החליטה כי שידור הפרסומת יופסק והיא הורתה למפרסמים להסירו. בעקבות זאת הופסק שידורה של הפרסומת.

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
המקצוענים
צילום: Biomed Technologies
צמיד Bioguard x
צילום: Biomed Technologies
נציב פניות הציבור הרשות השנייה לטלוויזיה ולרדיו דוד רגב
מומלצים