שתף קטע נבחר

אירועי שכונת שפירא: הרשת נגד מירי רגב

מאורעות ליל אמש בדרום תל אביב העירו את זעמם של הגולשים. חלק ביקש לתמוך בתושבי שכונת התקווה ובחברי הכנסת, חלק אחר זעם על גילויי הגזענות והשווה את ההפגנה האלימה לאירוע "ליל הבדולח"

כאלף איש, תושבי שכונות דרום העיר, הפגינו אמש (יום ד') בשכונות שפירא והתקווה בדרום תל אביב נגד הפליטים והמסתננים. בהפגנה, שהפכה לאלימה מאוד בשלב מסוים, השתתפו גם חברי כנסת מהליכוד שהגיעו לתמוך בתושבים. ח"כ דני דנון קרא לגרש את המסתננים, וח"כ מירי רגב הגדירה אותם כ"סרטן לחברה שלנו", אולם הבוקר טענו שאינם מעודדים אלימות.

 

ביטויי האלימות והתבטאויותיהם של חברי הכנסת הבעירו את האש גם ברשת. גולשים העלו פוסטים בהם השוו את האלימות נגד המסתננים לליל הבדולח, ואת התבטאויות התושבים לתעמולה הנאצית. עמוד הפייסבוק של ח"כ רגב, ח"כ מיכאל בן ארי  התמלאו בהערות של גולשים שטענו כי נבחרי הציבור מעודדים את הגזענות. עמוד הפייסבוק של ח"כ דני דנון פתוח להעלאת פוסטים של גולשים, לכן מי שרוצה לכתוב לדנון עושה זאת כתגובה לפוסט של דנון עצמו. תוך שעות ספורות דומה שהרשת נחלקה לשתי קבוצות, אלו שבזים לרגב ודנון לעומת אלו שמצדדים בגירוש ומכנים את הראשונים "יפי נפש".

 

עמוד הפייסבוק "גם אני "שמאלני/ת בוגד/ת" העלה סרטון עם דבריה של רגב: "צפו והאזינו לנאומי ההסתה הקיצוניים והמסוכנים של 3 חברי כנסת בישראל. הפיצו ושתפו את הרוע"

 

נגד הפוליטיקאים

עופר להר העלה צילום מסך בו הוא מדווח על עמוד הפייסבוק של ח"כ רגב כמסיתה לגזענות. גולשים רבים אמצו את הרעיון ופועלים באותו אופן.

לדווח על ח"כ רגב כמסיתה לגזענות ()
לדווח על ח"כ רגב כמסיתה לגזענות

 

Doron_g:  כבר התלוננתם על דפי הפייסבוק של דני דנון, מירי רגב ומיכאל בן ארי? עכשיו זה זמן טוב

 

יאיר לפיד: "אני תומך במעצר וגירוש מסתננים, בהשלמת הגדר ובמניעת כניסה שלהם לישראל ואני חושב שארגוני זכויות האדם צריכים לחשוב קודם כל על זכויותיהם של תושבי השכונות, כי עניי עירנו קודמים. אבל כשאני רואה פוגרום במדינת ישראל, המונהג בידי מסיתים קולניים כמו חברי הכנסת דנון, רגב ובן ארי, אני תוהה מאיפה יש לאנשים האלה את החוצפה לקרוא לעצמם "יהודים"? רגב,דנון ובן ארי, יחד עם החבורה שהכתה מסתננים ברחובות תל-אביב, אינם מבינים מהו מוסר יהודי, מהו הזכרון הקולקטיבי של היהודי, או מה פירושו של קיום יהודי".

 

שירלי קליינמן:

:

 

נתאי פרץ: "חבל שחברי הכנסת הערבים הוכיחו שוב שהם לא לוחמי זכויות אדם אלא לוחמי זכויות פלסטינים"

 

ח"כ דנון העלה תמונה מערב ההפגנה: "בהפגנה בדרום תל אביב נגד המסתננים. הגיע הזמן להבהיר לכל המתייפיפים- מדינת ישראל נמצאת במלחמה!".

:

 

מם חדש: "מוות לסודנים"

אלי לוין: "לא משווה, רק מראה שאפשר"

 

עמיר שיבי:

 

עבגד יבאור:

 

רחלי רוטנר:

 

שחר אבן-דר מאנדל:

 

פותחים דיון

אייל לבקוביץ: "בין הגזענות והאלימות המכוערת של ההפגנה אתמול, ובין הניתוק, ההתנשאות וחוסר היכולת של אנשים להבין שיש בעיה רצינית בדרום תל-אביב, נמצאת מציאות מורכבת שלא מיוצגת ע"י אופרטוניסטים מתלהמים כמו דנון, תירוש ורגב מצד אחד, ושמאל צדקני מצד שני. אני יודע שאין טעם לנסות אפילו לנהל דיון בעניין כי בישראל, כרגיל, או שאתה שונא סודנים בדם או שאתה חושב שחובתה המוסרית של ישראל לפתוח את הדלת לכל מי שצבע עורו שחור". לפוסט המלא.

  

יאן יאנקו קוטליארסקי: "עם כל הכבוד לכל יפי הנפש שמשתדלים להזכיר לנו איך אנחנו היהודים היינו בדיוק במצב של הסודנים והאריתראים בגרמניה הנאצית, דווקא אתם כדאי שתלמדו קצת היסטוריה חברים ולא תבקשו מתושבי שכונות הדרום לעשות כך (...) לא זכור לי שליהודים בגרמניה הנאצית הייתה מדינה משלהם, לא זכור לי שהיהודים בגרמניה הנאצית היגרו לגרמניה לחפש עבודה, לא זכור לי שהיהודים בגרמניה ביקשו מקלט פוליטי (...) להשוות את הפליטים למצב היהודים בגרמניה שלפני ובעת עליית הנאצים לשלטון זו פשוט יריקה בפנים לכל ניצולי השואה". לפוסט המלא.

 

רועי עידן: "מי שתומך בגירוש של יהודים מהבתים שלהם בשטחים לא יכול להתנגד לגירוש של מהגרים בלתי חוקיים מהבתים שלהם בתקווה. מי שמתנגד בצורה קולנית למתנחלים שרוכשים בית בחברון או בשייח ג'ראח לא יכול לתמוך באותה קולניות במהגרי עבודה לא חוקיים ששוכרים דירה בלווינסקי או בנווה שאנן. אי אפשר לתבוע עירוב במקום אחד והומוגניות במקום האחר (...)מי שיושב במפלגת השלטון ובממשלה איבד את הזכות שלו לצאת ולמחות ולשלהב את ההמון שסובל מהבעיה שהוא יצר". להמשך הפוסט.

 

אבי נוסבאום: " אחרי אתמול הבנתי שחייבים לגרש מהתקווה את המסתננים הפרימיטיביים שהביאו לשם רק אלימות ושנאה: מירי רגב, דני דנון, ומיכאל בן ארי".

   

רענן שקד מלהיט את טוויטר: "הו, כמה קל לשנוא את תושבי שכונות דרום תל אביב ממרום מושבכם במחלקה הראשונה של החיים. מעניין איך תגיבו כשגינת דובנוב תתמלא סודאנים."

  

UnderCoverRiot: לעולם לא אקרא ״מוות לסודנים״, אבל עם ״סודנים לסודן״ אני מסכימה בכל לבי.

 

idoteschner: "במקום להגיד שאלימות זה רע, שגזענות זה רע, שיש פה בעיה של מצוקה כלכלית שיוצרת אווירה של שנאה ודם - הם מעדיפים להגיד דווקא לנו "יפי נפש".

 

      

 

 

 

 

 

 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
מומלצים