שתף קטע נבחר

הומו פלסטיני עתר לבג"ץ: אם אגורש - ירצחו אותי

אזרח הרשות, שמתגורר בעשור האחרון עם בן זוגו בתל אביב, עתר נגד החלטת שר הפנים לא לאשר לו מעמד חרף נסיבות הומניטריות: אם אחזור לשכם - חיי יהיו נתונים בסכנה

אזרח פלסטיני עתר היום (ה') לבג"ץ כנגד שר הפנים אלי ישי ונגד הוועדה הציבורית לבחינת בקשות מטעמים הומניטריים במשרד הפנים, בעקבות החלטתם לדחות את בקשתו לקבל מעמד בישראל. לטענת העותר, בקשתו נדחתה בניגוד לחוק האזרחות והכניסה לישראל, וחרף קיומן של נסיבות הומניטריות מיוחדות וברורות המצדיקות מתן מעמד. בינתיים מבקש העותר שעד הכרעה בסוגיה יוצא צו המורה לא להרחיקו מישראל.

 

כתבות נוספות בנושא ב-ynet:

 

בעתירה נטען כי מדובר בנתין פלסטיני, מוסלמי תושב שכם, אשר גדל והתחנך בישראל עד גיל שש.

לדבריו הוא הומוסקסואל מוצהר שנטייתו המינית ידועה לבני משפחתו ובני עירו ואף פורסמה בתקשורת, וכי מזה שנים הוא מתגורר בתל אביב עם בן זוגו, אזרח ישראלי. לפני עשור חתמו הוא ובן זוגו על הסכם חיים משותפים.

 

לטענת העותר, אם יחזור לשטחי הרשות הפלסטינית חייו יהיו נתונים בסכנה. הוא מעיד כי בעבר נעצר, עונה והוכה קשות על ידי המשטרה הפלסטינית בשל נטייתו המינית. מאז אותו אירוע רוב בני משפחתו מתכחשים לו, ואלה שלא - הזהירו אותו טלפונית שלא ישוב לרשות.

 

במשך כמה שנים המתין העותר לתשובת הרשויות בנוגע להסדרת מעמדו בישראל, עד שבאוקטובר האחרון הודיע לו יו"ר הוועדה כי השר ישי החליט לדחות אותו. כעת הוא טוען שפסילת הבקשה מהווה אפלייה לעומת זוגות שאינם חד מיניים, מה גם שהחזרתו לרשות הפלסטינית עלולה להביא למותו.

 

Read this article in English

 

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
אילוסטרציה. "נסיבות הומניטריות המצדיקות מתן מעמד"
צילום: index open
מומלצים