שתף קטע נבחר

הכי מטוקבקות

  "היפה והחנון 3": שובו של הריאליטי שיש לו הכל

  "היפה וחנון" חזרה אלינו עם שפע של בחורים נבוכים ובחורות עתירות ביטחון עצמי וליפסטיק, בשביל להעמיד מולנו מראה ולצחוק על סטיגמות במקום לטפח אותן. מי שראה הרוויח

  מה אפשר להגיד על הריאליטי שיש לו הכל - נשים יפות, גברים חכמים, מודעות עצמית, הומור, פיני טבגר? "היפה והחנון" פותחת עונה שלישית, ואם זה לא מקולקל, אין שום סיבה לתקן את זה. אותן בחורות עתירות ביטחון עצמי וליפסטיק, אותם בחורים הססניים ונבוכים, חוזרים כדי לגרום לנו הרבה נחת, כשכל אחד בתורו ידחק בנו להשיל את הדעות הקדומות שלנו, להרים את העיניים ולראות מולנו בן אדם.

   

  אבל אנחנו עוד לא שם. קודם מתבצע שלב הביסוס של הדעה הקדומה, מטפסים על המקפצה כדי שנוכל לזנק ממנה. חנונים על סגוויי ויפות בלימוזינה מגיעים לווילה, כדי להמחיש לנו כמה רבה מצוקתם של אלה ובורותן של אלו. לצורך זה נדרשים לנו החשודים הרגילים, וגם הפעם מתברר שיש עוד הרבה במקום מהם הגיעו הקודמים.

   

  החנונים של "היפה והחנון". חל שיפור במעמדם (צילום באדיבות: ערוץ 10) (צילום באדיבות: ערוץ 10)
  החנונים של "היפה והחנון". חל שיפור במעמדם(צילום באדיבות: ערוץ 10)

   

  ישנו הבחור המזוקן והמשוער שבטח יקולף בהמשך, הבחור שמחכה שיתחלף לו הקול, ההוא שעשה אקזיט בגיל 18, זה שכותב ערכים בוויקיפדיה, זה שמאוהב בעצמו, והבחור שמשתמש בהמון מילונים. מולן מוצנחות הבחורה שלא מאמינה במדע, הגולד דיגרית חסרת הבושה, הבחורה שמבכה את שיערה המאוד-גלי, וזאת שמתה על בעלי חיים - ולראייה יש לה פרווה של שועל וארנב. מבחני הידע תמיד מייאשים וקורעים בו זמנית (קו המשווה עובר לאורך כדור הארץ, כי פסים לרוחב זה משמין. איזו תפיסת עולם מעוררת קנאה). המאמצים הכושלים של החנונים לתפקד בדייט קצת יותר נוגעים ללב, אולי כי אנחנו יודעים שהעולם עדיין מעריך אסתטיקה יותר ממנת משכל.

   

  "חנונים" זאת הגדרה רחבה מאוד, ועד היום בסדרה המנעד החנוני, שהוא בעצם מנעד של כשלי-חיברות, מגוון מאוד, והם שונים האחד מהשני. "יפות" זו הגדרה צרה יותר, ולפחות בפרקים הראשונים כולן נשמעות אותו הדבר. ועדיין - יופי ושכל. את שניהם נתן לנו הטבע, ואת שניהם שמה "היפה והחנון" על המאזניים, ומנסה להראות לנו כמה מגוחכת המדידה. הטענה בדבר הלעגת הדמויות הולכת ומאבדת שיניים ככל שהעונות מתקדמות יותר, ומתברר שהחנונים והיפות כולם צפו בעונות הקודמות ויודעים בדיוק למה הם נכנסים. האם זה יהפוך את החוויה שלהם לעוצמתית פחות? לא נראה לי.

   

  היפות של "היפה והחנון". הגדרה צרה יותר (צילום באדיבות: ערוץ 10) (צילום באדיבות: ערוץ 10)
  היפות של "היפה והחנון". הגדרה צרה יותר(צילום באדיבות: ערוץ 10)

   

  אם אפשר להצביע על סוג של התפתחות בסדרה, נדמה לי שמצבם של החנונים משתפר. הם ממילא זוכים לעדנה בשנים האחרונות, ותודה לתעשיית ההיי-טק, למארק צוקרברגים למיניהם ולסרטי הגיקים שהביאו להם הרבה כבוד. בפרק הראשון גם הנשים הציגו את עצמן אחת-אחת בפני חבורת הגברים, ולא רק להיפך, והטוויסט - לאחד מהבחורים סיפחה ההפקה לא אחת כי אם שתי יפות, והוא היה זה שצריך היה לבחור ביניהן. 

   

  בחירתה של סופי חתמה את הפרק הראשון כשויקטור, החנון, בחר דווקא בסיון, בורן אנד רייזד ב"חראם עליך", בוגרת אוניברסיטת "דיר באלאק", שהודיעה לו שהיא הולכת לפנק אותו בכאפה פה ושם במהלך התוכנית. זאת על פני דניאל, בחורה נעימה ומקבלת שיכלה לתת לו הרבה והמון. ויקטור טען שמדובר בבחירה

  רציונלית, אבל הווידוי המוקדם שלו, לפיו הוא בעצם מחפש בחורה שדומה לאמא שלו, שפך אור על הבחירות החשובות בחיינו והסיבות - לא תמיד המודעות - שעומדות מאחוריהן, ותודה ל"יפה והחנון" על עוד הצצה מעניינת לסאב שמתחת לטקסט.

   

  "היפה והחנון" היא ממתק טלוויזיוני אמיתי, אבל את זה אתם כבר יודעים, ואת זה יודעים גם ב"רשת" שמיקמו מול הפרק הראשון ראיון בן שעה עם בר רפאלי, סטרילי מפרסומות. אם הלכתם על "היפה והחנון" או הסתפקתם ביפה - את זה נדע מחר. מי שנשאר בערוץ 10 הרוויח ריאליטי מעודכן, ערוך למשעי, שצוחק בעדינות על הסטיגמות שלנו במקום לטפח אותן, מנפץ ברכות את הבועה במקום לתחזק אותה, ומעמיד מולנו מראה במקום להציב בתוכה את הפנטזיות שלנו. ריאליטי שמביא לעולם ביטויים כמו "מזלג בעולם של מרק", או וידויים משפחתיים על וואבן בקומפוט. אם לרגע התלבטתם, התשובה היא לא. אתם לא באמת יכולים להרשות לעצמכם לוותר על כל השפע הזה.

   

   

   תגובה חדשה
  הצג:
  אזהרה:
  פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
  צילום: דביר כחלון
  חנון לדוגמה. נוגעים ללב
  צילום: דביר כחלון
  צילום: דביר כחלון
  יפה לדוגמה. אסתטיקה מעל שכל
  צילום: דביר כחלון
  לאתר ההטבות
  מומלצים