שתף קטע נבחר

צלבי קרס רוססו על בית הכנסת העתיק ליד יריחו

קבוצה שהגיעה לבית הכנסת בנערן גילתה כתובות "פלסטין שלנו" ודגלי פלסטין. השר יולי אדלשטיין: "מקומות קדושים צריכים להיות בריבונות ישראל"

צלבי קרס, דגלי פלסטין וכתובת "פלסטין שלנו" רוססו בבית הכנסת העתיק בנערן סמוך ליריחו. שר ההסברה והתפוצות יולי אדלשטיין, גינה את האירוע ואמר שאין פלא שפלסטינים מחללים בית כנסת עתיק, לאחר ש"הרסו וחיללו את הממצאים בהר הבית". לדבריו, "המקרה מוכיח שוב שמקומות קדושים ליהודים צריכים להיות תחת ריבונותה של ישראל ורק כך הם יישמרו".

 

"הזדעזעתי לראות את ההרס הזה". בית הכנסת בנערן, הבוקר ()
"הזדעזעתי לראות את ההרס הזה". בית הכנסת בנערן, הבוקר

 

עוד בערוץ החדשות של ynet:

לא הואשמו באונס כי "הקורבן הצמידה רגליים"

אריתריאים ברמת גן: "לא נחזור לדיקטטורה"

עצור תשיעי בפרשת תקיפת הזרים בתל-אביב  

 

בית הכנסת העתיק בנערן נבנה במאה השישית לספירה ומהווה מקום עלייה לרגל ותפילה. הבוקר הגיעה למקום קבוצת מתפללים בראשות ד"ר יואל אליצור שנדהמה לגלות שהמקום הושחת בגרפיטי שחור. הם לא פסחו גם על הפסיפס העתיק ועל אוצרות ארכיאולוגיים אחרים המצויים במקום. אליצור: "הזדעזעתי לראות את ההרס הזה. מתברר שגם ערכים כלליים של כבוד לעתיקות לא מדברים אל הפראים האלו. צריך למצוא בהקדם דרך להשיב את המקום לידיים יהודיות".

 

אנשי גרעין יריחו, המארגן קבוצות של מתפללים לאזור, הביעו כעס רב נוכח ההשחתה והעובדה שאין שמירה ישראלית על בית הכנסת "הפסיפס ההיסטורי הוא עדות חשובה להסטוריית עמנו. עם שלא שומר על עברו אין לו עתיד. אם צה"ל לא מסוגל, נפעל להגן בגופנו על בית הכנסת"

 

גם גורמים אחרים בימין טוענים כי הפגיעה בבית הכנסת עלולה להוביל להסלמה. ח"כ מיכאל בן ארי (האיחוד הלאומי) קרא לשב"כ ולמשטרת ישראל "להתייחס לפגיעה בבית הכנסת כאילו זה מסגד, אחרת השלטון הוא זה שייתן דרור לפעולות תג מחיר". גם חבר סיעתו, אורי אריאל, הצטרף לדברים: "השחתת בית הכנסת ביריחו מוכיחה כי היחידים שיכולים ומסוגלים לשמור על קודשי ישראל אלו כוחות הביטחון שלנו". 

 

Read this article in English

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
השחתה בנערן. בית הכנסת, הבוקר
מומלצים