שתף קטע נבחר

רופאי גרמניה התנצלו על הניסויים בשירות הנאצים

התאחדות הרופאים פרסמה הצהרה שבה ביקשה את סליחת הקורבנות על הניסויים המזוויעים וההשתתפות של רופאים גרמנים בתוכניות מחרידות של הנאצים. סקר: 60% מהגרמנים מאמינים שלארצם אין עוד מחויבות מיוחדת כלפי ישראל

התאחדות הרופאים של גרמניה אימצה הצהרה שבה הביעה התנצלות על הניסויים הסדיסטיים ופעולות אחרות שביצעו רופאים תחת המשטר הנאצי.

 

עוד חדשות מהעולם הגדול:

 

בהצהרה שאומצה השבוע בנירנברג, קבעה התאחדות הרופאים הגרמנית כי רופאים רבים תחת המשטר הנאצי היו "אשמים, בניגוד למשימתם שהייתה לרפא, להמוני הפרות של זכויות אדם, ואנחנו מבקשים את סליחתם של הקורבנות, אלה החיים ואלה שמתו, ושל

צאצאיהם".

 

בנוסף לביצוע ניסויים "מדעיים" לכאורה באסירים במחנות הריכוז, רופאים גרמנים שימשו גם גורם מפתח בתוכניתם של הנאצים של עיקור או "המתת חסד" לחולי נפש ובני אדם נוספים שתויגו על-ידי המשטר כמי ש"אינם ראויים לחיות".

 

ההתאחדות הרפואית אמרה בהצהרה כי "הפשעים האלה אינם מעשיהם של רופאים פרטיים, אלא עירבו גם חברים מובילים בקהילה הרפואית". לדבריה, המעשים צריכים לשמש תמרור אזהרה לעתיד.

 

בתוך כך התפרסם בגרמניה סקר, שלפיו רוב הגרמנים רואים בישראל מדינה "אגרסיבית" וחושבים שלארצם אין עוד מחויבות מיוחדת כלפיה.

אתר החדשות הגרמני The Local דיווח כי הסקר נערך עבור המגזין Forsa, ונמצא בו כי 59% מהגרמנים רואים בישראל מדינה "אגרסיבית", עלייה של 10% מינואר 2009.

 

עוד דווח כי 70% מאמינים שישראל פועלת למען האינטרסים שלה מבלי להתחשב במדינות אחרות, ו-60% מהגרמנים סבורים כי לגרמניה אין עוד מחויבות מיוחדת כלפי ישראל. שליש מהגרמנים מאמינים כי ההפך הוא הנכון.

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
צילום: איי פי
דגלי גרמניה וישראל. בלי
צילום: איי פי
מומלצים