שתף קטע נבחר
הכי מטוקבקות
  זירת הקניות
  משרד התחבורה חייב לשווא, וישלם 200 אלף שקל
  במסגרת תביעה ייצוגית שהוגשה כנגד משרד התחבורה על גביית יתר של אגרת רישוי, , הגיעו התובעים והמדינה להסכם פשרה. בית המשפט קבע כי לעורכי הדין מגיע שכר טרחה של 140 אלף שקל, ולתובעת מגיעים 60 אלף

  משרד התחבורה ישלם 200 אלף שקל לאירית דרנוב ולעורך דינה ניצן גדות, במסגרת הסכם פשרה שהושג בעקבות תביעה יצוגית שהוגשה נגדו. בתביעה הייצוגית טענו עורכי הדין כי משרד הרישוי מחייב - במקרה של רכב שנגנב ולאחר מכן נמצא ומוחזר לבעליו - באגרת רישיון רכב במחיר מלא. מדו"ח משטרת ישראל לשנת 2009 שהוזכר בתביעה, מסתבר כי מדי שנה נמצאים בין 6,000 ל-10,000 כלי רכב אשר מוחזרים לבעליהם.

   

  עוד בערוץ הרכב של ynet:

   

  כפי שפרסמנו בעבר, בינואר 2012 הגיש משרד התחבורה "הודעת חדילה" בתיק, ולפיה בעקבות התביעה ישופר השירות לאזרח, תשונה תוכנת המחשב, כך

  שלכלי רכב שנגנבו והוחזרו לבעליהם, תוצא אגרת חידוש רישיון הרכב מעודכנת באופן יחסי, הכוללת קיזוז עבור התקופה בה הרכב היה גנוב. המשמעות היא שהחל מינואר 2012, החל משרד הרישוי לגבות את אגרת הרישוי באופן יחסי - בלי לחייב באגרת רישוי בגין התקופה בה הרכב הוכרז "גנוב".

   

  לדברי עו"ד גדות, הואיל ומדובר על ממוצע של כ-8,000 כלי רכב בשנה שנמצאים ומוחזרים לבעליהם, הרי שההטבה לציבור בעקבות התובענה מוערכת בכ-4,000,000 שקלים לשנה. זאת, תוך הנחה כי נעשתה גביית-יתר של 500 שקלים בממוצע. בעקבות כך הגיעו הצדדים לפשרה ולפיו תדחה התביעה היצוגית.

   

  אלא שבכך לא הסתיים הענין: השופטת צילה צפת מבית המשפט המחוזי, שנתנה לפשרה תוקף של פסק דין, קבעה כי התנהגות משרד התחבורה תעלה לו עוד 200 אלף שקל, מהם 140 אלף שקל כשכר טירחה לעו"ד ו-60 אלף שקל פיצוי לתובעת עצמה.

   

  לפנייה לכתב/ת
   תגובה חדשה
  הצג:
  אזהרה:
  פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
  משרד הרישוי - חיוב מוגזם
  צילום: ניב קלדרון
  ynet רכב בפייסבוק
  לוח winwin
  מומלצים