שתף קטע נבחר

הפסד ענק של 1.5 מיליארד שקל לחברת החשמל

המעבר להפסד ברבעון הראשון נבע משימוש בדלקים יקרים לצורך ייצור חשמל. הוצאות החברה בגין התחייבויות לפנסיונרים עלו ב-1.36 מיליארד שקל, בשל כניסתו לתוקף של הסכם שכר חדש. הכנסות החברה זינקו ב-25.3%, הודות לעלייה במחיר החשמל ובשל החורף הקשה יחסית

הפסד ענק של 1.5 מיליארד שקל לחברת החשמל ברבעון הראשון של 2012, כך עולה מהדוחות הכספיים שפרסמה החברה שאיגרות החוב שלה נסחרות בבורסה בתל אביב. ברבעון המקביל אשתקד רשמה חברת החשמל רווח נקי של 147 מיליון שקל.

 

הכנסות החברה זינקו ב-25.3% ל-6.5 מיליארד שקל, בהשוואה ל-5.2 מיליארד שקל. זאת, הודות לעלייה במחיר החשמל ובשל החורף הקשה יחסית שהביא לעלייה בצריכת החשמל.

 

עיקר ההפסד של חברת החשמל נובע מזינוק של 48% בהפעלת מערכת החשמל, ל-6 מיליארד שקל, בעיקר בשל השיבושים באספקת הגז המצרי שחייב את החברה לעשות שימוש בדלקים ומזוט לצורך ייצור חשמל. הוצאות ההנהלה וההוצאות הכלליות של החברה זינקו ב-23% ל-223 מיליון שקל, לעומת 187 מיליון שקל.

 

ברבעון הראשון סבלה החברה מתזרים מזומנים שלילי מפעילות שוטפת של 975 מיליון שקל, לעומת תזרים חיובי של 899 מיליון שקל. השינוי בתזרים המזומנים נבע משימוש בתמהיל של דלקים יקרים. נכון לתום הרבעון הראשון הסתכמה יתרת ההלוואות ואיגרות חוב של החברה ללא חובות למדינת ישראל על 40.5 מיליארד שקל.

 

מהדוחות עולה עוד שהוצאות החברה בגין התחייבויות לפנסיונרים עלו ב-1.36 מיליארד שקל, לעומת 141 מיליון שקל בלבד ברבעון המקביל אשתקד. השינוי נובע לטענת דירקטוריון החברה בשל הסכם השכר החדש שמחייב הצמדה של הוצאות השכר למדד המחירים לצרכן.

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
מומלצים