שתף קטע נבחר

דניאל מעוז חיפש: הורים שנרצחו בגלל בת לסבית

שעות לפני שנוח ונורית מעוז נדקרו למוות, חיפש באינטרנט בנם הנאשם ברצח מידע המעלה את האפשרות שתכנן להפליל את אחותו. על דוכן הנאשמים הוא לא סיפק תשובות חד-משמעיות ושב להאשים את אחיו התאום: "רוצח אותי נפשית"

משפט הרצח בתוך המשפחה ממשיך לזעזע. מחקירת דניאל מעוז, הנאשם ברצח הוריו בביתם בירושלים באוגוסט אשתקד, עולה פרט חדש שמעלה את החשד כי התכוון להפליל את אחותו. בדיון בבית המשפט המחוזי בירושלים חשפה היום (ה') הפרקליטות כי ביממה שלפני הרצח חיפש מעוז באינטרנט מידע על: "הורים שנרצחו בגלל שהבת שלהם לסבית". ראיה מעוררת תמיהה בשל העובדה שאחותו, תמר מעוז-פלמון, היא לסבית מוצהרת.

 

הרצח האכזרי, והמשפט המסעיר - כותרות אחרונות:

 

התובע במשפט, עו"ד יובל קפלינסקי, הציג את הממצא במהלך החקירה המסכמת של דניאל מעוז על דוכן הנאשמים. הוא לא זכה לתשובה חד משמעית מהנאשם, שהשיב כי ייתכן שערך חיפוש מסוג זה אך אינו זוכר. דניאל מעוז טען כי ביצע באותו יום חיפושים רבים באינטרנט, נוכח היותו נסער מאיומי אחיו לפגוע באביו. דניאל מעוז גורס במשפטו כי אחיו התאום, ניר, ביצע את הרצח הכפול. לטענתו, עד לאחרונה לא חשף שניר אחראי למעשה המזוויע כיוון שחשש שאחיו יחשוף את סודו - נטייתו לפדופיליה.

 

דניאל מעוז בדוכן הנאשמים בבית המשפט. ממשיך לתקוף את אחיו (צילום: גיל יוחנן) (צילום: גיל יוחנן)
דניאל מעוז בדוכן הנאשמים בבית המשפט. ממשיך לתקוף את אחיו(צילום: גיל יוחנן)

 

קו ההגנה המסעיר, שמלווה לאורך הדיונים בפקפוק בית המשפט, זכה גם הפעם לתגובה לא מתפשרת מצד השופטים. "החיפוש שלך, אם ניר הוא האיום לגרסתך, אמור להיות פדופיליה?", תהה השופט דרורי. התובע קפלינסקי דרש מדניאל מעוז להסביר "מה הקשר לרצח הורים בידי לסבית". אך הנאשם התקשה לספק תשובות מניחות את הדעת וטען כי הכול נובע מסערת הרגשות שבה היה מצוי סביב החשש שנשקף לטענתו מאחיו. התביעה הציגה חיפושים נוספים, שמפלילים לכאורה את דניאל, בהם בדק באינטרנט מידע על מקרי רצח, בין היתר של יוסף זוהר שזוכה מהריגת הוריו.

 

הנאשם מצדו המשיך בקו תקיף נגד אחיו. כאשר הציגו בפניו קטעי וידיאו מחקירתו במשטרה אמר מעוז מעל דוכן הנאשמים: "אני צופה באדם השלישי שניר רוצח, אותי ואת נפשי, וגם עכשיו שאני באולם הוא רוצח אותי". בניסיון להוכיח בפני בית המשפט כי הוא אינו בעל נפש אלימה טען: "גם תשעה חודשים שאני במעצר לצד האנשים שיש את הסיכוי הכי גבוה להגיע איתם לעימות - לא נכנסתי לשום דבר כזה ולא פגעתי באיש".

 

בזירת הרצח. דניאל (משמאל) ליד אחיו התאום ניר (מימין) (צילום אלכס קולומויסקי) (צילום אלכס קולומויסקי)
בזירת הרצח. דניאל (משמאל) ליד אחיו התאום ניר (מימין)(צילום אלכס קולומויסקי)

 

מאז ששינה דניאל מעוז את גרסתו והחל להפנות אצבע מאשימה כלפי אחיו התאום, הפך המשפט למסעיר במיוחד בשל נוכחות בני משפחתו באולם. עם זאת, לפני דיונים אחדים החליטו האחים להיעדר מבית המשפט וגם היום לא היו שם להקשיב להאשמות דניאל.

 

במהלך החקירה במשפט, שאל התובע את מעוז בנוגע לגרסתו כי "קפא" בשירותים כשהבין שאחיו תוקף את הוריהם בבית המשפחה בשכונת רמות.

עו"ד קפלינסקי הביע תמיהה מדוע מעוז "העז" לכאורה לצאת ולהתעמת עם אחיו, שלפי הערכתו היה חמוש, רק לאחר שסיים לבצע את הפשע.

 

דניאל מעוז נעצר שבועות אחרי הרצח, בליל 13 באוגוסט, והואשם ברצח אכזרי של הוריו, נוח ונורית, מתוך מטרה לקבל את כספי ירושתם. לפי כתב האישום, הוא בילה עם הוריו והמתין שיירדמו, אז דקר את אביו בסלון. האב נאבק עמו וצעק לאם להזעיק משטרה. לפי הפרקליטות, נורית נכנסה לסלון והספיקה לצעוק: "הוא רוצח אותי", לפני שנדקרה למוות על ידי בנה.

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
דניאל מעוז היום בבית המשפט
צילום: גיל יוחנן
האחות תמר, כבר לא באה לדיונים
צילום: גיל יוחנן
ההורים המנוחים, לצד בנם דניאל
מומלצים