שתף קטע נבחר

מופז: "יש לבטל את המע"מ על דירה ראשונה"

לדברי המשנה לרה"מ, מדיניות הממשלה בנושא הבנייה לזוגות צעירים חייבת להשתנות: "צריך להכיר בהוצאת המשכנתא כהוצאה מוכרת. הדירה הפכה למכשול העיקרי עבור זוג צעיר"

"מדיניות הממשלה בנושא הבנייה לזוגות צעירים חייבת להשתנות, כך שהקבלנים יוכלו לבנות והדירות יהיו בהישג יד עבור זוגות צעירים". כך אמר המשנה לראש הממשלה, שאול מופז, בכנס המקצועי השנתי של התאחדות בוני הארץ (התאחדות הקבלנים) שנערך במלון הרודס באילת.

 

כתבות נוספות בנושא בערוץ הנדל"ן :

 

לדברי מופז, "הדירה הפכה למכשול עיקרי עבור זוג צעיר, ותפקידנו לתת לזוגות הצעירים את האפשרות להגיע לקורת גג. הצעירים כורעים היום תחת נטל המשכנתאות, ולכן אני חושב שעלינו להוריד את המע"מ על דירות לזוגות צעירים, או שנכיר בהוצאות המשכנתא כהוצאה מוכרת במס. אם לא ננקוט בצעדים אלו, הצעירים לא יצליחו לצאת מהמבוך של תשלומי המשכנתא". עוד הוסיף כי "בקואליציה רחבה כמו שיש לנו היום, ניתן לקבל החלטות מסוג זה וליישמן".

 

מופז הוסיף כי יש בענף הבנייה מספר חסמים מרכזיים: "הבירוקרטיה בוועדות התכנון קשה ומחייבת מתן הנחיות לוועדות לשם עמידה בלוחות זמנים ולשם קיצור ההליכים. בענף יש עודף רגולטורים ואנחנו צריכים לאפשר לקבלנים להגיע לתכלס של הבנייה. כשר התחבורה ראיתי עד כמה זה קשה לאשר תוכניות בוועדות התכנון".

 

עוד אמר מופז: "במדינת ישראל יש גידול טבעי של אוכלוסייה, ואנחנו חייבים להגיע להיקף קבוע של התחלות בנייה". מופז אף התייחס למחנק האשראי בענף וציין כי יש לתת לקבלנים את האשראי הנחוץ על מנת שתהיה לכם היכולת לתכנן לטווח ארוך.

 

בהמשך סיכם כי ואמר כי "יצירת כלכלה יציבה היא חלק מהחוסן של מדינת ישראל - אבל צריך ליצור מדיניות כלכלית שיש בה גם חמלה - והיא לוקחת בחשבון את הזוגות הצעירים בישראל".

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
המשנה לרה"מ, שאול מופז. "הדירה הפכה למכשול העיקרי לזוג הצעיר"
צילום: שירן גרנות
מומלצים