שתף קטע נבחר

חוטף התלמידה מהאולפנה נידון ל-33 חודשי מאסר

אכרם אבו מוך, עבריין מין סדרתי מוואדי ערה, הורשע שהציע טרמפ וחטף בת 15 באזור השרון. היא קפצה מהרכב הנוסע, נפצעה קשה ולא זכרה את פרטי האירוע. התביעה התקשתה להוכיח אשמה, והשופטת הסכימה להסדר הטיעון

עבריין מין סדרתי הורשע בחטיפה, אבל זכה לעסקת טיעון ונידון ל-33 חודשי מאסר בלבד. בית המשפט המחוזי בחיפה גזר היום (א') את עונשו של אכרם אבו מוך (29) מהיישוב בקה אל גרבייה שבוואדי ערה. הוא הורשע בחטיפה ובחבלה חמורה של נערה הלומדת באולפנה באזור השרון וכן בביצוע מעשים מגונים בשתיים מחברותיה.

 

התביעה טענה שביום המקרה עלתה הצעירה לטרמפ ברכבו של הנאשם, וכשהבחינה שהוא נוסע לכיוון הלא נכון, קפצה החוצה ונפצעה באורח קשה. מאז היא התאוששה והחלימה, אבל התקשתה לזכור את מה שאירע. בשל כך התקשתה התביעה להוכיח את אשמתו של אבו מוך, ובהמלצת השופטת הסכימה להסדר הטיעון.

 

אבו מוך בבית המשפט. "טיפול מתאים לעברייני מין" (צילום: אבישג שאר ישוב) (צילום: אבישג שאר ישוב)
אבו מוך בבית המשפט. "טיפול מתאים לעברייני מין"(צילום: אבישג שאר ישוב)

 

האירוע התרחש בצהרי 9 ביוני 2011, כאשר תלמידות האולפנה עשו את הדרך לבתיהן. הנאשם, שרק באותו בוקר הורשע בשתי עבירות מין אחרות והמתין לתזכיר בעניינן, נסע סמוך לאולפנה במטרה לאסוף טרמפיסטיות. בדקות שקדמו לעלייתה של הקורבן הציע אבו מוך טרמפים למספר נערות, אולם אלו הבחינו כי הוא יושב עירום ברכב – וסירבו.

 

כתבות נוספות בערוץ החדשות של ynet:

 

הנערה שנפגעה ככל הנראה לא הבחינה שהוא עירום, עלתה וישבה במושב האחורי של הרכב. כאשר הבינה שהוא לא נוסע לכיוון שביקשה, היא קפצה מהרכב תוך כדי נסיעה ונפצעה באורח קשה.

 

בתום חקירה מאומצת של המשטרה נעצר הנאשם כעבור שלושה חודשים. למרות מאמצי החוקרים התברר במהלך המשפט כי לא די בראיות שהובאו. התובעת, עו"ד עילית אפשטיין מפרקליטות מחוז חיפה, ציינה התקבלה הסכמה ממשפחתה של הנערה להגיע להסדר טיעון.

 

השופטת דיאנה סלע החליטה לכבד את ההסדר וקבעה כי מדובר בהסכם מאוזן. בנוסף לעונש המאסר בפועל היא קבעה שאבו מוך יפצה את הנערה ב-100 אלף שקל, שחלקם ישמשו לטיפול בה והאחרים יועברו אליה לאחר שתגיע לגיל 18. כמו כן קבעה שהנאשם יקבל בכלא טיפול מתאים לעברייני מין.

 

בגזר הדין התייחסה השופטת לתופעת הנסיעה בטרמפים והזהירה: "צוק העיתים מחייב אנשים בכל גיל, ובעיקר נשים, קל וחומר קטינות, להיזהר בכניסה לכלי רכב שאין עיסוקם בהסעת נוסעים, כאשר אין נהגיהם מוכרים להם, שמא יינזקו - אם בגין מעשים פליליים ואם בגין מעשי טרור. בלית ברירה עליהן להיזהר מכניסה לכלי רכב בלתי מוכרים בגפן".

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
אבו מוך בבית המשפט (ארכיון). התביעה התקשתה
צילום: אחיה ראב"ד
מומלצים