שתף קטע נבחר

המוסלמי הציוני: "בבריטניה מרעילים נגד ישראל"

קאסים חאפיז הוא בריטי ממוצא פקיסטני שגדל בקהילה שייחלה למות יהודים והרס ישראל. אבל תהליך התפכחות שעבר הפך אותו ללוחם נגד ההסתה במסגדים ובתקשורת האירופית. אחרי שחבר לארגון הסברה והקים אתר פרו-ישראלי, הוא מגיע לביקור בישראל ומסביר: "שוטפים למוסלמים ולאירופים את המוח"

בילדותו שמע קאסים חאפיז את אביו מהלל את אדולף היטלר ומדי פעם מביע אכזבה מכך שהצורר הנאצי לא הרג יותר יהודים במהלך מלחמת העולם השנייה. כבן למשפחה בריטית ממוצא פקיסטני, שגדל והתחנך בלב קהילה מוסלמית פונדמנטליסטית, ספג חאפיז חינוך שהסית והטיף לפעילות אנטי ישראלית ולהשמדת יהודים. מבחינתו, ישראל הייתה מדינת טרור וחיסולה היה ציווי אלוהי. אבל מתישהו ביצעו החיים שלו סיבוב פרסה.

 

חאפיז הוא, כהגדרתו, "מוסלמי ציוני גאה" שבשבת הגיע לביקור בן ארבעה ימים

בישראל ולבקשתו נפגש בנוכחות כלי תקשורת עם סגן שר החוץ, דני איילון. "התגעגעתי לישראל מאז ביקורי האחרון כאן ואני שמח לחזור", הוא אמר במהלך הפגישה, שהתקיימה אמש (א') במלון דן בתל אביב. איך זה קרה? כיצד הפך אנטי יהודי מוצהר לחובב ציון?

 

עוד טורים בפרויקט I love Israel בערוץ הדעות:

 

לפני כחודש, במסגרת הפרויקט "I love Israel" של ערוץ הדעות ב-ynet, כתב חאפיז מאמר ובו סיפר על השינוי שחל בתפיסתו את ישראל, כשלפני כמה שנים נתקל במקרה בספרו של אלן דרשוביץ "ישראל - כתב הגנה". קריאת הספר גרמה לו למה שהוא מכנה "משבר מצפוני אמיתי", והביאה אותו לחקור על אודות הטענות הישראליות. ה"תחקיר" הסתיים בסיבוב של 180 מעלות ובהזדהות מוחלטת עם העמדה הישראלית, דבר שבא לידי ביטוי הן בהצטרפותו לארגון ההסברה "stand with us" (ארגון בינלאומי הפועל למען שלום במזרח התיכון על ידי לימוד על ישראל ומלחמה בדיסאינפורמציה), והן בהפעלת האתר The Israel Campaign, שבו הוא כותב גם בלוג.

 

בורות, שנאה, היעדר סובלנות

במהלך הפגישה משתמש חאפיז בשפה פשוטה כדי להסביר לנוכחים שהיחס לישראל בקרב מוסלמים באנגליה בפרט ובמדינות אירופה בכלל מושתת על בורות, שנאה והיעדר סובלנות. "עצוב מאוד שאנשים לא יודעים את האמת", הוא אומר. "אני אומר לכל אחד שאני פוגש ומפתח איתו דיון: 'בוא לישראל ותראה אילו זכויות יש למוסלמים שם'. רק לפני כמה שעות עברתי ליד מסגד וזה היה פשוט מחזה מדהים. ישראל היא מדינה של כל אזרחיה".

 

חאפיז מותח ביקורת לא רק על הקהילה המוסלמית בבריטניה: "כל התקשורת האנגלית תמיד נגטיבית בכל הנוגע לישראל. זה או שחור או לבן. כל מה שהפלסטינים עושים זה נכון וצודק, וכל מה שישראל עושה זה לא נכון. לא מציגים את האמת מאחורי הסכסוך. פשוט מרעילים את האוכלוסייה כלפי ישראל.

 

"שנאה היא תוצאה של שטיפת מוח. אם אתה משקר למישהו כל כך הרבה פעמים, בסוף הוא מאמין בשקר. אנשים לא מודעים לאמת, הם לא מכירים את העובדות, הם שומעים רק צד אחד, ולכן אני חושב שישראל חייבת להפיץ בכל דרך אפשרית את האמת לפיה היא המדינה הליברלית הדמוקרטית היחידה במזרח התיכון".

 

שלא יגדלו כמו שאני גדלתי

המאמר שלו, שהתפרסם ב-ynet באפריל האחרון, זכה לעשרות אלפי כניסות ושיתופים. כשחאפיז שומע על כך הוא מחייך. "אני מאוד שמח שאנשים הרגישו שזה היה שווה ומעניין", הוא אומר. "אם זה יעזור לשנות דעתו של אדם אחד בלבד, עשיתי את שלי. אני לא רוצה שאנשים יגדלו שטופי מוח ושנאה כמו שאני גדלתי. אני מנסה להפיץ את האמת,

ושכל אחד יעשה עם זה מה שהוא רוצה. ברור לי שישראלים רוצים שלום וחשוב שאנשים ידעו את זה ומה באמת קורה פה".

 

לאחרונה הוא צפה בסרטון הסברה שבו מדבר סגן השר איילון על תהליך השלום והתרשם: "תמיד אמרתי שישראל, במסגרת מסע ההסברה שלה, לא מפיצה את האמת כמו שצריך. הסרטונים שסגן השר עשה בשיתוף עם הארגון שלנו הם בדיוק מה שצריך לעשות: לומר את האמת. בסרטון מציין סגן השר שמעולם לא הייתה מדינת פלסטין. אנשים לא יודעים את זה".

 

במהלך המפגש אמר איילון שהציע לחאפיז לארגן קבוצות של מוסלמים - בריטים ואירופים - שיבואו לישראל כדי ללמוד עליה. "לצערנו, אחת הבעיות של ההסברה הישראלית, בוודאי בעולם הערבי-מוסלמי, היא שאנחנו לא מצליחים לחדור את חומת האיבה וההסתה", אמר איילון. "הסיבה שהקול הבודד של חאפיז נשמע למרחקים נובעת דווקא מכך שהוא בא מהצד שלהם. היינו רוצים לראות עוד אנשים כמותו. אני חושב שזו הדרך הנכונה לאורך זמן, שבעזרתה אולי אפשר להגיע לפתרון הסכסוך ובוודאי לשנות את התדמית של ישראל בעולם".

 

Read this article in English

 

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
קאסים חאפיז. מוסלמים לא יודעים שמדינת פלסטין מעולם לא הייתה קיימת
עו"ד דרשוביץ. הספר שעשה את ההבדל
מומלצים