שתף קטע נבחר

בית שמש: רוצה לקנות בסופר? כסי את הכתפיים

תושבת בית-שמש נדרשה בכניסה לסניף "אושר עד" בעיר לשים עליה גלימה שחורה, כיוון שלבשה גופייה. ברשת אמרו: "אנו מבקשים להימנע מפגיעה ברגשותיהם של ציבור כזה או אחר"

רוצה לקנות בזול? אנא התלבשי צנוע: הבאים לסניף "אושר עד" בבית שמש נתקלים במודעה שבה נכתב: "לקוחות נכבדים! אנא סייעו לנו לכבד את כל באי החנות ובביקורכם בחנות הקפידו על לבוש צנוע. תודה על שיתוף הפעולה". מי שלא עומד בכללי הלבוש מקבל גלימה שחורה, אך מסתבר שלא כולם מצייתים להוראות הצניעות בסניף בשכונה שרוב תושביה חילונים.

 

קוד לבוש - כתבות אחרונות ב-ynet:

צעדה בי-ם נגד הדרת נשים: 'לא צניעות, השפלה'

הורים התבקשו להגיע "בלבוש צנוע" לטקס צבאי

 

סוניה (29) מבית שמש סיפרה ל-ynet: "ביום שישי האחרון אמי ואני הלכנו לסופר בשכונת מגדל המים, שכונה חילונית לחלוטין בעיר. שמענו שנפתח סופר חדש והבנו שהמחירים סבירים אז החלטנו ללכת אליו. היינו לבושות כרגיל, שזה אומר גופייה וטייץ".

 

הכיסוי שהנשים התבקשו לעטות ()
הכיסוי שהנשים התבקשו לעטות

 

היא סיפרה כי בכניסה לסופר עמדו שני שומרים, ואחד מהם נתן להן גלימה שחורה. "הוא אמר לי לשים אותה על הכתפיים והוסיף שאכסה את עצמי", היא שִחזרה. "סירבתי ואמרתי שאני לא מוכנה והוא המשיך ואמר 'תשימי על הכתפיים, אחרת למישהו יהיה התקף לב'. אז עניתי לו שלא אכפת לי וכך נכנסנו לסופר, אמי ואני בלבוש הרגיל שלנו".

 

סוניה סיפרה כי העובדים בסופר לא העירו לה על הלבוש, אך הקונים החרדים דיברו בשקט כשהן עברו לידם. "הייתה הרגשה לא נעימה של הימנעות מאיתנו וחוסר רצון ליצור כל קשר איתנו", היא אמרה.

 

היא הביעה פליאה מדוע נדרשות נשים להתלבש באופן צנוע

בסניף. "מילא ההשתלטות הדתית ששמענו עד עכשיו, אבל הפעם לא מדובר בשכונות דתיות או חרדיות, אלא במרכז חילוני לגמרי", אמרה סוניה. "לא ברור למה אני כאשה צריכה לעבור את כל זה".

 

מרשת "אושר עד" נמסר בתגובה: "הרשת משרתת קהל לקוחות חרדי וחילוני כאחד. הרשת מכבדת את כלל לקוחותיה ומבקשת להימנע מפגיעה ברגשותיהם של ציבור כזה או אחר. הציבור מוזמן ליהנות מהחנות החדשה בבית שמש ומהמחירים הזולים".

 

המידע הראשוני התקבל באמצעות האי-מייל האדום

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
השלט בכניסה לסניף בבית-שמש
מומלצים