שתף קטע נבחר

חרדים התפרעו באתר חפירות ביהוד, 25 נעצרו

לטענת המשטרה, החרדים השליכו אבנים ואף תקפו שוטרים באתר שבו מתבצעות חפירות להצלת עתיקות לפני בנייה

מוחים על חפירות ומסיימים בתא המעצר: 25 חרדים נעצרו בצהריים (יום ב') באתר ביהוד, שבו מתבצעות חפירות להצלת עתיקות לפני בנייה. החרדים התפרעו במקום, השליכו אבנים ולפי החשד אף תקפו שוטרים.

 

עוד בערוץ החדשות של ynet:

נתניהו נגד ישי וליברמן: לא לחוק ההסדרה

חשד: נרצח בדיזנגוף בגלל ויכוח על פסלים שבורים

חשד: ירק על נשים שהתלבשו "לא צנוע" ונעצר

 

כוח משטרה מתחנת מסובים בפיקודו של סגן-ניצב בני פלס הגיע למקום ועצר את 25 המתפרעים שמשתייכים לעדה החרדית בירושלים. חשודים נוספים בהפרת הסדר נמלטו מהמקום בעת הגעת השוטרים למקום.

 

עד ראייה סיפר כי "כמה עשרות חרדים הגיעו לאזור שבו יש כמה מתחמי בנייה והשוטרים עצרו אותם עוד לפני שהגיעו לאתר בנייה ספציפי". מרשות העתיקות נמסר כי "הרשות מבצעת במקום חפירות להצלת עתיקות לפני בנייה. החפירה בתחילתה וטרם ניתן לקבוע את אופי הממצאים במקום".

 

ברביעי שעבר נעצרו שישה חרדים לאחר שהפריעו לביצוע עבודות תשתית בכביש ופיקוח ארכיאולוגי שבוצעו באזור קבר חבקוק, סמוך לצומת קדרים שבגליל. העצורים טענו כי ניסו למנוע חילול קברים של יהודים שנמצאים במקום.

 

העבודות מתבצעות בכביש 65, היורד מצומת קדרים לצלמון, והן מתקיימות תחת פיקוח של רשות העתיקות, מחשש לפגיעה אפשרית של כלי ההנדסה בממצאים ארכיאולוגיים קיימים. קבוצת החרדים שהגיעה למקום בשבוע שעבר הפריעה להמשך העבודות ושוטרים שהגיעו למקום עצרו כאמור שישה מהם.

 

Read this article in English

 

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
חפירות לפני בנייה (ארכיון)
צילום: וויל קינג
צילום: עופר עמרם
סנ"צ פלס
צילום: עופר עמרם
מומלצים