שתף קטע נבחר
הכי מטוקבקות

  בת 30 ילדה תינוקת - ומתה לאחר 6 ימים

  האישה,‬ אמא לשני ילדים קטנים, הגיעה לבית החולים קפלן ברחובות ללדת את בתה השלישית. במהלך הלידה קרסו מערכות גופה והיא נפטרה לאחר שישה ימים מנזק מוחי. בבית-החולים מעריכים כי לקתה בתסחיף מי שפיר

  אסון כבד ברחובות: צעירה בת 30 התמוטטה בבית-החולים קפלן במהלך לידה, ונפטרה שישה ימים לאחר מכן כתוצאה מנזק מוחי קשה שנגרם לה. הרופאים הצליחו ליילד את התינוקת שלה בשלום.

   

  לפי מידע שנמסר מבית-החולים, האישה, אם לשני ילדים קטנים, הגיעה ביום שלישי שעבר ללדת את בתה. הלידה התנהלה באופן טבעי, אולם במהלכה התמוטטה היולדת לפתע, ומערכות גופה - בהן הלב, הריאות והכליות - קרסו במהירות.

   

  כתבות נוספות על סיבוכים בלידה :

   

  הרופאים יילדו את התינוקת וביצעו באם החייאה ממושכת בניסיון להציל את חייה. תוך כדי פעולות ההחייאה הועברה היולדת לחדר ניתוח, שם חוברה למכונת לב-ריאה, המחליפה את תפקוד הלב והריאות ומזרימה חמצן לגוף.

   

  כעבור כמה שעות, ולאחר שנרשמה התאוששות קלה של הלב, חוברה היולדת למכשיר שתומך בתפקוד החדר השמאלי בליבה, תוך טיפול בחומרים שמעודדים את פעילות הלב ולחץ הדם. היא דיממה באופן קשה וכן סבלה מהפרעה קשה בחמצון הדם ובתפקוד הכליות.

   

  עם התייצבות מצבה גילו הרופאים כי היא אינה חוזרת להכרתה. "בשתי היממות הראשונות לאחר האירוע נלחמנו בניסיון להשאיר אותה בחיים‭,"‬ סיפר ד"ר עדי נמרוד, מנהל היחידה לטיפול נמרץ נשימתי בבית-החולים קפלן.

   

  "לאחר 48 שעות, כאשר מצבה הגופני התייצב, נותרנו עם השאלה מה קרה למוח שלה לאחר החייאה כל כך ממושכת וקריסה טוטאלית של כל המערכות. ציפינו לראות תגובה נוירולוגית כלשהי, אולם לצערנו היולדת לא התעוררה. בבדיקת סי-טי שערכנו התברר שהיא סובלת מפגיעה מוחית אנושה‭."‬

   

  הפגיעה המוחית הקשה נגרמה ליולדת כתוצאה מחוסר אספקת חמצן למוח במהלך קריסת המערכות שממנה סבלה.

   

  בבית-החולים מעריכים כי היולדת התמוטטה בגלל תסחיף מי שפיר - חדירה של מי שפיר למערכת הדם האמהית - אירוע שעלול לגרום לקריסה פתאומית ומהירה של מערכות הגוף, המלווה לרוב בדימום מסיבי. עם זאת, מדובר בהערכה בלבד, משום שלא ניתן לאשר את האבחנה הזו בבדיקות.

   

  "אירוע כזה מתרחש באחת לעשרת אלפים לידות, ויש לו רמות חומרה שונות‭,"‬ אמר ד"ר נמרוד. "במקרה שלה התוצאות היו קטסטרופליות. רוב היולדות שנפגעות כמוה לא שורדות את הדקות הראשונות של ההחייאה‭."‬

   

  אחרי שישה ימים של מאבק על חייה נפטרה אתמול היולדת בבית-החולים. בתה התינוקת, שהייתה מאושפזת במהלך התקופה, תשוחרר בקרוב לבית המשפחה.
   

  לפנייה לכתב/ת
   תגובה חדשה
  הצג:
  אזהרה:
  פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
  בית החולים קפלן. מערכות הגוף קרסו באמצע הלידה
  צילום: באדיבות בית החולים
  ד"ר רק שאלה
  מחשבוני בריאות
  פורומים רפואיים
  מומלצים