שתף קטע נבחר

עיריית ת"א מקדמת הקמת 674 דירות חדשות

תוכנית המתאר העירונית של ת"א לשדרוג פני דרום-מזרח העיר קורמת עור וגידים: העירייה מקדמת שני פרויקטים של פינוי-בינוי בשכונת יד אליהו ובציר השלום, שיכללו הקמת 8 בניינים חדשים

תוכנית המתאר העתידית של תל-אביב מתחילה לקרום עור וגידים: עיריית תל-אביב מקדמת בימים אלה שתי תוכניות פינוי-בינוי, שבמסגרתן ייבנו כ-674 יחידות דיור חדשות בדרום-מזרח העיר. זאת לאחר שלפני כחודשיים אישרה הוועדה המקומית את תוכנית המתאר, שמטרתה לשדרג את השכונות באזור. בזמן שהתוכנית ממתינה לאישור הוועדה המחוזית,  יכולה העירייה לקדם תוכניות לשדרוג פני העיר. 

 

כתבות נוספות על פינוי-בינוי בת"א בערוץ הנדל"ן :

 

אחת התוכניות לפינוי-בינוי מתוכננת במתחם עמישב הסמוך לקולנוע שביט (על גבול גבעתיים בציר השלום), שתכלול הקמת 450 יחידות דיור חדשות. בטרם אישור תוכנית המתאר, בעירייה בכלל חשבו לעבות את זכויות הבנייה במתחם ולהוסיף יחידות דיור במסגרת תמ"א 38.

 

ואולם, לאחר שהעירייה שיתפה את התושבים בנושא, הם ביקשו כדאיות כלכלית לביצוע פרויקטים להתחדשות. בעקבות זאת הוחלט על תוכנית לבניית 4-5 בנייני מגורים בני כ-20 קומות כל אחד שיכללו 450 דירות חדשות במקום 150 הדירות ו-10 החנויות הקיימות. בשלב זה מתקשרים הדיירים, המיוצגים על ידי עו"ד מירה בורנשטיין ממשרד עוה"ד הרטבי-בורנשטיין-בסון, בחוזים מול היזם שנבחר - חברת האחים דוניץ. על הפן האדריכלו הופקד משרד יסקי-מור-סיון.

  

לה גוארדיה: 20% מהדירות יהיו קטנות

התוכנית השנייה מתוכננת ברחוב לה גוארדיה בשכונת יד אליהו, במסגרתה יוקמו 224 יחידות דיור חדשות בשלושה בניינים בני שמונה קומות כל אחד - שיחליפו את 72 יחידות הדיור הקיימות. היום (ד') צפויה עיריית תל-אביב לדון באישור התוכנית, שבה תמהיל הדירות צפוי לכלול 20% דירות קטנות עד 45 מ"ר. הגודל הממוצע של שאר הדירות יעמוד על 90 מ"ר.

 

בכך מצטרפת תוכנית זו לתוכנית פינוי-בינוי גרנדיוזית נוספת ברחוב שמתכננת הממשלה, במסגרתה יוקמו 300 דירות חדשות בשלושה מגדלים בני 25 קומות כל אחד. זאת לצאת מגדל משרדים בן כ-30 קומות.

 

מדובר בתחילת רחוב לה גווארדיה, סמוך לאצטדיון יד אליהו, שבו קיימות כיום 129 יחידות דיור (ו-450 מ"ר מסחרי) בחמישה בנייני רכבת מיושנים של ארבע קומות. תוכנית זו תוסיף 171 יחידות דיור נוספות, ובסך הכול 300 יחידות דיור חדשות לצד 24 אלף מ"ר של מסחר ותעסוקה שיחדשו את פני האזור.

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
צילום: שאול גולן
שכונת יד אליהו. בקרוב דירות חדשות
צילום: שאול גולן
עו"ד מירה בורנשטיין
מומלצים