שתף קטע נבחר

צילום: AFP

מצבו של מובארק "מסוכן", יועבר לבי"ח צבאי

בריאותו של נשיא מצרים המודח הלכה והתרופפה מאז נגזר דינו בשבת. גורמים בכלא טורה אמרו כי הוא חובר למכשיר הנשמה חמש פעמים היום וכי הומלץ להעבירו לבית חולים צבאי

סוכנות הידיעות המצרית דיווחה היום (יום ד') כי נשיא מצרים המודח, חוסני מובארק, שמצבו הבריאותי הלך והחמיר מאז נדון למאסר עולם, יועבר ככל הנראה לבית חולים צבאי לנוכח ההידרדרות. גורמי ביטחון בכלא טורה אמרו כי מובארק נכנס לשלב "מסוכן".

 

לדברי הגורמים שביקשו לשמור על עילום שם, הוא לקה בהלם וסובל מקשיי נשימה. הם סיפרו כי הרופאים חיברו אותו למכשיר נשימה חמש פעמים היום. הרופאים המליצו להעבירו לבית חולים צבאי או למתקן רפואי גדול אחר. סוכנות הידיעות המצרית MENA סיכמה את ממצאי הצוות הרפואי שטיפל בו ודיווחה כי הוא סובל מדיכאון כבד ומעלייה בלחץ הדם.

 

אתר האינטרנט של העיתון המצרי הממסדי "אל-אהראם" דיווח אתמול מפי מקורות ביטחוניים כי מצבו של מובארק הידרדר מאוד בשלושת הימים האחרונים וחלה עלייה משמעותית בלחץ הדם שלו. גורם ביטחוני אמר כי מובארק חובר למכשיר הנשמה כדי להקל עליו.

 

הנשיא המודח סירב לשתף פעולה עם הסובבים אותו, אמר שאינו בוטח באיש ולא הסכים לאכול. לכן, הוחלט שבנו גמאל, שעד כה הוחזק בכלא בנפרד ממנו, ישהה כעת לצדו וידאג שיאכל. עוד דווח כי מובארק אמר לאנשי בית הסוהר כי גזר הדין נגדו קיפח אותו, מכיוון שלא הנחה להרוג את המפגינים ומדובר בפעולות של שר הפנים לשעבר, חביב אל-עדלי, שניסה לשמור על תפקידו.

 

אין זה הדיווח הראשון על הידרדרות במצבו של מובארק מאז סיום משפטו. שעות ספורות לאחר הינתן גזר הדין אמר מנהל שירות בתי הסוהר במצרים, הגנרל מוחמד עליווה, כי מובארק לקה בהתקף לב חמור במסוק שהטיס אותו לכלא.

הוא טופל בחדר טיפול נמרץ בכלא.

 

כלי התקשורת במצרים עקבו בתלהבות אחר ימיו הראשונים של האסיר מובארק בכלא טורה. עיתון אל-אהראם דיווח אתמול כי רעיית הנשיא לשעבר, סוזן מובארק, הגיעה לבקרו בחברת כלותיה - היידי, אשתו של הבן עלאא, וחדיגה, רעייתו של הבן גמאל. מובארק קיבל את פניהם של בני משפחתו בבכי וקבל: "כל מצרים מכרה אותי, רוצים שאמות בכל דרך ובגלל זה אני בכלא טורה".

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
מובארק בבית המשפט
צילום: AP
מומלצים