שתף קטע נבחר

רוסיה וסין בביקור פוטין: לא לתקוף בסוריה ואיראן

הנשיא הרוסי ביקר בבייג'ינג, ושתי המדינות שבולמות כל רעיון של המערב להתערב כדי להפסיק את הטבח של אנשי אסד ומקיימות קשרים ענפים עם איראן, פרסמו הצהרה משותפת: "מתנגדים נחרצות להתערבות חיצונית"

רוסיה וסין הביעו אחר הצהריים (יום ד') התנגדות לכל התערבות צבאית בנעשה בסוריה ובאיראן, בהצהרה משותפת שפרסמו בעקבות ביקורו בבייג'ינג של נשיא רוסיה, ולדימיר פוטין.

 

עוד חדשות מהעולם הגדול :

אחרי 40 שנה: מה קרה לילדת הנפלם?

 

"רוסיה וסין מתנגדות נחרצות לניסיונות לפתור את המשבר בסוריה באמצעות התערבות צבאית חיצונית, ולכפות שינוי של המשטר", נכתב בהצהרה שפרסמו השתיים.

 

שתי המדינות מעוניינות לקיים ועידה בינלאומית בנוגע למצב בסוריה, שם שלטונו של בשאר אסד ממשיך לדכא באכזריות את ניסיון ההתקוממות שהחל במרס אשתקד, ושגבה כבר כ-13 אלף הרוגים, בין השאר בשורה של מעשי טבח המוניים ובלתי נתפשים שהאחרון שבהם היה הטבח בחולה לפני כשבוע וחצי.

 

פוטין בפגישתו בבייג'ינג עם נשיא סין, הו ג'ינטאו (צילום: AFP) (צילום: AFP)
פוטין בפגישתו בבייג'ינג עם נשיא סין, הו ג'ינטאו(צילום: AFP)

 

בהצהרה שפרסמו קראו מוסקבה ובייג'ינג "שלא להשתמש בכוח צבאי או להשמיע איומים להשתמש בכוח נגד איראן, ושלא לנקוט סנקציות חד צדדיות נגד המשטר האיראני". השתיים קראו לקיים דיונים נוספים בניסיון למצוא הסדר דיפלומטי לתוכנית הגרעין של איראן.

 

רוסיה וסין שתיהן חברות קבועות במועצת הביטחון של האו"ם, ויש להן בה זכות וטו המאפשרת להן לסכל כל מהלך שמוביל

המערב. זו אחת הסיבות העיקריות לכך שהעולם ממשיך להימנע מהתערבות צבאית בסוריה, בניגוד להתערבותו אשתקד במשבר בלוב שאפשר את הפלת משטרו של מועמר קדאפי.

 

בהצהרה אחר הצהריים הזהירו רוסיה וסין כי לעימות המתמשך עם איראן "עלולות להיות השלכות שליליות לא רק על מדינות האזור, אלא על הקהילה הבינלאומית כולה, במיוחד לנוכח חוסר היציבות הכללי באפגניסטן, במזרח התיכון ובצפון-אפריקה".

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
פוטין. חוסמים את דרכו של המערב
צילום: AFP
מומלצים